Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Erzurum - Yeni yatırımlar ve Projeler
« önceki   123 ... 57585960   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 58
Misafir d37

1 yıl önce - Pts 07 Ağu 2017, 10:02

mahmut11, Terminal Cad. yeni yapılaşma yok, sadece şuan MNG Residencelerin yapılma ihtimali var. MNG'den sonraki kısım ise ya Atatürk Üniversitesi'nin ya da ETÜ'nün arazileri. Doğal olarak yapılaşma zaten orta vadede en az 10 yılda mümkün görnmüyor orada.

Eren Aksoy 25

1 yıl önce - Pts 07 Ağu 2017, 17:03

Alıntı:

mahmut11, Terminal Cad. yeni yapılaşma yok, sadece şuan MNG Residencelerin yapılma ihtimali var. MNG'den sonraki kısım ise ya Atatürk Üniversitesi'nin ya da ETÜ'nün arazileri. Doğal olarak yapılaşma zaten orta vadede en az 10 yılda mümkün görnmüyor orada.

MNG MALL AVM ile Erzurum Teknik Üniversitesi arasında Orta Doğu'nun En Büyük Kongre ve Fuar Merkezi yapılıyor. Bunlara ek olarak Devlet Tiyatro binası aynı güzergahta yapılıyor. Türkiye'nin en büyük 3.kütüphanesi olacak olan 1 Milyon kapasiteli kütüphane burada yapılacak. Atatürk Üniversitesi ağaçlıklarınıda Erzurum Büyükşehir Belediyesi Piknik ve Mesire alanına çevirdi. Buralar çok iyi yapılaşacak bundan emin olun çünkü : Terminal Caddesi taaa Olimpiyat Parkı'nın yanından Kuzey'e doğru uzatılacak ve burada ise Şükrüpaşa Semti'nden Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Kavşağı'na kadar açılacak olan 2 kilometrelik yeni Şehzade Bulvarı ile birleşecek. Dolayısıyla buralar alıp yürüyecek göreceksiniz.

Serkan Berk
1 yıl önce - Prş 17 Ağu 2017, 14:58

Aziziye'ye giderken sağda, Buz Hokeyi Arenası ile Tarımsal Araştırma arasındaki dev araziye ne yapılıyor?

Misafir 0ee

1 yıl önce - Prş 17 Ağu 2017, 16:53

GÖKYÜZÜ ŞEHİR PARKI (SKYLAND)
iÇİNDE ENGELLİ ARKADAŞLARIMIZIN ÇALIŞACAĞI KAFE ve ONA YAKIN MÜZE BİRDE TERMAL OTEL YAPILACAK...

Misafir 461

1 yıl önce - Pts 21 Ağu 2017, 01:05

Erzurum'da bu satılan evler deniz manzaralı mı İstanbul'da 1 milyon bu dairelerin iki katı fiyata diyorsunuz? Ayrıca söylediğiniz şehirlerin nüfusu Erzurum'un kaç katı haberiniz yok galiba. Orada arsayı bir site buradaki bir site fiyatına alıyorsun. Ayrıca orada yapılan bütün evler akıllı buradaki hibi her evi lüks diye satmıyorlar. Erzurum'da öyle mi en fazla 4 daire fiyatına arsa alıyorsun. Allah'tan korkun o bir dairenin her şey dahil 200.000₺'den fazla masrafı yok. O yeni yapılan yerin altı problemli olduğu için senelerce durdu. Hatta arkasındaki binaların yıkılmasından korkuluyordu. Umarım oradan ev almayı düşünenler bunları da hesaba katarlar. Birilerine yardımcı olduysam ne mutlu.

tayfur cengiz

9 ay önce - Çrş 03 Oca 2018, 23:23

UZUNDERE CAM TERAS PROJESİ

Tortum Gölü üzerine kurulması planlanan Uzundere Cam Teras projesi Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylandı
Kuş cenneti ve küçük adaları ile heyelan sonucu ortaya çıkan Tortum Gölü gerçekleştirilecek olan cam teras projesi ile turizm açısından Erzurum’un önemli noktalarından birisi haline gelecek. Türkiye’de farklı yerlerde uygulanan cam teras özellikle sarp yüksekliklere inşa ediliyor. Ziyaretçileri hem manzarası hem de yaşattığı heyecanı ile etkiliyor. Erzurum’un komşu illerinden Artvin’de Hatila Vadisinde bulunan cam teras yıl boyuncu bir çok kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Uzundere Cam Teras Erzurum’un Yeni Çekim Noktalarından Birisi Olacak
Uzundere Tortum Gölü Cam Teras

Tortum Gölü ve Şelalesi yıl boyunca Erzurum’da en fazla turist çeken merkezler arasında yer alıyor. Göl ve Şelale bir çok benzersiz özelliği ile Erzurum’a gelenlerin uğrak noktalarından birisi. Kuzey batısındaki Kemerlidağ'dan inen bir heyelan kütlesinin Tortum Çayı'nın önünü kapamasıyla meydana gelen Tortum Gölü yaklaşık 8 kilometrekare büyüklüğündedir. Yırtıcı kuşların uğrak yeri olan gölün bulunduğu vadide, Türkiye’nin dört akbaba türünü de görmek mümkündür.

Manzara ve Adrenalin Açısından Benzersiz Bir Deneyim Olacak
Uzundere Tortum Gölü Cam Teras

Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanan Uzundere Cam Teras projesi ile insanların daha fazla ilgisini çekecek olan Tortum Gölü hem manzara hem adrenalin açısından benzersiz bir deneyim sunacak.

Tortum Gölün genişliği bazı yerlerde 100 metre, bazı yerlerde ise 1 kilometreyi bulmaktadır. En derin noktası 100 metre olan göl, 1000 metre rakımda yer almaktadır. Dört tarafı yüksek tepelerle çevrilmiş Tortum Gölü, Erzurum-Artvin yolu üzerindedir. Uzundere İlçesi, Tortum Gölü'ne yaklaşık 7 kilometre mesafededir.

Cam Teras Nereye Yapılacak

Kalkınma Bakanlığı tarafından kabul edilen proje Tortum Gölü üzerine Pirinkayalar mevkiine inşa edilecek. Böylelikle hem vadi hem göl için en iyi bakış açısı yakalanmış olacak.

(+)

(+)

Eren Aksoy 25

9 ay önce - Cmt 06 Oca 2018, 22:15

Yıldızkent - Dadaşkent arasındaki Prof. Dr. İhsan Doğramacı Bulvarı'nda tamamlanan 2 bina Sağlık İl Müdürlüğü ve SGK Binası olmak üzere hizmet verecekmiş diye duydum. Her ne olacaksa olsun mühim değil ama binalar gerçekten müthiş görünüyor. Arka kısmı Atatürk Üniversitesi Kampüsü' nden bile görünmekte ve çok yüksek binalarmış gibi hava katmakta. Burası Dubai değil ; Erzurum

(+)

Eren Aksoy 25

9 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 03:41
Erzurum'da Su Böreği Fabrikası Açıldı

Erzurum'da 'Su Böreği Fabrikası'nın açılışı yapıldı. Fabrika da yapılan börekler şoklanarak Erzurum'dan yurt dışına gönderiliyor.

Erzurumlu Esnaf Serkan Akköse, 27 Erzurumlu bayana iş istihdamı vererek Erzurum'da ilk kez 'Su Böreği Satış Fabrikası'nı kurdu.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Metin Barlak'ın katılımı ile açılışı yapılan fabrika satış mağazasında ilk gün yoğun sipariş ilgisi ile karşılandı.

Erzurum'da su böreği sektörünün en büyük tedarikçilerinden biri olarak faaliyete başlayan genç girişimci iş adamı Serkan Akköse, "Erzurum'un damak lezzeti su böreğinin yurt dışından dahi sipariş edilmesine tanık olunca istihdamcı olarak su böreği fabrikasını açmaya karar verdim. Şu anda tecrübeli 27 Erzurumlu bayanın görev yaptığı fabrikada tamamen hijyenik ortamda açılan yufka ile hazırlanan Erzurum Su Böreğini siparişlerin yanı sıra bir börek alana bir böreği de yanında ikramımız olarak sunuyoruz. Aynı zamanda Erzurum Derneklerimizden gelecek talep karşısında indirimli fiyat uygulamasını da uygulayarak satış yapacağız" dedi.

Erzurum'a su böreği fabrikasının kazandırılması adına İş Adamı Serkan Akköse'ye teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Memleketin yerlisi hem iş istihdamına hem de yerli damak tadı su böreğini Erzurum dışına şoklayarak ticaretini hayata geçirmesi ülkemiz adına önemli kalkınma hamlesidir. Bu gibi iş istihdam fabrikaların sayısının artmasını temenni ederek, hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

http://erzurumajans.com/mobile/haber-detay.asp?id=69325

mahmut11
9 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 03:44

Mekanlarında 3 dilim börek ve çay 5 TL...

Nefis bu arada...Denendi..

Eren Aksoy 25

9 ay önce - Cmt 13 Oca 2018, 03:47

Alıntı:

Mekanlarında 3 dilim börek ve çay 5 TL...

Nefis bu arada...Denendi..

Erzurum'da Pizza alışkanlığının önüne geçmeyi hedefliyorlarmış. Domino's 30 dakikada pizza gönderiyorsa, biz tam 25 dakikada Su Böreği ulaştıracağız diyorlar. Bende denemeyi düşünüyorum.

sayfa 58
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 57585960   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET