Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
şükrü
10 yıl önce - Cum 19 Mar 2010, 13:49
Sırçalı Mescit

Konya'nın Karatay İlçesinde bulunan Sırçalı Mescit inşa tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte XIII. yy.ın II. yarısına tarihlendirilmektedir.

Restorasyon Öncesi

(+)

Restorasyon önesi Son Cemaat Yeri revak kemerlerinde çok az çiniler bulunmaktaydı, restorasyon sırasında dökülen çiniler yerine boyama ile tamamlama yaptılar.

(+)

Restorasyon Sonrası

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

En son şükrü tarafından Cum 19 Mar 2010, 16:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

hasan42

9 yıl önce - Pzr 19 Şub 2012, 15:28

Çinilerin boyama olduğunu farketmemiştim. Fakat, güzel restore edilmiş. Derli toplu bir hale gelmiş tarihi yapı.
Çinilerdeki Arapça yazı Ayet-el Kürsi. Güzel bir hatla okunaklı bir şekilde yazılmış.

(+)  

(+)  

(+)

En son hasan42 tarafından Pzr 19 Şub 2012, 15:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Göksel Çetiner
9 yıl önce - Pzr 19 Şub 2012, 15:29

woooooooooooooooooooooooooow çok güzel

ibrahim eraybat

9 yıl önce - Pzr 19 Şub 2012, 16:22

Sırçalı mescitle sırçalı köşk karıştırmıştım Hasan bey, uyarınca fark ettim. Kendisine teşekkür ederim.

En son ibrahim eraybat tarafından Pzr 19 Şub 2012, 17:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

hasan42

9 yıl önce - Pzr 19 Şub 2012, 16:35

İbrahim Hocam, sizin yanılgınızı ben de yaşadım az önce. Sırçalı Medrese ile Sırçalı Mescid'i karıştırdım. Karşıma çıkan sayfa üstelik de kendi açtığım başlık olan Sırçalı Medrese başlığı çıktı. Konya'da hem sırçalı Mescid var, hem de Sırçalı Medrese:
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=23017

sayfa 1
ANA SAYFA -> KONYA