Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 708
İsmail86
1 ay önce - Çrş 28 Ekm 2020, 18:15

1/50.000 de öçk sınırlarının değişimi ile ilgili bir başlık var mıdır?

oğuzo6
4 hafta önce - Prş 29 Ekm 2020, 17:15

Merhaba!
Hobi bahçeleri kanunu tarım için olumlu sonuçlar verecektir. Tarla fiyatları sabitlenip imarlı yerler biraz daha artacak
Fakat büyük şehir yakını yerlerde belli bölgelerde kontrollü hobi bahçeleri oluşturulması gündemde .
Almanya da olan örnek alınıyor galiba.
Sadece özel üretim satış yok.
selam.

girişimciadam
3 hafta önce - Pts 02 Ksm 2020, 14:41

Merhaba arkadaşlar,

Kent Çiftliği desem... Gökçehöyük desem... aylar önceki tahminim doğru çıktı desem

Selamlar.

mertgil
3 hafta önce - Pts 02 Ksm 2020, 15:32

Sn girişimciadam,

Şu müjdeyi tam versenız.

nadirbey
3 hafta önce - Pts 02 Ksm 2020, 17:29

Arkadaslar golbasinda oturuyorum ve bu kent ciftligi projesi golbasililari pek ilgilendiren ve ilgi ceken bir proje olmadi nedendir bilmiyor

nadirbey
3 hafta önce - Sal 03 Ksm 2020, 15:22
Hacilar mahallesine 86 000 m2 park

http://www.golbasisongaste.com/baskan-ramazan-sim ...18297h.htm

mertgil
3 hafta önce - Sal 03 Ksm 2020, 15:33

Alıntı:
Hacilar mahallesine 86 000 m2 park

http://www.golbasisongaste.com/baskan-ramazan-sim ...18297h.htm

Sn nadirbey,

Bu proje, sanıyorum yine sizin geçenki mesajinizda yazdığınız Selim Akceylan'ın tweetindeki proje. Orada da 86 dönüm denmiş.

nadirbey
3 hafta önce - Sal 03 Ksm 2020, 17:45

Aynen sn mertgil

Bu haymana yolu aksinda acaba hic konut projesi yokmu devamli park yesil alan vb projeleri bu bolgede

mertgil
3 hafta önce - Sal 03 Ksm 2020, 19:10

Sn nadirbey,

Haymana yolu tarafı bildiğiniz gibi çoğunlukla Ock içinde kalmakta.Ock ise Çsb sorumluluğunda bir bölge. Daha önce açıklanan
"ekolojik koridor" 5 etaplı bir projeydi.Bizim aslında tek tek gördüğümüz ve yetkililerce peyderpey açıklanan projeler çoğunlukla bu ekolojik koridor projesinin parçaları gibi.

Daha önceki mesajlarımda özellikle Gölbaşındaki
Ock varlığı nedeniyle Mhp'nin Gölbaşında pazarlık gücü yüksek olabilir demiştim.Sanki sahada bu durumun meyvelerini ock özelinde görüyor gibiyiz.GB'nin Csb' den istekleri bu anlamda yerini buluyor olabilir.

Haymana yolu aksindaki konut meselesine gelecek olursak, bu hat villa bölgesi ve hafta sonu evleri tarzında.Düşük emsal ve oçk ile yapılaşma zor.Ancak Ballikpinar gibi bölgelerde büyük metrajlı arsaların site şeklindeki villa projeleri gibi yapılarla gelişim sezkonusu olabilir.
Ayrıca "balkoy", "hobikoy", " kentciftligi" gibi projeler Ock deki projelerle birlikte ayrıca Niğde otoyolu üzerindeki servis alanı ve dinlenme tesislerini de içine alacak şekilde bir oluşum sözkonusu olabilirse Haymana yolu aksi hareket kazanabilir.Bu aksa sanki bir tarım-turizm vb gibi bir hüviyet kazandırılmaya çalışılmakta diye düşünüyorum.

sysonal
3 hafta önce - Çrş 04 Ksm 2020, 10:16

7184 Parsel 86,000 m2 burası oluyor.

Zaten hemen kuzeyi mogan parkı. 86 dönüm mogan park büyümüş gibi olmuyor mu?

(+)

sayfa 708
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet