Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 493
Mem06
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 18:40

Katmanlar sekmesine basıldığında parselasyon düzenlemesini kapattığınızda üstündeki tarama kalkıyor, büyük ihtimal değişiklik yapılıyor. Gölbaşının bazı bölgelerinde de bu taramalar mevcut...

mertgil
3 hafta önce - Pts 21 Ekm 2019, 19:07

Taramalar devam eden mahkeme süreçlerini ifade etmiyor mu?Ben öyle biliyordum.

Suddenly
3 hafta önce - Çrş 23 Ekm 2019, 17:40

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ankara Güney Bölgesi Ekolojik Koridoru"nun Kanal Ankara, Eymir Gölü, Gölbaşı Millet Bahçesi, Mogan Gölü ve Gölbaşı Arboretum alanını kapsayan yeşil aks üzerinde oluşturulacağını web sitesinde yayımladı.

https://www.csb.gov.tr/ankaradaki-ekolojik-korido ...leri-28628

haliller06
3 hafta önce - Çrş 23 Ekm 2019, 18:13

Süper haber bence.

Gölbaşı ballıkpınarda dede gölü arboretum yapılacak dediği alan neresi hangi parseller hangi mevki acaba ?

Bilen arkadaşlar cevap verebilirmi . Teşekkürler.

nigde06
3 hafta önce - Çrş 23 Ekm 2019, 19:34

25 HEKTARLIK ARBORETUM ALANI PLANLANDI

Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünce Ballıkpınar köyü Dede Gölü mevkisindeki yaklaşık 125 hektar büyüklüğündeki arboretum alanının 25 hektarlık kısmı için uygulama projesi yaptırıldı.

Ankara Gölbaşı Arboretumu, bilimsel, doğal, sosyal, kültürel ve ekonomik açılardan Ankara'ya katkı sağlayacak. Proje, kent halkı, öğrenciler ve araştırıcılar için bir eğitim ve çalışma ortamı oluştururken, aynı zamanda rekreatif faaliyetleri de kapsayan ve İç Anadolu Bölgesi'nin bitki türlerinin koruma altına alınmasını, insanlarda bitki, doğa sevgisi ve çevre bilinci gibi kavramların gelişmesine de katkı da bulunacak.

Arboretum içinde giriş ve çıkış noktalarında yer alan kontrol yapısı, tuvaletler, çeşmeler, güneş saati ve ikonu, ahşap gazebo, pergoleler ve ahşap köprüler, yapay göl, tropik bitkiler serası ve fidanlık seraları bitkisel peyzaj olarak İç Anadolu Orijinli Yapraklı ve ibreli çalı ve ağaç türleri, meyve ağacı türleri, sucul bitki türleri, tıbbi bitki tür örnekleri, mevsimlik çiçekler ve çim alanlar yer alacak.

Bu alanda Hacettepe Üniversitesi ile tıbbi aromatik bitki üretimine dönük bilimsel faaliyetler de yürütülecek.

mertgil
3 hafta önce - Çrş 23 Ekm 2019, 19:53

Arboretum için düşünülen yer acaba daha

önce ,Sn girisimciadam'in belirtmiş olduğu

hazine arazisi olabilir mi?

nigde06
3 hafta önce - Çrş 23 Ekm 2019, 19:58

aynen arkadas tam o bolgeleri kapsiyor cok guzel bir proje

matematk06
3 hafta önce - Çrş 23 Ekm 2019, 21:05

Sn mertgil hazine arazilerinin en yoğun olduğu bölgeler

Gölbaşı nda yani güneybatı Ankara yönünde ...

Not : balikpinar da.yapilacak olan kaç yilda biter arkadaşlar

Umarım 5-10 sene sürmez

mertgil
3 hafta önce - Cum 25 Ekm 2019, 13:46

Ekolojik koridorun 2020 de başlayacağı söylenmiş.5 bölümden oluşuyormus.
Arboretumun 25 ha'lik kısmının Tabiat Varliklari Gen.Md.ce (ockk) projelendirildigi söylenmiş.
Bu projeye ulaşabilen var mi?

Etaplama saniyorum Kanal Ankaradan başlayıp Arboretum.da sonlanacak.

mertgil
3 hafta önce - Cum 25 Ekm 2019, 14:39

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&am ...NCqmzPqzFS

Saniyorum 2011 de gündeme getirilmiş o tarihteki 5 etapli projenin revize edilmiş,
guncellenmis hali.
Arada çok benzerlikler var.
O tarihten bu güne araya birtakım mahkeme kararları girmişti diye biliyorum.
Örneğin 1/50.000lik OCK ile ilgili plan iptali ve son olarak Mimarlar Odasının bircok bolgede ozellikle golbasinda planlarin iptallerini basin yoluyla aciklarken Kanal Ankara projesinin de iptal ettirildiğini açıklaması.
Proje revize edilmise benziyor ve proje Bakanlığın gündeminde.
O tarihte projenin bitiş tarihi 2023 denmiş.

sayfa 493
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet