Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
zali44

9 yıl önce - Pzr 21 Mar 2010, 02:03

Alıntı:
Gerçek bir hadis... Güzel bir ayet olması gerek.

Ahmet abim uyardığın için teşekkürler... Benimde aklımda tasarladığım başlık sizin belirttiğiniz gibiydi, lakin geç bir saatte açtım ve böyle bir hatayı fark edemedim.... Herkesden özür dilerim. Başlığın nasıl değiştirileceği hakkında tam bir bilgi sahibi değilim,
Başlığımızı "Gerçek Bir Hadis... Güzel bir Ayet...." olarak değiştirilmesine yardımcı olursanız sevinirim...
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler...

Mustafa Can Karakus
9 yıl önce - Pzr 21 Mar 2010, 02:08

Alıntı:
hmet abim uyardığın için teşekkürler... Benimde aklımda tasarladığım başlık sizin belirttiğiniz gibiydi, lakin geç bir saatte açtım ve böyle bir hatayı fark edemedim.... Herkesden özür dilerim. Başlığın nasıl değiştirileceği hakkında tam bir bilgi sahibi değilim,
Başlığımızı "Gerçek Bir Hadis... Güzel bir Ayet...." olarak değiştirilmesine yardımcı olursanız sevinirim...
Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler...

İlk mesaja gel mesajı değiştiri tıkla konu yazan yerden başlığı değiştirebilirsin.

zali44

9 yıl önce - Pzr 21 Mar 2010, 02:18

Alıntı:
İlk mesaja gel mesajı değiştiri tıkla konu yazan yerden başlığı değiştirebilirsin.

Mustafa abim "24 saati doldurduğunuz için mesajınızda herhengi bir değişiklik yapılamaz" diye bir uyarı çıkıyor....

alimkor

9 yıl önce - Pzr 21 Mar 2010, 03:01

Konu başlığı ( Bir Ayet - Bir Hadis ) olarak değiştirilirse daha şık olmazmı?
Hadis kaynakları kütüb-i Sitte (altı kitap) olduktan sonra herhangi bir mesele çıkmaz.

1- Sahih-i Buhari - İmam Buhari
2 - Sahih-i Müslim- Müslim
3- Sünen-i ebu Davud - Ebu Davud
4 - Sünen-i Tirmizi - Tirmizi
5 - Sünen-i Nesai - Nesai
6 - Sünen-i ibn-i mace - İbni mace

Site olarak gerçekten bilgilenme bilgilerimizi tazeleme bakımından bir eksikliğimiz de bu sayede giderilmiş olacak.

Hadis ve Ayetlerin Arabça Metinle yazılması hususunu her arkadaşımız beceremeyebilir önemli olan anlaşılır ve yalın bir dille açıklamasının yazılması.

zali44

9 yıl önce - Pzr 21 Mar 2010, 03:03

Alıntı:
Konu başlığı ( Bir Ayet - Bir Hadis ) olarak değiştirilirse daha şık olmazmı?
Hadis kaynakları kütüb-i Sitte (altı kitap) olduktan sonra herhangi bir mesele çıkmaz.

1- Sahih-i Buhari - İmam Buhari
2 - Sahih-i Müslim- Müslim
3- Sünen-i ebu Davud - Ebu Davud
4 - Sünen-i Tirmizi - Tirmizi
5 - Sünen-i Nesai - Nesai
6 - Sünen-i ibn-i mace - İbni mace

Site olarak gerçekten bilgilenme bilgilerimizi tazeleme bakımından bir eksikliğimiz de bu sayede giderilmiş olacak.

Hadis ve Ayetlerin Arabça Metinle yazılması hususunu her arkadaşımız beceremeyebilir önemli olan anlaşılır ve yalın bir dille açıklamasının yazılması.

Çok güzel bir fikir, lakin başlığı değiştiremiyorum

zali44

9 yıl önce - Pzr 21 Mar 2010, 03:22

Bir Ayet;

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم
"O, hanginizin daha güzel amel yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır. O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır.
(Mülk,67/2)

Bir Hadis;

Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh...
Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)

Enes'in (r.a.) naklettiğine göre: Hz. Peygamber (a.s.) büyük günahlar olarak şunları saydı: "Allah'a ortak koşmak, ebeveyne eziyet etmek, cana kıymak ve yalan söylemektir."

Müslim, İman, 144 (l, 91)

Ahmet Türkoğlu
9 yıl önce - Pzr 21 Mar 2010, 05:54

Alıntı:
Sadece bir Ayet olmalı.
Hadislerde bir sorunmu var?

ahmetgülen
9 yıl önce - Pzr 21 Mar 2010, 11:13

Başlıkta ''gerçek'' bir ayet diyor. Burdaki gerçek kelimesi olmayıp, sadece ayet olmalı demek istedim.Gerçek olmayan bir ayet yoktur.
Hadisler için birşey demedim.

Ahmet Türkoğlu
9 yıl önce - Pzr 21 Mar 2010, 11:38

Alıntı:
Başlıkta ''gerçek'' bir ayet diyor. Burdaki gerçek kelimesi olmayıp, sadece ayet olmalı demek istedim.Gerçek olmayan bir ayet yoktur.
Hadisler için birşey demedim.
o zaman kusur bende, ozur dilerim

zali44

9 yıl önce - Çrş 24 Mar 2010, 17:32

Bir Ayet;
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

" Hani İbrahim, “Rabbim! Bana ölüleri nasıl dirilttiğini göster” demişti. (Allah ona) “İnanmıyor musun?” deyince, “Hayır (inandım) ancak kalbimin tatmin olması için” demişti. “Öyleyse, dört kuş tut. Onları kendine alıştır. Sonra onları parçalayıp her bir parçasını bir dağın üzerine bırak. Sonra da onları çağır. Sana uçarak gelirler. Bil ki, şüphesiz Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.”
(Bakara 260 . Ayeti)

Bir Hadis;

Essalâtu vesselâmu aleyke Yâ Rasûlallâh...
Allah Rasulü Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)

Kim kötü ve çirkin bir iş görürse onu eliyle düzeltsin; eğer buna gücü yetmiyorsa diliyle düzeltsin; buna da gücü yetmezse, kalben karşı koysun. Bu da imanın en zayıf derecesidir."

Müslim, Îmân, 78; Ebû Dâvûd, Salât, 248

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET