Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 705
mertgil
1 ay önce - Cum 16 Ekm 2020, 08:27

Hobi bahçeleri düzenlemesi yine yeniden geri çekilmiş.

Bir zamanlar gecekondu gerçeği vardı.Şimdi de hobi bahçeleri gerçeği var.Demek ki öyle yıkmak falan kolay değil.Tıpkı gecekonduda olduğu gibi.

zeynep koçak
1 ay önce - Cum 16 Ekm 2020, 17:48

O zaman bir standart belirlesinler,önceden kerpiçten tezekten gecekondu idi,şimdi de kağıttan naylondan çamurdan hobi bahçesi kulübesi,ama en çok kullandığımız kelime de,en sevdiğimiz kelime de "medeniyet"...

matematk06
1 ay önce - Cum 16 Ekm 2020, 19:35

Artık daha iyi yapıyorlar hobi bahçelerini 🙃

Örneğin ;

https://www.instagram.com/p/CGSsgI2ncZj/?igshid=1 ...zl3i543ejp

oğuzo6
1 ay önce - Cum 16 Ekm 2020, 22:25

Merhaba!
İyide olsa kötüde olsa hobi bahçeleri yasal değildir tarım alanlarına vurulan hançerdir.
Hobi bahçeleri 150 lik ve daha büyük hisseli olanları var mahallelerin elektriği ve su planlarını bozdular.
Mahalleler yani eski köylerin düzeni bozuldu.su Kaynakları vs olumsuz etkilendi. Köy nüfuslarını geçtiler diğer şehirlerdede aynı rezillik.
Bu hobi bahçelerinin çöpü vs herşeyleri sıkıntı.
Fakat rant büyük köylüden 30/40 al 150 ye sat.
Sonuç kaos büyüyor.
selam

mertgil
1 ay önce - Cum 16 Ekm 2020, 22:48

Hobi bahçeleri ile vatandaş imar planını fiili olarak kendisi yapıyor.Idare de oy kaygısı nedeniyle dolambaçlı yollardan elektrik vs. veriyor, gelişmelere ses etmiyor;duymadım, görmedim, bilmiyordumu oynuyor.Mesele sahada daha görünür hale gelince de fiiliyat hukuki kılıfla legallesiyor.
Ben bu filmi sanıyorum izledim.
Vatandaş imar planını yapar idare de onaylar.

matematk06
1 ay önce - Cum 16 Ekm 2020, 23:25

Aslında en güzeli tek tapu müstakil arsa en güzeli !

Onun üzerine de bir karavan ya da imkan varsa müstakil

bir ev(villa) yapabilmek mesela 🤔 en ideali ! Ancak herkeste

bu imkan maalesef yok onun için hafta sonu kaçacak yer

ariyor aileler !

Bu işi rant yapanlar mutlaka olacaktır maalesef!

sysonal
1 ay önce - Cmt 17 Ekm 2020, 16:20

Sn. Mertgil

Geri çekilme ile ilgili kaynağınız nedir?

Paylaşabilir misiniz?

mertgil
1 ay önce - Cmt 17 Ekm 2020, 18:47

Alıntı:

Sn. Mertgil

Geri çekilme ile ilgili kaynağınız nedir?

Paylaşabilir misiniz?

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&am ...mp;ampcf=1

mertgil
1 ay önce - Cmt 17 Ekm 2020, 20:10

Ankara Niğde Otoyolu, Ankara Çevre Yolu Kavşağından Turgut Özal Bulvarına bağlantı yolu açılması ilişkin Altyapı Hizmetleri Komisyonu Raporu oylanarak oybirliğiyle kabul edildi.

Karar No.1087
Karar Tarihi.09.09.2020

ABB Meclis Kararı

Suddenly
1 ay önce - Sal 20 Ekm 2020, 10:35

Arkadaşlar hobi bahçelerinden bahsediliyor ama unutulan konular var.

1. Öncelikle bazı hobi bahçeleri var ki yapılan dışı mor ya da fayans döşeli birisi sağa birisi sola bakan kimi teraslı kimi çatılı, kiremitli ya da metal çatılı binalardan daha estetik,
2. Bina yapmak için Belediye tarafından talep edilen imar harçları 80-100 bin TL yi buluyor, böyle olması da insanları konteyner koymaya yönlendiriyor,
3. Belediyenin gözünde buralar ne kuş ne deve misali, işine geldiğinde görsel kirlilik işine geldiğinde villa parseli olarak adlandırıp vergisini alıyor,
4. Halihazırda bahçesinde konteynerı olan vatandaşa konut yapmaları halinde % 50 imar harçlarında indirim yapılsın bakın kaç konteyner kalıyor.

Kısaca görüşüm yasaklamalarla vatandaşın zar zor yaptığı konteynerı yıkmakla bir yere varılmıyor, sorun çözüm bulmak ve güzel bir kent yaratmak.

Öncelikle mahalle bazında belirli görsel zorunlulukların getirilmesi gerek (Bodrum ya da Yunan adaları gibi) gibi dışı beyaz olan binalar neden olmasın, çatılar örneğin kiremit mi olacak, metal mi cadde, sokak ya da mahalle bazında uygulama gerek.

Bir de kişisel görüşüm site türü yapılanmaların teşvik edilmesi lazım, o zaman daha yeşil ve çevreci aynı zamanda estetik bina ve yerleşimler olur.

sayfa 705
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet