Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara - Pozantı otoyolu [ANK ]
« önceki   123 ... 567 ... 636465   sonraki »
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
serhat
6 yıl önce - Sal 01 Tem 2008, 12:36
Bakan Yıldırım: Ankara-Adana yolunu tamamen otobana bağlayacağız

30 Haziran 2008, Pazartesi
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=708430

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 2000 yılında yapımına başlayan Ankara-Pozantı Otoyolu'nun 7, 8, 9 ve 10. kesimlerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Niğde'de incelemelerine devam eden Bakan Yıldırım, Bor Emen ovasındaki Havaalanı inşaatına geçerek inşaatla ilgili bilgi aldı. Bakan Yıldırım, daha sonra yol güzergâhındaki Kemerhisar beldesinden durarak vatandaşlarla sohbet edip sorunlarını dinledi.

Ereğli bağlantı yolundan otoyola giren Bakan Yıldırım ve beraberindekiler, otoyolu bir baştan bir başa gezerek incelemelerde bulundu. Limak şantiyesinde Bakan Yılıdırım, yüzde 60 ile 70 arasında inşaatı tamamlanan 7, 8, 9 ve 10. kesimlerle ilgili yetkililer tarafından bilgilendirildi.

Otoyol çalışmalarının sürdüğü bölgenin zor arazi yapısına sahip olduğunu, Adana-Pozantı istikametine doğru 18.5 kilometrelik bölümün tamamen tünel ve viyadük yapılarının ağırlıkta olduğunu ifade eden Yıldırım, amaçlarının Adana-Mersin-Çukurova'yı kuzeye bağlayan, Niğde üzerinden Aksaray'a, oradan da Ankara'ya bağlayan yolun ivedilikle Konya-Ankara yoluna bağlanması olduğunu bildirdi.

Ankara-Adana yolunu 2012 yılına kadar tamamen otoyola bağlayacaklarını belirten Yıldırım, Türkiye genelinde her yerde şantiye olduğunu, 780 bin kilometrekarelik alanda 1560 noktada sadece kara yolları şantiyeleri bulunduğunu kaydetti.

Yıl sonu itibariyle bölünmüş yol uzunluğunun 16 bin 500 kilometreye ulaşacağını ifade eden Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu çalışmalarla birlikte yıl sonu itibariyle bölünmüş yol uzunluğu 16 bin 500 kilometreye ulaşacak. Böylece, hedefimizi bin 500 kilometre aşmış olacağız. 2011 yılına geldiğimizde bu rakam 21 bin 500 kilometreye çıkacak. Bu rakam toplam devlet yolumuzun üçte biri ediyor. Bunlar, insanımız için yapılıyor. Ülkemizin rekabet gücünü artıran, zamandan tasarruf sağlayan bir yol ağına kavuşmuş olacağız. Hepsinden daha önemlisi, bölünmüş yolda trafik kazaları yüzde 70, 80 mertebesinde azaldı. İnsan hayatından daha önemli bir şey yok.''

mesut arda
6 yıl önce - Sal 01 Tem 2008, 20:21

yeni hiç bir şey yok 3 yılda yaparız dedikleri konyayı tarsus-adana-gaziantep otoyoluna bağlayan bir kavşak yolu ama bu yol ulukışladaki virajlardan kurtulmayı geçici olarak sağlayacak asıl önemli olan niğde-gölbaşı arası uzun diye gözardı ediliyor

misiklar
6 yıl önce - Çrş 02 Tem 2008, 09:12

Bu yolun açılması bence çok önemli. Burda birçok kaza oluyor. Bir tır'ın arkasında dakikalarca gitmek hiçde güzel birşey değil. Sabırsız olupta hatalı sollama yapan birçok kişiyi gördüm. Ulukışla-Ankara arası çok iyi olmasa da en azından bölünmüş yol.

C. H. Engin Er

6 yıl önce - Prş 10 Tem 2008, 00:11

TRT 2'de bu akşam Niğde Valisi konukdu ve konu Ankara - Pozantı Otoyolu idi, yıl sonunda biteceğini söylüyorlardı...

zafer-bey
6 yıl önce - Prş 10 Tem 2008, 10:57

TRT 2 deki 'büyüteç' programını bende izledim. Ama sayın valinin konu hakkında verdiği bilgiler beni hiç tatmin etmedi. Şu anda yürütülmekte olan projelerin Ankara-Pozantı otoyolunun hangi etapları olduğunu dahi tam hatırlayamadı. 110 milyon ytl civarında 2008 yılı için bütçe ayrılmış, ardından yıl içerisinde 210 milyon ytl daha ek kaynak verilmiş ve 2008 yılı sonunda Ereğli bağlantı yolu açılacakmış. Böylece tek gidiş geliş olup, şuanda ülkemizde en yoğun hat olan ulukışla-pozantı arası trafik yıl sonunda otoyola kaymış olacak.

Buarada program biraz daha görsel nitelikte olsaydı daha iyi olurdu.

Murat GÜZEL
6 yıl önce - Prş 10 Tem 2008, 12:38

trt2 deki programı bende izledim .görsel olarak hiç güzel değildi bölgeyi bilmeyenler hiç birşey anlamamıştır kanımca. Güzergahın tamamı uydu görüntüsü şeklinde verilebilirdi , öyle bir görüntü geri planda görülüyor gibiydi ama ekrana yansıtmadılar benim izlediğim bölümde.
Projenin eski olduğunu biliyordum eski karayolları haritalarında güzergah sarı cizgi halinde gösteriliyordu ama sonradan kaldırıldı ertelenmesinde özellikle Aksaray da yoğunlukla bulunan yol üstü dinlenme tesislerinin etkili olduğu söyleniyordu -eğer gece geçmiş iseniz tesislerin nasıl tıklım tıklım olduğunu görmüşsünüzdür- bu işten kötü yönde etkilenecek sektörlerin en başında Aksaraydaki büyük dinlenme tesisleri( Ağaçlı , Gökgözler vs..) olacak gibi geliyor bana..

cihan20

6 yıl önce - Pzr 20 Tem 2008, 11:13

Denizli-Aydın Otoyolunun yapıldığı falan yok.Duble yolun kalitesini yükseltmeye çalışıyorlar.Sadece Denizli Çevre Yolu inşaatı var.Onu da belediye yapıyor.

ali sakaroglu
6 yıl önce - Çrş 27 Ağu 2008, 11:33

Niğde Pozantı arası ne zaman bitecek haberi olan varmı

misiklar
6 yıl önce - Prş 28 Ağu 2008, 10:43

Bildiğim kadarıyla şu an öncelikle Ulukışla-Pozantı arasını bitirmeye çalışıyorlar. Yıl sonuna kadar bitirilmesi düşünülüyor. Bu yol bittikten sonra Niğde-Pozantı arasının açılması daha kolay olacak. Zaten Ulukışla-Pozantı yolu biterse ile Niğde-Pozantı arası'nın çoğu açılmış olacak.

cüneyt51
6 yıl önce - Prş 28 Ağu 2008, 19:43
daha zor biter

Geçen mersine gittim.Pozantıdan geçerken otoyol çalışmaları devam ediyordu ama yavaş bi şekilde.
otoyol D-750 karayoluna göre yüksekte.Birde tüneller çok küçük gibi, normal bi tır tünelden geçer mi şüpeliyim...

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet