Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1143
Hasan Mihrican
1 ay önce - Cmt 29 Ağu 2020, 11:04

Alıntı:
Adam emekli maaşını beğenmez belediye seçimlerinde oy vermez, işsiz kalır belediye seçimlerinde oy vermez. İyi de belediye başkanı sana emekli maaşı da vermez, asgari ücreti de yükseltmez, sana iş te sağlamaz.

Kısacası bizim ülkemizde ne zaman neye oy verdiğini bilmeyen ciddi bir kitle varken seçim sonuçlarına göre konuşmak saçma oluyor.

Adam EYT diyor, asgari ücret diyor, işsizlik diyor ama verdiği oyun beeldiye seçimleri olduğunu, yanını sorunları çözecek seçim olmadığını bilmiyor.

Evet, çok doğru.
Belediye seçimlerinde "başkalarına oy verirseniz bekaa sorunu oluşur, Kudüs, Mekke elden gider" denmişti.
Oysa bu seçimler alt tarafı belediye seçimleriydi.
Ve çok şükür her şey yerli yerinde duruyor, bir şeyin elden gittiği yok.

Bu arada otoyolu son kez 3 gün önce kullandım.
Hiç durmadan Soma'dan girip Gebze'den çıktım.
Yanlış hatırlamıyorsam 230TL civarında bir ücret ödedim.
Fiyatı dışında her şey mükemmeldi.

excom minist
1 ay önce - Cmt 29 Ağu 2020, 18:40
YOL GERÇEKTEN ÇOK KALİTELİ

Bu sabah İzmir İstanbul arasında bu yolu kullandım. Yol gerçekten çok güzel. Kadrana bakmadan kaç km hızla gittiğinizi fark edemiyorsunuz. Yol kalitesi çok yüksek hızlara izin veriyor. Yolun tek kötü tarafı İzmir İstanbul yönünde Mustafa Kemal paşadan sonraki üst geçitte yola kasis koymuşlar gibi bir anda yolun yükselmesidir. Bu sorunun mutlaka düzeltmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir kaç sayfa öncede bu şekilde bir yorum vardı. Bu arada Bursa batı ve Altınova arasında 3 faklı noktada sabit radarla hız kontrolü vardı.

Deniz Çağdaş
1 ay önce - Pzr 30 Ağu 2020, 20:53

Bayram öncesi Ankara'ya misafirlerim gelmisti Abant'a gittik 6 TL gidiş 6 TL dönüş 12 TL otoyol parası ödedik.

İzmir'e dönerken arife günü Kemalpaşa ışıklarını pas geçelim dedik Turgutlu'dan otobana girdik Akalan'dan çıktık 16 TL para ödedik.Çok uçurum var.

Bir de otobanda yoğunluk vardı ama hep 34 plakalı Bmw Mercedes Audi gibi üst segment araçlar gördük muhtemelen Çeşme'ye Alaçatı'ya Kuşadası'na giden elit kesim otobanı tercih etmişti.

En son Deniz Çağdaş tarafından Pts 31 Ağu 2020, 14:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Hasan Mihrican
1 ay önce - Pts 31 Ağu 2020, 14:13

Alıntı:
Bir de otobanda yoğunluk vardı ama hep 34 plakalı Bmw Mercedes Audi gibi üst segment araçlar gördük muhtemelen Çeşme'ye Alaçatı'ya Kuşadası'na giden elit kesim otobanı tercih etmişti.

Gittikleri yerde zaten araba gereksinimi olacak.
Bir de üstüne virüs var.
O yüzden bu kişiler artık uçakla gitmeyi bıraktılar.
Ayrıca uçağın uzun prosedürü de var.
O nedenle çok görülmeleri normal.

Engin Karadereli
1 ay önce - Pts 31 Ağu 2020, 14:30

Alıntı:
İzmir'e dönerken arife günü Kemalpaşa ışıklarını pas geçelim dedik Turgutlu'dan otobana girdik Akalın'dan çıktık 16 TL para ödedik.Çok uçurum var.

Siz aslında Akalan’da otoyoldan çıkmadınız, Akalan’daki İzmir gişelerinden geçerken 16 lira ödediniz; ama Kemalpaşa’daki ışıklara takılmamak ve Belkahve tırmanışını es geçmek için Bornova’ya kadar yeni otoyolu kullandınız.

Yani ödediğiniz 16 lira (pahalı olduğu konusunda kesinlikle hemfikirim), aslında Turgutlu - Bornova arası için ödediğiniz ücrettir.

Eğer Ankara’dan gelirken Turgutlu’yu geçtikten sonra Akalan kavşağından otoyola girseydiniz, Bornova’ya kadar ücretsiz olarak kullanabilecektiniz.

kadir akbas
1 ay önce - Cum 04 Eyl 2020, 10:35
Bitmeyen çevreyolu

http://www.akhisarhaber.com/akhisar-cevre-yolu-yi ...46093h.htm

Ozsoyler
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 09:58

Bu otoyolda hız koridoru artık var mı? İlk açıldığında olmadığına dair mesajlar görmüştüm. Bir de radarla denetime denk gelen oldu mu?

manevracı
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 10:01

Hız koridoru yok ama İstanbul Bursa arası Gemlik Shell'de veya tünel girişinde sabit radar olabiliyor. Bursa İzmir arası hiç görmedim

Engin Karadereli
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 10:21

Gebze-Bursa arasında, Gemlik Shell çıkışında gördüm, 124 gibi bir hızım vardı çok şükür.

Bursa Çevre Yolu’nda, yeni yapılan Şehir Hastanesi bağlantısında gördüm, 116 gibi bir hızım olduğu için yırttım çok şükür.

Bursa-İzmir arasında, Balıkesir Batı Petrol Ofisi çıkışında hiç denk gelmedim, ama bir abimiz yaz başında 196’yla yakalandı, 1228 lira ceza geldi, 921 lira ödedi. Abimiz radardaki polisle göz göze geldiği için anında anlatmıştı bize, onu bildiğim için hep yavaş geçiyorum oradan, ama radar aracını da hiç görmedim.

Engin Karadereli
1 ay önce - Pts 07 Eyl 2020, 10:31

Aslında genel olarak radara karşı bir önlem alabiliriz.

Radar, yola dinlenme tesislerinden tekrar bağlantı noktasında ya da kavşaktan bağlantı noktasında, bariyere yapışık ve ters şekilde duruyor. Benim gördüklerimin ikisi de beyaz hafif ticari taşıttı. Araba beyaz olunca ve bariyerin hemen arkasında olunca, o taraf zaten otoyola bağlantı yolu olduğu için hemen hiç dikkat çekmiyor.

O yüzden, her dinlenme tesisini ve her kavşağı 132 km/saat’in altında hızlarla geçmekte yarar var.

sayfa 1143
ANA SAYFA -> ULAŞIM