Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
levend46
10 yıl önce - Sal 30 Mar 2010, 03:45
Kahramanmaraş-Kurtuluş Mücadelesi Beyaz Perdede ''22 GÜN 22 GECE''


KAHRAMANMARAŞ'IN KURTULUŞ MÜCADELESİ BEYAZ PERDEDEKahramanmaraş'ın kahramanlık unvanını kazandıran kurtuluş mücadelesi beyaz perdeye taşınıyor. '22 Gün 22 Gece' adlı film ile şehrin düşman işgalinden kurtuluşu anlatılacak.

Kahramanmaraşlının verdiği mücadeleyi anlatacak olan filmi, Yapımcı Hanifi Doğan çekecek. Film çalışması ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Doğan, Kahramanmaraş Valiliği ve Kahramanmaraş Kültür Turizm Müdürlüğü'nden il içinde tarihi mekânlarda çekim yapmak için gerekli izni aldıklarını belirtti.

Kahramanmaraş'ta bulunan işadamlarının desteği ve vatandaşların çekim ekibine gereken kolaylığı sağlayacaklarını umduklarını kaydeden Doğan, bütün hazırlıklara başladıklarını vurguladı. Filmin Kahramanmaraş'a yakışır bir eser olmasını temenni ettiklerini ifade eden Doğan, halktan savaş dönemine ait araç gereçleri ve fotoğrafları emanet olarak kabul edeceklerini dile getirdi.

Filmde rol alacak oyuncuların İstanbul'dan geleceğini açıklayan Doğan, Kahramanmaraş'ta da bin 500 kişiye filmde oyuncu ve figüran olarak iş imkanının doğacağını ifade etti. Mekan tespitine de başladıklarını aktaran Doğan, filmde rol alacak oyuncularla sözleşme yaptıktan sonra basının karşısına tekrar çıkacaklarını söyledi.

Doğan Film Prodüksiyon Kahramanmaraş Temsilcisi Bayhan Bakdur da projenin önemine vurgu yaparak, "Kahramanmaraş'ın tarihine bakıldığında, dünyada eşine rastlanılmayan bir kahramanlık örneği sergiledi. Ama bunu tam anlamıyla duyuramadık. Bunun eksikliğini, çekilecek olan filmle gidereceğiz." dedi.

http://www.kahramankent.net/201003294071/magazin/ ...liyor.html

Geçte olsa hakkettiğimiz değeri görüyoruz.

ŞANLI TÜRK BAYRAĞIMIZKAHRAMANMARAŞ'IN İSTİKLAL MADALYASI


(+)


İSTİKLAL MADALYASINI ALAN ZATIN HÜVİYETİ MARAŞ ŞEHRİ(+)Dünyada İlk ve Şehir adına TBMM ve Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından verilmiş İSTİKLAL MADALYALI TEK ŞEHİR KAHRAMANMARAŞ


kms2009

10 yıl önce - Pts 07 Hzr 2010, 19:2422 gün 22 gece filminin çekimi yapacak olan ekip, Kahramanmaraş’a gelerek çekim yapılacak tarihi mekanları geziyor

Doğan Film Prodüksiyon yapımcısı Hanifi Doğan, alt yapısı hazırlanan filme start verdiklerini belirterek Genel Koordinatör Hatice Doğan, senarist Emrah Kara, Sponsor Sorumlusu Derya Bekçi, sanatçı Mustafa Bozkurt ve Seda Sedan ile Kahramanmaraş’a gelerek çalışmalara başladıklarını söyledi.

Kahramanmaraş’ta incelemelerde bulunana ekip Maraş Medya Merkezini de gezerek tarihi eşyalar hakkında Fatih Nalbantbaşı’nda bilgiler aldı.

Doğan, “Bu filmin çekimleri için yaklaşık 2 ay kadar önce start verdik. Biz bu filmi çekeceğiz. Gelmememiz için bize bazı engeller çıkardılar. Ama biz yinede geldik. Bizi bu filmi çekmemiz için kimse engelleyemez. Bazı kimseler yapımcılığa soyunmuşlar. Bu kişilerin bizimle uzaktan yakından alakası yoktur.” Dedi.

Doğan yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraş’ın Kahramanlık unvanını aldığı 22 Gün 22 Gece Kahramanmaraş’ın nasıl mücadele verdiğini anlatan 90 dakikalık dönen filmi Doğan Film Prodüksiyon yapımcı Hanifi Doğan 30 Mart 2010’da basın açıklaması olarak belirtmiştik.

O günden bu güne alt yapısı hazırlanan filmin bu gün startını verilerek ekibimizin bir kısmı gelmiştir.

Kahramanmaraş Valiliğimizin, Belediye Başkanlığımızın bu konuda duyarlılık göstererek bu projeyi desteklemelerini bekliyoruz. Çünkü Kahramanmaraş bizin değil sizlerindir. Bizden önce sizlerin sahip çıkması gerekmektedir. Kahramanmaraşlıyım diyen herkesin bu çorbada tuzu olmalıdır.

Kahramanmaraş kültürünü ve kahramanlığını tüm dünyaya bu proje sayesinde göstereceğini herkes bilmelidir. Bu projenin vebalı ve sorumluluğu Kahramanmaraşlıyım diyen herkes vicdanında ve yüreğinde hissetmelidir. Ulusal Kurtuluş Savaşında göstermiş olduğu olağan üstü, taktire şayan, dillere destan başarısını bu proje ile göstererek dünyaya ismini bir kere daha duyurmalıdır.

Kahramanmaraş’ın Kurtuluşu Kahramanlık unvanı alan 22 Gün 22 Gece film ve sinema projesinin tamamı Doğan Film Prodüksiyona aittir. Bu projeyle ilgili olarak bazı yetkisiz ve ilgisiz kişilerin bu konuda çalışma yaptıklarını öğrenmiş bulunmaktayız.

Bu kişilerin bizimle hiçbir ilgisi yoktur. Yasal yetkisi ve dayanağı da olmayan bu kişilerin sanat ve sinema dünyası ile ilgisi yoktur. Bu filmin yapım yetkisi Doğan Film Prodüksiyon’a aittir. Doğan Film Kültür Bakanlığı’ndan yapımcılık Belgesi ve İl Kültür Müdürlüğünden almış olduğu çekim belgesi bulunmaktadır.

Diğer arkadaşlarımızın böyle bir yapımcılık belgesi ve çekim izni hatta vergi kayıtları dahi yoktur. Bu konuda mülki amirlerimizin ve ilgili kurumlarımızın, sponsor olacak firmalarımızın duyarlı olmasını bekliyoruz. Kahramanmaraş’ta bulunan Bayhan Baktur ve Hasan Yılmaz’ın Doğan Film Prodüksiyonla hiçbir alakası yoktur.

Bu milli davaya sahip çıkılmasını ve sesimizin Kahramanmaraş ve tüm dünyaya duyurmanızı bekliyoruz.” Dedi.

http://marasmedyamerkezi.com/haberd.asp?haberid=6 ...mp;kate=36
   http://marasmedyamerkezi.com/haberd.asp?haberid=6 ...mp;kate=36


Vural Demir
3 ay önce - Prş 26 Ksm 2020, 22:17


ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET