Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 382
sysonal
1 ay önce - Pzr 14 Ekm 2018, 16:56

Cevaplar için teşekkürler

Misafir 974

1 ay önce - Pzr 14 Ekm 2018, 20:20

Devletimiz önce askerlik, sonra İmar affı. Şimdide rant vergisi adı altında emsal veya kat artışı yapacağı yerlerden para alacak. Devlette para kalmadığı için bu Ve bunun gibi devamı gelecek devletimize gelir anlamında yeni projeler mutlaka gelistirilecektir.

mertgil
1 ay önce - Pzr 14 Ekm 2018, 21:18

Rant olgusu bir gelir kapısı olarak görülürse bu durum kurumsal bir noktaya evrilebilir. Önceleri belirli emsal yetersizliklerinin zorunlu talebi olarak siyasi aidiyetle örtüşmesi noktasında tezahür ederken yeni durumda bu ticarilesme hali emsal artırımı yönündeki talepleri alınıp satılabilen bir meta haline dönüştürebilir.

Misafir 3b6

1 ay önce - Pts 15 Ekm 2018, 03:00

Belki bilmeyenler olabilir. Yol yapimini üstlenmis sirketin net sayfasinda ankara nigde arasi havadan cekim harika bir görsel var. Ordan ne kadar ilerlendigini, hangi kesimlerde yogun calisildigi veya henüz baslamamis alanlar görülmekte. Bariz belli olan ise güzergahin önemli bölümünün isaretlenmis olmasi.. 2020 de biter mi bilmiyorum ama büyük ölcüde ortaya cikar, belki 2021 e sarkar. Önemli olan yol yapimi devam ediyor.

Suddenly
1 ay önce - Pts 15 Ekm 2018, 10:45

Sayın Mertgil'in yapmış olduğu " Bu habere bir göz gezdirirseniz bahsedilen durum gerçekleşirse acaba sizin 0.15 mağduriyet çözülebilir mi ? " başlıklı gönderisini okudum.

Bir de bu uygulamayı yapıp bize bir de ekstra para ödetirlerse harika olur, Belediye hizmeti yıllardır neredeyse yok, asfalt atmazlar, hizmet getirmezler, tarla görünümündeki yerlerden villa parseli üzerinden emlak vergisi alırlar,

Bu sorunları yıllardır Büyükşehir, İlçe Belediyesi, Kamu Kurumları nezdinde hem yazılı hem de görüşerek dile getiriyorum, kimsenin umurunda değil, bir adım atıldığı yok, zaten ÖÇK'da emsal artırma Bakanlık yetkisinde olduğu için onların bir çalışma yapacağını hiç sanmıyorum. Büyükşehir İmar Bakanlık yetkisinde diyor, çalışma yapamıyor, sonuç olarak ÖÇK bölgesi atıl bakımsız başıboş kaderine terk edilmiş durumda, ağaç dikilsin-yeşillensin, suni de olsa göller olsun istiyoruz bunu yapanlara teşvik olarak vergi vb konularda bir destek lazım diyoruz, hiç kimse kendini bu konuda görevli hissetmiyor, bunları arsalarımız rant kazansın fikrinden öte Ankara'nın belki de en güzel olabilecek ilçesinin daha da güzel olması için öneriyoruz. Avrupa örneklerinde olduğu gibi doğa ile dost bir uydu kent, yeşiller arasında.

Kısaca, girişimlerde bulunsakta standart cevaplar veriliyor/yazılıyor isterseniz sizlerde deneyin. Belki bazı platform üyelerinin önerilerinde yer aldığı üzere ufak bir ilçe kurulsa onun Başkanı Bakanlık Büyükşehir Tabiat Varlıkları nezdinde girişimlerde bulunup güzel çözümler üretebilir. Açık söylemek gerekirse yakın gelecekte Gölbaşı ÖÇK bölgesinin yarınları bugünlerden çok da farklı olmayacak gibi görünüyor.

Misafir b32

1 ay önce - Pts 15 Ekm 2018, 18:27

mahmatlı gişelere yakın 1000 metre imarlı arsamı satıyorum. ilgilenen olursa görüşelim.

Misafir f35

1 ay önce - Pts 15 Ekm 2018, 20:28

Selam... Mahmatlı gişelere yakın İmarlı arsamı satıyorum demişsiniz ama o mahmatlı toki İmar iptal edildi..

mertgil
1 ay önce - Pts 15 Ekm 2018, 20:52

Selam... Mahmatlı gişelere yakın İmarlı arsamı satıyorum demişsiniz ama o mahmatlı toki İmar iptal edildi..

Sn Misafir Toki ile beraber Abb'nin de projesi vardı.Abb projesi hakkında bilginiz var mıdır?Plan güncel midir?

Misafir 014

1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 00:32

Magmatlı toki imarı iptal edilmedi, neye dayanarak söylüyorsunuz, bir kanıtınız varsa gösteriniz. Gölbaşı belediyesinin int. sayfasına girip “imar durumu” kısmından mahmatlı 1. Etap imarlı parselleri, yollarını vs. görebilirsiniz, parsel sorgudan da görebilirsiniz..

Misafir b19

1 ay önce - Sal 16 Ekm 2018, 00:39

Belediyenin İmar sayfasında düzeltmesi gereken o kadar şey var ki... Mahmatlı İmar planının iptali Ile ilgili belediye İmar bürosundan veya gölbaşı tapu müdürlüğüne gidin.... Ordan iptal ile ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

sayfa 382
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet