Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Erzurum - Yeni yatırımlar ve Projeler
123 ... 575859   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
hakanmoglu

7 yıl önce - Pts 29 Mar 2010, 15:52
Erzurum - Yeni yatırımlar ve Projeler

Memleketimiz Erzurum ile ilgili yatırımları ve projeleri burada hep beraber paylaşalım

hakanmoglu

7 yıl önce - Pts 29 Mar 2010, 15:56

AKDAĞ: ERZURUM’DA ÜÇ ÖNEMLİ İŞİMİZ DAHA KALDI

Erzurum’da devlet adına üç önemli işin kaldığını vurgulayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, bunların birincisinin kentsel dönüşüm, ikincisinin hızlı tren ve üçüncüsünün de Lojistik Köy olduğunu dile getirdi. Erzurum’un, kentsel dönüşümde çok geç kaldığını ifade eden Akdağ, “Kentsel dönüşümde çok geç kalınmış. Şehrin imarı yapılamamış, mahkemelik olunmuş, belediyeler birbirleriyle anlaşamamış, bunlar geçmişte yaşanan hadiseler. Ama bu konuda ben oldukça fazla mesai harcıyorum.” dedi.

Erzurum’u kavuşturacakları ikinci önemli hizmetin hızlı tren projesi olduğunu anlatan Akdağ, projenin Sivas’a kadar olan kısmının ihale edildiğini belirterek, bu hususta da, bir takım projeler hazırlandığını kaydetti. Bakan Akdağ, Lojistik Köy konusuna da değindi. Akdağ, “Lojistik köy meselesi var bir de. Bu hususta TCDD Erzurum için zaten karar vermişti. Arsa konusunda askeri bölge içerisinde bulunan bir arsanın alınması lazım. Bunu almakta güçlük çekiyoruz. Faka bu bir ihtiyaç, bunun için de girişimlerimizi sürdürüyoruz.
http://www.erzurumgazetesi.com.tr

hakanmoglu

7 yıl önce - Çrş 31 Mar 2010, 00:52

ERZURUM MARKA ŞEHİR OLUYOR...

Bakan Akdağ, Erzurum’un geleceği için önemli yatırımları içeren açıklamalarda bulundu

Akdağ, Erzurum’un sağlık, eğitim ve turizmde, cumhuriyet tarihinin önemli yatırımlarıyla marka şehir haline geldiğini ifade etti

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Akdağ, basın temsilcileri ile bir araya geldi

Erzurum adıyla kurulacak üniversitede Fen ve Edebiyat, Mimarlık ve Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Spor ve Sağlık Bilimleri fakültelerinin kurulacağını anlatan Bakan Akdağ, Spor Bilimleri Fakültesi’nin Türkiye’de bir ilk olacağını bildirdi.

İkinci üniversitenin, şehrin adının markalaşması açısından “Erzurum” olmasının önemi üzerinde duran Bakan Akdağ, üniversitenin konuşlandırılacağı 4 yerde inceleme yaptığını, buralarla ilgili teknik çalışma yapılacağını bildirdi.

Sağlık Bakanı Prof.Dr. Recep Akdağ, hafta sonu gerçekleştirdiği Erzurum gezisinin son gününde basın yöneticileriyle bir araya gelerek, hem gündemle ilgili açıklamalarda bulundu, hem de incelemelerini değerlendirdi.
2011 Üniversiade Koordinatörlüğü’nde düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Akdağ, milletin iradesinin yasamada, yürütmede varken, yargıda olmadığını savundu. Akdağ, yargının taraflı, ideolojik ve siyasi olarak hareket ettiğini ileri sürdü. Yargının geniş tabanlı bir zemine oturtulması için böyle bir reforma ihtiyaç duyulduğunu dile getiren Prof. Dr. Akdağ, bu konuda yapılan çalışmaların TBMM içerisinde çözüleceğini, olmazsa millete gitmekten başka çare kalmayacağını belirtti.

Erzurum’a kurulması planlanan 2. devlet üniversitesinin şehrin doğusuna kurulmasıyla ilgili görüşlere kendisinin de katıldığını bildiren Bakan Akdağ, “İkinci üniversitenin Erzurum'a kurulacak olması hükümetin ve Başbakan Erdoğan'ın Erzurum'a ne kadar önem verdiğinin bir işaretidir.”dedi.

Bakan Akdağ, ikinci üniversitenin yeri konusunda 4 ayrı noktada incelemede bulunduğuna işaret ederek “Mahallebaşı, Atatürk Üniversitesi'ne tahsis edilmiş çiftlik arazisi, Soğukçermik köyü dışındaki hazine arazisi ve Müdürge köyünün yakınındaki dört yere bakıyoruz, değerlendireceğiz.”diye konuştu.

Erzurum adıyla kurulacak üniversitede Fen ve Edebiyat, Mimarlık ve Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler, Spor ve Sağlık Bilimleri fakültelerinin kurulacağını anlatan Bakan Akdağ, Spor Bilimleri Fakültesi’nin Türkiye’de bir ilk olacağını bildirdi. İkinci üniversitenin, şehrin adının markalaşması açısından “Erzurum” olmasının önemi üzerinde duran Bakan Akdağ, Ağrı’da “İbrahim Çeçen” örneğinde olduğu gibi Erzurum’da da böyle bir işadamı çıkması durumunda “Başımızın üzerinde yeri var” ifadelerini kullandı.

Sohbet toplantısında Merkezi Hastane Randevu Sistemi’nin açılışının yapıldığını anlatan Bakan Akdağ, Erzurum’daki çağrı merkezlerinde 5 yılda 5 bin istihdam öngörüldüğünü, bu yaza kadar rakamın bin 700’e ulaşacağını ifade etti, çağrı merkezi sektörünü Erzurum için bacasız endüstri olarak nitelendirdi. Tekman Devlet Hastanesi’nde ameliyat yapılmaya başlandığını, Tekman yolunun yılsonuna kadar bitirilmesi için müteahhit firmaya gereken talimatın verildiğini söyleyen Bakan Akdağ, yaşlı ve bakıma muhtaç insanlara evde bakım konusuyla ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

SAĞLIK KAMPUSÜ

Bakan Akdağ, Çat yolu üzerinde Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bölge Kızılay Kan Merkezi ve 112 Hızır Acil Servis’in bulunduğu alanda, Onkoloji, Acil İlk Yardım, Ortopedi ve Travmotoloji hastaneleri ile sosyal donatıların bulunduğu bir sağlık kampus oluşturulacağını bildirdi. Hava ambulans sistemi bulunan önemli merkezlerden birisi konumundaki Erzurum’un sağlıkta, eğitimde ve cumhuriyet tarihinin önemli yatırımlarıyla turizmde marka şehir haline geleceğini ifade etti.
Bakan Akdağ sohbet sırasında, şehrin önceliklerini de sıraladı.

http://www.albayrakgazetesi.com

hakanmoglu

7 yıl önce - Çrş 31 Mar 2010, 21:38

ETSO, Üniversite Hazırlıklarını Görüştü
Merhaba sitemizin içeriğini beğendiyseniz RSS Abonesi olarak yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Araştırma, Geliştirme ve Yardımlaşma Vakfı’nın kuracağı “Erzurum Ticaret ve Teknoloji Üniversitesi”yle ilgili yürütülen çalışmalar, ETSO’da düzenlenen bir toplantıda görüşüldü.
Toplantıya, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, yönetim kurulu üyeleri, ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın, ETSO Araştırma, Geliştirme ve Yardımlaşma Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, Atatürk Üniversitesi’nin deneyimli öğretim üyeleri ve Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) Koordinatörü Prof. Dr. Osman Demirdöğen katıldı. Toplantıda, kurulacak olan üniversiteyle ilgili Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK)’na yapılacak başvuruyla ilgili son durum ele alındı. Toplantıda ayrıca üniversite kampusu olarak kiralanan alandaki binalarda tadilat çalışmalarına başlanmasına karar verildi.
“SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE KURACAĞIZ”
ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, ilk etapta mühendislik, hukuk, mimarlık ve tasarım ve sağlık bilimleri fakülteleri ile bir meslek yüksek okulunun kurulması öngörülen üniversitenin, bölgenin nitelikli eleman ihtiyacını karşılaması amacına hizmet edeceğini dile getirdi.
Kentin ilk vakıf üniversitesi olacak “Erzurum Ticaret ve Teknoloji Üniversitesi”nin en büyük garantörü ve destekçisinin Atatürk Üniversitesi olacağına inandıklarını kaydeden Başkan Yücelik, “Atatürk Üniversitesi, son yıllarda bölge illerinde kurulan üniversitelerin en büyük referansı oldu. Bizim için de aynı durum söz konusu. Atatürk Üniversitesi’nin değerli idarecileri ve öğretim elemanlarının bilgi ve tecrübelerinden istifade ederek üniversitemizin sağlam temellerini atacağız.” diye konuştu.

http://www.25haber.com/

hakanmoglu

7 yıl önce - Cum 02 Nis 2010, 11:01

Müftülüğün vizyonu değişecek

Eskiden SSK’ya bağlı çocuk hastanesinin bulunduğu alanda, mimari yapısıyla Selçuklu eserini andıracak olan Erzurum Müftülüğü binası yapılacak. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’nun, yeni müftülük binasının, Erzurum’un şanına ve tarihine yakışır bir görünüme sahip olması yönünde talimat verdiği öğrenilirken, hizmet binası inşaatına bu yıl içerisinde başlanacağı bildirildi.

Eskiden SSK’ya bağlı çocuk hastanesinin bulunduğu alanda, mimari yapısıyla Selçuklu eserini andıracak olan Erzurum Müftülüğü binası yapılacak. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu’nun, yeni müftülük binasının, Erzurum’un şanına ve tarihine yakışır bir görünüme sahip olması yönünde talimat verdiği öğrenilirken, hizmet binası inşaatına bu yıl içerisinde başlanacağı bildirildi.

YENİ HİZMET BİNASI

Erzurum Müftü Yardımcısı Osman Yazıcı, eski SSK Çocuk Hastanesi’nin bulunduğu alanda yaptırılacak olan yeni hizmet binasıyla ilgili olarak bilgiler verdi. Palandöken Devlet Hastanesi’nin bulunduğu güzergahın Çat Yolu ile birleştiği noktada yapımına başlanacak olan yeni hizmet binasının inşa edilmesine bu yıl içerisinde başlamayı planladıklarını bildiren Yazıcı, gerekli ödeneğin karşılanmasıyla birlikte işe başlayacaklarını dile getirdi. Erzurum Müftülüğü’nün mevcut hizmet binasının, artık ihtiyaçları karşılayamaz hale geldiğine dikkati çeken Yazıcı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu’nun da, Erzurum’daki hizmet binasıyla ilgili olarak özel bir arzusunun bulunduğunu kaydetti. Bardakoğlu’nun, yeni hizmet binasının, Erzurum’un şanlı tarihine yaraşır bir biçimde inşa edilmesi yönündeki arzusunu dile getirdiğini anlatan Yazıcı, Erzurum Müftülü olarak, projeleri de bu yönde hazırlattıklarını ifade etti.

SELÇUKLU MİMARİSİ

Erzurum Müftülüğü’nün yeni hizmet binasının, zemin üzerine iki kat olmak üzere üç kattan ibaret olacağını, günün şartları ve ihtiyaçlarına cevap verecek bir biçimde inşa edileceğini vurgulayarak, “Yeni hizmet binamız, mimarisiyle bir Selçuklu eserini andıracak. Buna çok dikkat edeceğiz. Görüntüsü ve işleviyle, gerçekten de Erzurum’a yaraşır ve yakışır bir bina olacak.” diye konuştu.
YENİ HİZMET BİNASININ KAPSAMI

Yeni hizmet binasının yanında ayrıca, çok amaçlı bir de salon inşa edileceğini anlatan Osman Yazıcı, inşaatın temelinin ne zaman atılacağı hususunun henüz netlik kazanmadığına işaret ederek, “Bağlı bulunduğumuz bakanlık ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile görüşmelerimiz sürüyor. Proje ve statik çalışmaları da, bu arada devam ediyoruz. Bizim hedefimizde, yeni hizmet binasının inşaatına bu yıl içerisinde başlamak var. Görüşmelerimiz sonuçlanınca ve ödenek ihtiyacımızı temin edince, temel atma tarihimiz de belli olacak.” dedi.

--------------------------------------------------------------------------------

hakanmoglu

7 yıl önce - Pts 05 Nis 2010, 00:05

Erzurum'a 450 odalı otel!...

2010 yılı Şubat ayına ait Teşvik Yatırımları Listesi Tebliği Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Yayınlanan tebliğe göre 1275 oda kapasiteli 15 yeni otel yatırımı için teşvik verildi.

2010 yılı Şubat ayına ait Teşvik Yatırımları Listesi Tebliği Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi

Yayınlanan tebliğe göre toplam "Oteller ve Lokantalar" başlığı altında toplam 27 tesise teşvik verildi. Bu tesislerin 15'ini yeni otel yatırımları oluşturdu. Buna göre Şubat ayında tevik alan otel yatırımları arasında oda sayısı bakımından en büyüğü Erzurum'da yapılacak. Erzurum'da, Yıldızlıkent Turizm, İnşaat, Taahhüt, Madencilik, Gıda, Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından yapılacak olan yatırım toplam 450 oda kapasiteli olacak.
http://www.gazeteguncel.com/

hakanmoglu

7 yıl önce - Pts 05 Nis 2010, 13:58

İşte bakan Yıldırım'ın müjdesi!..

Ankara-Eskişehir arasında yılda 1 milyon 250 bin yolcu hızlı trenle seyahat etti. İlginin yüksek olması üzerine Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yeni hatlar için harekete geçti.

Erzurum Güncel- Zaman gazetesinde yer alan habere göre, İnşası devam eden Eskişehir-İstanbul, Ankara-Konya, Ankara-Sivas gibi hatlara, Sivas-Erzurum, Balıkesir-İzmir, Konya-Antalya gibi yeni güzergahlar eklendi. 13 yılda 6 bin 792 kilometre yeni hızlı tren yolu yapılması planlanırken, Tür-kiye'nin her yerinden 150 kilometre gidildiğinde, hızlı tren istasyonuna ulaşılacak.

Zaman'a hızlı tren projeleri hakkında bilgi veren Ulaştırma Bakanı Yıldırım, hedeflenen kilometreye ulaşmak için iki hususun ihmal edilmemesi gerektiğine dikkat çekiyor. Birincisinin demiryolu politikasının sürdürülebilmesi, ikincisinin ise hatlar için gerekli olan 27 milyar Euro'luk kaynak meselesinin aşılması. Kaynak probleminin Türkiye'de her zaman olduğunu ifade eden Binali Yıldırım, meselenin çözümünün kamu-özel ortaklığı, Yap-İşlet-Devret (YİD) ve genel bütçeden kaynak ayırmak olduğuna işaret ediyor. Genel bütçe dışındaki seçeneklerin henüz denenemediğini vurgulayan Bakan Yıldırım, "Çünkü demiryollarının mevzuatını güncelleştirmemiz lazım. Onu yaptıktan sonra bu modeller üzerinde çalışabiliriz. Böylece, havalimanlarının olduğu gibi, Yap-İşlet-Devret modeliyle yeni hızlı tren hatlarının inşa edilmesinin önü açılmış olacak. Devletin cebinden bir kuruş çıkmadan, yeni hızlı tren hatları inşa edilmiş olacak." dedi.

Ulaştırma Bakanı, Ankara-Eskişehir hattının çok geç inşa edildiği yönündeki eleştirilere katılmıyor. Avrupa'da yapılan hızlı tren inşaat sürelerinin yılda ortalama 43,50 km olduğuna işaret eden Yıldırım, şu bilgileri verdi: "Avrupa'da proje fikrinin ortaya çıkması ile projenin hazırlanması ve inşaata başlaması arasında geçen süre yaklaşık 7-13 yıl arasında değişmektedir. Örneğin Frankfurt-Köln arası 197 km'lik hattın projelendirme süresi 13 yıldır. 5 yılda tamamlanan 206 km'lik Ankara-Eskişehir Hızlı Tren Hattı yapım süresine 6 aylık proje yapım süresi de dâhil edildiğinde, örneklerine göre daha kısa sürede tamamlanmıştır."

Bakan Yıldırım, sene sonuna kadar Ankara-Konya hattında seferlere başlamayı kendilerine hedef edindiğini açıkladı. Yıldırım, "Sıkışık bir takvim ama gerekirse 3 vardiyaya çıkacağız ve 2010 sonunda yolcu taşımayı planlıyoruz. Bu mümkün olmasa da testlerde son hale gelmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

http://www.gazeteguncel.com

hakanmoglu

7 yıl önce - Sal 06 Nis 2010, 11:26

Darüşşafaka’dan okul müjdesi

Sınav tanıtım toplantısı yapmak için Erzurum’a gelen Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın yöneticileri, Erzurum Kalkınma Vakfı’nı ziyaret etti. 30 Mayıs’ta düzenlenecek sınav öncesinde tanıtım yapmak üzere geldikleri Erzurum’da, ERVAK Başkanı Erdal Güzel’le bir araya gelen Darüşşafaka Cemiyet Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Öktem ile Darüşşafaka İlköğretim Genel Müdürü Gülay Hacıoğlu, ilerleyen dönemlerde Erzurum’a bir şube açabileceklerinin müjdesini verdi.

Sınav tanıtım toplantısı yapmak için Erzurum’a gelen Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın yöneticileri, Erzurum Kalkınma Vakfı’nı ziyaret etti. 30 Mayıs’ta düzenlenecek sınav öncesinde tanıtım yapmak üzere geldikleri Erzurum’da, ERVAK Başkanı Erdal Güzel’le bir araya gelen Darüşşafaka Cemiyet Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Öktem ile Darüşşafaka İlköğretim Genel Müdürü Gülay Hacıoğlu, ilerleyen dönemlerde Erzurum’a bir şube açabileceklerinin müjdesini verdi.

ERZURUM’A DARÜŞŞAFAKA LİSESİ

ERVAK Başkanı Erdal Güzel ise, Bilkent Lisesi’nden sonra Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın da Erzurum’da şube okul açmasından büyük memnuniyet duyacaklarını ifade ederek, “Selçuklular beri çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış Erzurum’da eğitim yatırımlarının daha da fazla artış göstermesi gerekmektedir. Bilkent Koleji’nden sonra Darüşşafaka’nın da ilimize yönelik bir eğitim yatırımında bulunması, bizleri gerçekten çok sevindirir. Hele yetim çocukları okutmak misyonunda olan Darüşşafaka’nın bu düşüncesi, oldukça yerindedir.” diye konuştu.

hakanmoglu

7 yıl önce - Sal 06 Nis 2010, 11:31

Teknokent’e firma yağıyor

Rektör Vekili Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen, Ata-Teknokent’te şu ana kadar 40 firmanın sözleşme imzaladığını, 11 firmanın da aktif olarak çalıştığını söyledi.

Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenen “AR-GE ve Girişimcilik Destekleri” konulu konferans Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansın açılış konuşmasını yapan Atatürk Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sebahattin Tüzemen ise, rekabetin ve gelişmenin çok yoğun ve hızlı bir şekilde yaşandığı küreselleşme ve yenileşmeyle sürekli desteklenen AR-GE ve girişimcilik faaliyetlerinin çağımızda ilerlemenin ve gelişmenin en önemli unsurlarından biri olduğunu ifade etti. Tüzemen, Atatürk Üniversitesi’nin, Üniversite Sanayi İşbirliğini Geliştirme Merkezi (ÜSİGEM), Girişimcilik Araştırma ve Uygulama Merkezi, Avrupa Birliği İlişkileri Araştırma Merkezi ve son zamanlarda Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak oluşturduğu Ata-Teknokent gibi önemli merkezleriyle dünyadaki gelişmeleri yakından izlemeye çalıştığını bildirdi. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın, 2001 yılından bu yana AR-GE bölgelerine verdiği desteğin teknokent veya teknopark diye adlandırılan bölgelerin kurulması ve gelişmesine büyük bir hız verdiğini anlatan Tüzemen, şöyle devam etti: “Atatürk Üniversitesi bünyesinde oluşturulan Ata-Teknokent, üniversitemizin eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini destekleyerek, üniversitemizin vereceği hizmetleri zenginleştirip etkinleştirmeyi, bünyesinde bulunan sanayicilerimizin rekabet gücünü artırmayı ve teknolojiye dayalı bölge ve yurt bazında ekonomik gelişmeleri hedeflemektedir.”

TEKNOKENTLERİN AVANTAJLARI

Bu bölgelerde hizmet vermek isteyen sanayici, yatırımcı ve araştırmacılara önemli avantajlar sağlandığını hatırlatan Rektör Vekili Tüzemen, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bölgede yer alan vergi mükelleflerinin, yazılım ve AR-GE’ ye dayalı üretim faaliyetlerinden elde ettikleri kazançları gelir ve kurumlar vergisinden muaf tutuluyor. Araştırmacı, yazılımcı ve AR-GE personelinin bu görevleriyle ilgili ücretleri vergiden muaftır. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla üniversite personelinden ve öğretim elemanlarından bölgede yer alan faaliyetlerinde araştırmacı olarak hizmetlerine ihtiyaç duyulanlar, çalıştıkları kuruluşların izniyle sürekli veya yarı zamanlı olarak çalışabiliyor. Hizmetleri karşılığı elde etikleri gelirleri, üniversite döner sermayesi dışında tutuluyor. Öğretim üyeleri, 39. maddeye göre aylık izinli de sayılabiliyor. Mükelleflerce AR-GE faaliyetlerinde bulunan kişi, kurum veya kuruluşlara yapılan resmi bağış ve yardımlar toplam vergi indirimine tabi tutuluyor. Yazılım girişimcilerine yönelik olarak ürettikleri sistem yönetimi, veri yönetimi, askeri komuta kontrol uygulama yazılımları gibi hizmetler, KDV’den muaf tutuluyor. Yine bu bölgelerde yer alan firmalar KOSGEB desteklerinden yararlanabiliyor.”

