Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1144
mustafa 1903
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 10:56

Alıntı:
O yüzden, her dinlenme tesisini ve her kavşağı 132 km/saat’in altında hızlarla geçmekte yarar var.

Kusura bakma, trafik kurallarına uymayarak, kendinin ve başkalarının hayatını riske atma hakkın yok.

Engin Karadereli
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 11:17

Sakin ol, zaten 132 km/saat hızın altında gittiğin zaman kurallara uymuş oluyorsun

Ozsoyler
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 11:31

Mustafa Bey,

Emin olun hızlı gidenlerden çok yavaş gidenler diğer insanların canını tehlikeye atıyor. Orta şeritte 80'le ekonomik sürüş yapan, sol şeritte 120'ye sabitleyip kimseye yol vermeyen çok şoför gördüm otoyollarda.

gokhan ayvaz
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 11:37

Merhabalar
Eskiden bu yol üzerinde ücretsiz bir bursa otobanı vardı. 40 km civarı Bursa'nın içine girmeden geçiriyordu. Geçen ay dönerken o yoldan gitmek istemiştim bulamadım. Bursa'nın içinden geçmek zorunda kaldım. Bu yol nerde acaba nerden giriliyor ?

Engin Karadereli
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 12:06

Gökhan Bey,

Bursa Çevre Yolu ücretsiz olarak kullanılmaya devam ediyor. Siz nereden Bursa’ya doğru geldiğinizde yolun giriş levhasını göremediniz?

Hasan Mihrican
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 12:20

Bu ücretsiz yoldan Balıkesir tarafına doğru giderken doğru çıkışı kaçırırsanız doğrudan ücretli otoyola giriyorsunuz. O nedenle içinde mavi bölümle gösterilmiş Balıkesir tabelasına dikkat etmek gerek.

(+)

Engin Karadereli
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 12:45

Hasan Bey,

Gökhan Bey sorusunda, “40 km” dediği için muhtemelen İzmir Yolu’ndaki Batı Kavşağı ile Ankara Yolu’ndaki Yenişehir Kavşağı arasındaki kesimi kullanıyordu.

Ankara’dan geliyorsa, bir değişiklik olmaması gerekir levhalarda.
İzmir’den geliyorsa, paralı (ve de pahalı) otoyolla gelip doğruca çevre yolundan devam etmiş olması gerekir ya da parasız yolla gelip yine eski kavşaktan giriş yapması mümkün.

Anlayamadım o girişin nasıl kaçırıldığını, o nedenle sordum geldiği yönü, ama muhtemelen sizin haritada gösterdiğiniz İstanbul değil yanıt, sorusunda 40 km dediği için.

gokhan ayvaz
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 13:10

İzmir üzerinden eski yoldan İstanbul tarafına gidiyordum. Bursa'ya yaklaşınca Bursa'nın içinden geçmemek için otoyola girmeye çalıştım ama O-5 otoyoluydu sanırım. Giriş kavşağında İCA islettigine dair yazıyı görünce içeri girmeden dönmüştüm.
Resimde yolladiginiz güzergahı kullanmak istemiştim aslında.

Engin Karadereli
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 13:40

Gökhan Bey,

Eskiden olduğu gibi Minteks’in karşısından geçtikten sonra, yeşil otoyol levhasından sağa sapacaktınız.

Aytemiz’i geçtikten sonra, Karacabey/İzmir ve İstanbul/Ankara ayrımı olacaktı, oradan Karacabey yönüne dönerseniz ücretli, ama eskisi gibi İstanbul’a doğru dönerseniz ücretsiz çevre yolunu kullanabilirsiniz yine. Sonrasında da mavi renkli Yalova/İstanbul levhası gördüğünüz kavşakta çıkacaksınız ücret ödemeden.

kadir akbas
1 ay önce - Sal 15 Eyl 2020, 14:54
Akhisar Çevreyolu kaşağına asfalt atılmaya başlanmış

(+)

sayfa 1144
ANA SAYFA -> ULAŞIM