Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1122
Armağan016
1 hafta önce - Cum 22 Ksm 2019, 23:28

istanbul izmir otobanı icin kamulaştırılan parselleri görebildiğimiz bir yer yada kurum varmi..
bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

esomel
1 hafta önce - Sal 26 Ksm 2019, 13:34

ilgili acil kamulaştırma kararının yayınlandığı resmi gazete nüshasını bulmanız lazım, orda tek tek bütün parseller yazıyor, internet sitesinden bulabilirsiniz ama biraz uğraşmak gerekebilir...

Armağan016
1 hafta önce - Sal 26 Ksm 2019, 13:56

esomel teşekkürler...

isa doğan
1 hafta önce - Prş 28 Ksm 2019, 09:14
süre ve maliyet karşılaştırması

27/11 tarihinde sabah saat 05/15 civarında mahmutbeyden başlayan yolcuğumuz sabah saat 09/30 da çiğli organize sanayi bölgesinde bitmiştir.
iş için gidilen şirket aracı fiat egea dır.
geri dönüş ise öğlen 14/00 de başlayıp istanbul şehir içi trafiğinden dolayı akşam saat 19/00 de yine aynı noktada bitmiştir.
araçta 2 kişi ile gidilmiştir. aynı iş için istanbul havalimanı da kullanılabilir di fakat biz aynı sonucu alacağımız süre olacağı için araç tercih ettik.sebebi de maliyet daha ucuza mal olmaktadır uçakla karşılaştırıldığında.
iş için zaman satın alınması en pahalı nesnedir ve geri dönüş olmayacağı için iş seyahatleri için bu yol gerçekten mantıklıdır.
araç yoğunluğu ise bursa-istanbul arası istenilen seviyenin bence üzerindedir.köprü belki tam istenilen araç garantisi seviyesinde değildir ammavelakin diğer geçişlerime göre şuan eskiye nazaran fakat bursa izmir arası bomboş bir yolda seyahat etmek gerçekten üzücü olmuştur.
servis yerlerinde açılan yeme içme olarak sadece karacabey ve turgutludur.diğer yerler hala inşaat halindedir.

Nedim1035

1 hafta önce - Prş 28 Ksm 2019, 09:33

Birde Yolda şöyle bir algı var arkadaşlar. Tabi ki bu benim gözlemim. Bursa Soma arasını gündüz kullanırken yol bana da bomboş gibi gelmişti. amma velakin gece olunca araç ışıkları belirgin ve dikkat çekici olunca hızlı gittiğimiz için araçları arası mesafenin bayağı uzun, ve hızlı gittiğimiz için birbirimizi sollamamız kolay olduğundan, alışa geldiğimiz trafik yoğunluğunu bulamadığımız için yol boş gibi geliyor. yani herkez hızında şeridinde gitse, kavşak dönemeç keskin viraj olmasa normal yolda da bondan farklı olacağını düşünmüyorum. Saygılar.

Kel Aliço
1 hafta önce - Prş 28 Ksm 2019, 10:28

Yolu kullananlar, gideceği yere daha hızlı vardığı için yolu daha az meşgul etmiş oluyor. Yani kapasitesi normal yola göre daha yüksek. Bu da boşmuş hissi yaratıyor. Normal devlet yoluyla kıyaslamamak gerekir. Bu yolun araç kapasitesi devlet yolunun çok üzerinde, ancak ödeme gişelerinin yetersiz olduğunu düşünüyorum.

sayfa 1122
ANA SAYFA -> ULAŞIM