ATA-TEKNOKENT’İN DURUMU

Rektör Vekili Tüzemen, konuşmasında Ata-Teknokent’in son durumu hakkında da bilgi verdi. Tüzemen, 2005 yılında kurulan Ata-Teknokentle şu ana kadar 40 civarında firmanın sözleşme imzaladığını ve 11 firmanın da aktif olarak çalışmaya devam ettiğini bildirdi. 11 firmanın yazılım-bilişim, Nanoteknoloji, Biyoteknolojik, telekomünikasyon, tasarım, medikal, otomotiv, tarım, bitkisel ilaç ve kozmetik gibi değişik alanlarda çalıştıklarına dikkat çeken Tüzemen, ülke genelinde sürdürülen bu tür AR-GE çalışmalarının çok önemli yararlar sağlamaya başladığını ve yeni yeni patentlerin ortaya çıktığını kaydetti. Daha sonra Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Sanayi Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğü uzmanları Rıza Alagöz ve Murat Yıldız, AR-GE ve girişimcilik konularında geniş açıklamalarda bulundular ve soruları cevaplandırdılar.

http://www.palandokengazetesi.net

hakanmoglu

7 yıl önce - Prş 08 Nis 2010, 23:32

Yakutiye'de durmak yok!...

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Hasanibasri, Rabiahatun, Palandöken mahallelerindeki yıkım çalışmaları, Üç Kümbetlerde yeni açılan Gürcü Mehmet camii önünden geçen ara yol ile Abdurahmanağa mahallesinde çocuk oyun alanı çalışmalarını inceledi.

Erzurum Güncel-Halkla da sohbet eden Korkut, ardından Şükrüpaşa semtinde Fen İşleri Müdürlüğünün çalışmalarını denetledi. Ali Korkut, yoğun çalışma temposuyla çalışmaları sürekli denetleyip, gittiği yerlerde halkla sohbet ediyor. Vatandaşların istek ve taleplerini dinleyen Korkut, zaman zaman da yapılan işler konusunda onlara bilgi aktarıyor. Hasanibasri, Palandöken semtinde metruk evlerin yıkım çalışmaların izleyen Korkut, ardından Sultan Melik mahallesinde Gürcü Mehmet camii önünde açılan ara yol çalışmalarını denetledi. Abdurahmanağa mahallesinde çocuklar için oyun park alanı açma çalışmalarını kontrol eden Korkut, ardından şehrin alt başına Şükrü Paşa semtine indi. Şükrü Paşa camii duvarının yapım çalışmalarını kontrol eden Korkut, bölgede yapılan karo-bordür çalışmalarını da denetledi.

Şükrü Paşa camii önünde cami cemaatiyle sohbet eden Korkut, vatandaşların istek ve taleplerini not aldı. Korkut, cami cemaatinin, semtte yürütülen çalışmalar ile cami duvarının yaptırılmasından dolayı teşekkürlerini aldı. Gününün büyük bir bölümünü hizmet sahasında geçiren ve sürekli çalışmaları yerinde denetleyen Ali Korkut, “Yerinde oturan bir başkan olmak istemiyorum. Yapacak çok işimiz var ve zamanımız kısıtlı.

Bu denetimler işlerin de hızla yürümesine katkı yapıyor. Dolaşmanın bir yararı da semt insanlarıyla yüz yüze konuşabilme fırsatı yakalamak. Teşekkür eden de, eleştiren ve istekte bulunan insanımızla da karşılaşıyoruz. Yapabileceklerimizi yapacağız diyoruz, yapamadığımız işler için de söz vermiyoruz. Biz hizmette kararlıyız, halkımızın memnuniyeti bizim tek ödülümüz olacaktır” şeklinde konuştu.

http://www.gazeteguncel.com/

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 575859   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET