Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 959
doruk15
5 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 12:08

Dün köprü gişelerinden geçerken bir çalışan ile konuştum. Otobanın geri kalanının Açılışı 10 ağustos öncesi ve yeni açılacak gişelerdeki çalışanlara eğitim çalışması başlamış. Kurban bayramında otoban tamamıyla açılmış olacak.

Yiğitler
5 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 12:18

Otoyol a.ş. nin sayfadında yolun üst tabakasının döküldüğü yazan fotoğraf vardı. Yani açılırsa üst katmanın olduğu bölümlerde olacak anladığım.

Burak KAYNAŞ
5 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 12:34

Açıkçası otoyola özellikle Bayram Tatillerin de ne kadar ihtiyaç olduğunu bilsem de ,geç olsun sağlam olsun diye düşünenlerdenim.

Zaten otoyolsuz kaç Bayram geçirmişiz, işi aceleye getirip yarım yamalak veya verimsiz bir işçilikle tamamlanıp açılacaksa,varsın bir Bayram daha otoyolumuz olmasın.

29 Ekim de olsun veya yılsonunda olsun ama sağlam olsun. Tabii ki aksini düşünenler de muhakkak vardır.Saygı duyarım.

selimg
5 ay önce - Çrş 10 Tem 2019, 14:36
İstanbul - Bodrum arası

merhaba, istanbul - bodrum arası otobanlı (devletin işlettiği değil, özel) gidilirse toplam km ve harcanacak para ile, otobansız (devletin işlettikleri dahil) toplam km ve harcanacak para kıyasını yapabilir misiniz? önceki sayfalarda bulamadım. araba da toyota 1,4D. 100km yaklaşık 4,5-4,6 harcıyor.

DirenJK

5 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 13:58

Teknik olarak ağustos ayına (bayram öncesine) yetişmesi mümkün değil. Ağustosu bekleyip açılmayınca neden açılmadı diye eleştirmeyin insanları da:)
Açılmayacakmış gibi plan/program yapın açılırsa sürpriz olsun

sezgin91
5 ay önce - Prş 11 Tem 2019, 16:01

kurban bayramından önce açılacakmı kesin olarak?

Dugu40
5 ay önce - Cum 12 Tem 2019, 13:33

Merhabalar benim size bir kac sorum olacak. Bursa'dan Aliaga'ya guzergah nasil olacak anlamadim ben. Kac km olacak kac saat surer? Bu yol Menemen candarli otoyoluna da baglanacak mi? Tahmini ne zaman biter?

okurtulmus
5 ay önce - Cum 12 Tem 2019, 13:44

Aliağa'ya gidecekseniz Soma'dan çıkıp, Kınık-Bergama üzerinden gidebilirsiniz. Saruhanlıya kadar dolaşmaya gerek yok.

Efe Elaldı

5 ay önce - Cum 12 Tem 2019, 13:58

son uydu fotoğraflarına göre bursa batı kavşağı-karacabey kavşağı arasında büyük ilerleme kaydedilmiş asfaltlanmamış az bir bölüm kalmış ancak 1 ay içerisinde bu bölümlerin asfaltlaması ve ince işçilikleri bitermi orası biraz zor görünüyor.açarlarsa eksik şekilde açacaklar orası kesin 2 ay geç açsalarda herşeyi bitirsler aslında büyük problem değil ama şirkette bayramda kazanacağı parayı kaçırmak istemiyor olabilir.

okurtulmus
5 ay önce - Cum 12 Tem 2019, 14:11

Geçen haftasonu yine Balıkesir-Soma arasındaydım. Bazı yerlerde her şey bitmiş. şeritler çizilmiş, korkuluklar çakılmış, yağmur suyu tahliye kanalları falan bitmiş. Kenarlara tel çitler örülmüş.

Bazı yerlerde henüz sadece birinci asfalt yani püskürtme yapılmış. ikinci, üçüncü katlar da atılacak.

Savaştepe ve Soma kavşaklarında hummalı çalışmalar başlamış. 2 hafta öncesine kadar oralarda pek çalışma yoktu.

Özellikle yola hayvan girmemesi için çekilen tel çitler hızlıca yapılıyor. Alt yapı bazı yerlerde tamamlanmasa bile güvenlik açısından tel çitlerin tümüyle çekilmiş olması gerekir. Yoksa istenmeyen kazalara sebep olabilir başıboş hayvanlar.

Belki üstten veya alttan bir köyden diğerine veya ilçe merkezine geçen bir yolu henüz tamamlamamış olabilirler ama bu yolun işlemesine engel teşkil etmez. Benzer bir durum 2 hafta Yırca köyüne gittiğimde gördüm mesela. Köyün girişini sağlayan köprü henüz tamamlanmamış, bir kaç yüz metre ileriden otoban altında tarım arazileri arasında geçiş sağlayan, tek araç sığacak toprak yoldan geçmiştim.

Yarın tekrar Balıkesir-Soma civarlarına gideceğim. Bir haftalık ilerlemeye göre bayrama yetişme umudu var veya yok diyebilirim.

sayfa 959
ANA SAYFA -> ULAŞIM