Ana Sayfa 882 bin Türkiye Fotoğrafı
Ankara - Pozantı otoyolu [ANK ]
Sayfa: 1, 2, 3 ... 59, 60, 61  Sonraki
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
AYDIN BURAK ZORMAN

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 13:31
Ankara - Pozantı otoyolu [ANK ]

2003 yılı haziran ayı idi. İskenderun'dan niğde'ye giderken, niğde yolu'na pozantı'yı geçtik ten sonra döndük. Tek gidiş geliş bir yol. Çayırların ortasında kocaman üst geçitler görmüştüm. Düşünsenize boş yeşil bir arazi ve kocaman bir üst geçit. Ne olduğunu sordum. Otobanın üst geçitleri dediler. Yol geçmeden üst geçiti hazırlanmıştı.

Bildiğim kadarıyla şu an çakıt deresi kesiminde tünel çalışmaları yapılıyor. Sonra otoban niğde üzerinden Ankara'ya bağlanacak. Tahmini Otoban bitiş tarihini bilen varmı? Adana'dan Ankara'ya ne zaman otoban'dan gidebileceğiz.

yusuf38
8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 13:59

ankara-pozantı otoyolunun kemerhisar-pozantı arası 3 bölüm halinde ihale edildi.bu bölüm harici ihale yapılmadı. yapılmasıda zor gözüküyor.[duble yol projelerinden sonra}

AYDIN BURAK ZORMAN

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 15:13

desenize, yıllarca(1998'den beri) aksaray düzlüğünde bozuk satıh yazan levha gördüm ve genede görmeye devam edeceğim. Elinsaf Türkiyenin batı ve kuzeyini, güney ve güneydoğu'ya bağlayan ana arter bu, yani milyonlarca insanı birbirine bağlıyor. Memleketin gelişmemesine şaşırmamak gerek. Bu altyapıyla bu kadarı bile mucize.

Anıl

8 yıl önce - Sal 27 Arl 2005, 18:07

Bu proje gercekleştirelecek!

Adana Pozantı arası zaten tamamlanmış durumda.

Ankara Pozantı arası 8 ihale (bölüm) ile paylaştırıldı vede 2 tanesinin ödeneği şu anda verildi, inşaatı başladı!

Nereden biliyorsun diye sorarsanız, biz bu otoyolun 4. bölünümü yapacağız. Devletin burayı duble yol yapmak gibi bir niyeti yok. Sadece bizim bölümümüzün iptali durumunda 20milyon$ tazminat vermek zorunda, bunun yerine yaptırır daha iyi. Ödenekte sıra en son bize gelecek. Bu da 2006 sonu 2007 ortasına kadar olacak.
Bu işin kredisini her şirket kendisi hazine garantisi ile alıyor. Devlet Karadeniz sahil yoluna şu anda ağırlık veriyor. Karadeniz bundan sonra ki sene bitecek, daha sonra Türkiye'deki diğer yol işleri hızlanacak.

Şanlı Urfa - Gazi Antep arasıdada otoyol inşa halinde

Bu durumda 2009 senesinde, Şanlı Urfa'dan çıkan bir araba (atladıklarım var ama) Gazi Antep - Adana - Pozantı - Ankara - Bolu - Düzce - Sakarya - Kocaeli - Istanbul - Edirne ye kadar gidecek.

Yinede daha çoook bitumlu asvalt karışım yol yapmamız lazım! Mıcır duble yollar ile olmaz bu iş.
Bence ilk sırada otoyol olması gereken yerler:
Ankara - Izmir
Ankara - Bursa
Ankara - Konya - Antalya
Ankara - Samsun oradanda Karadeniz yoluna bağlanmalı

Izmir - Bursa oradan TEM'e bağlantı ile Istanbul
Izmir - Adana (Denizli - Konya üzerinden olabilir)
Izmir - Denizli yapılıyor devamında Antalya

Anıl

8 yıl önce - Cmt 25 Şub 2006, 05:21

Yaklasik iki ay once bu mesain ustundeki bilgiyi yazmistim bu yuzden size bir tane fotografini yukleyeyim istedim... Ankara tarafindan

(Fotografi Eko Insaat katalogundan taradim)

Ünal111
8 yıl önce - Pts 27 Şub 2006, 19:29

Bu sitede yazdığına göre bu yol 4 gün sonra hizmete girecek. Var  mı gerçeklik payı yoksa yine mi uzadı Anıl?

erkan
8 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 21:49

bu yol şu anda kullanılmakta olan adana-ankara yoluna paralel mi olacak? yani olabildiğince kısa ve düz bir biçimde mi seyredecek yoksa bazı şehirlerin yakınından mı geçecek? kayseri ile bağlantı yolu yapılacak mı? yine tuz gölünün kıyısından mı geçecek? bilen var mı?

Anıl

8 yıl önce - Sal 28 Şub 2006, 23:10

Ogrenip yazacagim bunlari. Su anda Amerika'dayim. Babama danismam lazim bu konuyu.
Eminim bir iki bolumunun acilisi olsaydi haberlerde gecerdi.

Fakat yolun tuz golu ile alakasi yok!

Tarsus tarafindan Pozanti'ya kadar olan kisim tamamlanmis durumda, onun devami olacak

Bu haritada Ankara ile Adana arasindaki turuncu kisim insaat halinde olan kisim.

Pembeler tamamlanmis otoyollar. Maviler ise dubleyollar ve diger karayollari

Gerisinide ogrenecegim bu hafta

hakki
7 yıl önce - Çrş 30 Ağu 2006, 19:26

cengiz insaatin sitesinde bitis tarihi olarak 26.10.2006 veriliyor..bunun hakkinda bilgisi olan yada gerceklesme sansi uzerine bilgisi olan arkadaslar bizleri aydinlatsin lutfen..uzun bir suredir bu konuyla ilgili kimsedenn ses seda cikmiyor..

benersoy
7 yıl önce - Prş 31 Ağu 2006, 23:30

aydin-denizli otoyolunun devam ettigini söylüyorsun anil,
ben bunun basladigini bile duymadim veya en ufak bir kaynaga rastlamadim,
sadece proje asamasinda oldugunu defalarca duymustum,
beni sevindirecek en ufak bir kaynak varsa konu hakkinda,
yayinlarsan sevinirim.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> ANKARA - Haberler ve Sohbet