Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1121
okurtulmus
1 ay önce - Çrş 30 Ekm 2019, 11:24

Haftasonu İstanbul-Balıkesir Batı arası otoyol kullandım. Cumartesi giderken iki yerde kaza vardı.

Birincisi Bursa-Karacabey arasında soldan yol daraltma uygulamasında kaza olmuş, bir araç takla atmış yolun ortasında ters duruyordu. (Saat 11:00 civarı)

İkincisi de Balıkesir Batı'ya yaklaşırken sağdan yol daraltma çalışmasında bir araç daraltılan şeritteki bariyerlere dalıp yolun dışına çıkmış, arka tekerler askıda kalmış.

Bir iki yerde karşı şeride geçme söz konusu idi. Halen 3. kat asfalt atılmayan yerler var. Dikkatli gitmek lazım.

kadir akbas
1 ay önce - Çrş 30 Ekm 2019, 11:46

Cuma akşamı İstanbul(Ümraniye) - Urla yolcuğumun tamamını körfezi dolaşarak ücretsiz devlet yolundan 600 KM de 220 TL benzin tükettim ve 7 saat sürdü.

Dönüşte Bursa Kuzeyden otoyola girdim ve Osmangazi köprüsünü kullarak 500 KM de 180 TL benzin tüketim ve 5 saat sürdü. Otoyol ve köprüye 136 TL geçiş ücreti ödedim.

Gizem_K
1 ay önce - Çrş 30 Ekm 2019, 12:31

Kazanılan 2 saatin çoğu zaten sizin girdiğiniz paralı yolda.. Akıllı bir tercih olmuş. 96 Tl. 1.5 saat kazanç için. Ayrıca anlaşılıyor ki, sizin kullanmadığınız kısım hala tehlkeli ve pek otoyol denmez.

kadir akbas
1 ay önce - Çrş 30 Ekm 2019, 13:36

Alıntı:
Kazanılan 2 saatin çoğu zaten sizin girdiğiniz paralı yolda.. Akıllı bir tercih olmuş. 96 Tl. 1.5 saat kazanç için. Ayrıca anlaşılıyor ki, sizin kullanmadığınız kısım hala tehlkeli ve pek otoyol denmez.

İzmit teki tünellere gelirken trafik olduğından izmit merkezden geçtim ve akşam iş çıkış saati olduğundan izmitte trafik vardı, ayrıca İzmit'ten sonra hendek ve karamürsel ışıklarda da çok zaman kaybediyorsun. KMO nun İzmit bağlantısı açıldığında Anadolu otoyolunda trafik biraz azalacaktır. İzmit Yalova otoyolu da yapılırsa körfez dolaşılabilir. Ama onun dıışında geceyarısı dışında körfezi dolaşmak çok yorucu oluyor.

İstanbul - Bursa otyolunda en az 1 saat kazanç. hatta trafik veya kaza olursa 2 saate kadar kazanç var. Buradaki 130 TL lik geçiş ücreti fazla olsada değer.

Bursa - İzmir otoyolunda ise eski yola göre yarım saat kazanç oluyor. Bu kesimdeki 120 TL lik geçiş ücreti bence fazla ve değmez.

Erdinç Bozdemir
1 ay önce - Çrş 30 Ekm 2019, 16:41

Yol daralırkenki kazalar hep sürücü hatası. Ben yolun daraldığını gördüğümde ayağımı gazdan çekiyorum, arkadaki sürücüler ise işaretleri görmelerine rağmen yavaşlamak yerine sırf bir araç daha geçmek için daha fazla gaza basıp tek şeritlik yola son sürat girmeye çalışıyorlar. Sonuç da takla atan mı dersin, kızaklayıp yol kenarına düşen mi dersin türlü türlü saçmalıklar oluyor.
Bu sene Balıkesir'e gidip geldim. Ücret ne yazık ki gerçekten çok pahalı. O zaman 5 aylık olan bebeğimin uçakta yaygara koparacağını bildiğim için ve aynı yaygarayı araçta da çıkardığı için süreyi kısaltmak amacıyla yeni otobanı kullandım. Yolu çok beğendim. Rahat bir yolculuk oldu. Süre olarak çok da bir fark hissetmedim ama yolun geniş olması sürüş rahatlığı açısından büyük avantaj. Her şeyi daha rahat görüyorsunuz.
Fiyatı nedeniyle bu yolu tekrar kullanacağımı sanmıyorum. Zaten yılda 1 - 2 kez ihtiyacım oluyor, onda da 1 saat erken varmasam da olur. Gönül isterdi ki bu güzel hizmet erişilebilir olsun, herkes faydalansın ama dünya kapitalist bir dünya ve her zaman olduğu gibi parayı veren düdüğü çalar.

Marek2
1 ay önce - Prş 31 Ekm 2019, 07:11

Sürücü hataları sizi bulabilir, yola giren hayvanlar da. Otoyol sadece düz asfalt değıl ki.
Buradaki "düdük" henüz verilen paraya değmiyor.

Cemoli D18
1 ay önce - Cmt 09 Ksm 2019, 16:07

Altınova - İzmir istikametinde tahmini kaç adet akaryakıt istasyonu var? Bu akaryakıt istasyonlarının tamamında LPG var mı?

exworee
4 hafta önce - Prş 14 Ksm 2019, 09:04

Dün kullandım yolu tekrar izmir bursa arasinda akaryakıt istasyonları hariç yemek yiyebileceğiniz hiç bir yer açılmamış daha.

okurtulmus
4 hafta önce - Prş 14 Ksm 2019, 09:58

Kamil Koç İstanbul-Balıkesir Ekspres seferler başlamış. Dudullu Balıkesir 3 saat gösteriyor. Bazı seferler Gebze'ye de uğruıyor. Gebze Balıkesir Ekspres gitme imkanı da oluyor. Ekspres seferler Bursa Otogar'a uğramıyor. Kemalpaşa ve Susurluk otogar yazıyor ama onlar sanırım yolcu olursa gidilen seferler. Yolcu olmazsa zaten oralara da girmeden otoyoldan gidiyor

Fiyatı 50 TL

Nedim1035

4 hafta önce - Prş 14 Ksm 2019, 10:59

Geçen Cumartesi günü yolu kullandım. valla yasal hız limiti arttırılsa 150 olsa süper olacak. çünkü 132 ye sabitledim sanki gitmiyormuşum gibi geldi araçta 4 kişiydik herkes yavaş gidiyorsun dedi durdu. yol çok konforlu , balıkesire girişte kenarda duvar ve menfez inşaatı vardı yolda tek şerit daraltılmıştı , kullandığım kısımda tek orada çalışma vardı . eski yolda ralli yapıyorduk soma balıkesir arasında. arabadaki diğer 3 arkadaş normalde kusmamak için sürekli yola bakardı . bu sefer herkes açtı telefonunu sanki yol hiç bitmesin der gibi oyun oynadılar internette takıldılar benim puanım yol için 10 üzerinden 10

sayfa 1121
ANA SAYFA -> ULAŞIM