Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ibrahim89
8 yıl önce - Cum 19 Mar 2010, 01:56

Eğer o yaya geçidinin yanında bir ışık sistemi yoksa, hiçbir işe yaramaz.Olsada yaramıyor benim oturduğum mahallede.Yolun herhangibir yerinden geçmekten farkı yoktur.Ne yazık ki Türkiye'de durum bu.

Ada Vagnozzi

4 yıl önce - Prş 29 Ağu 2013, 17:45

şimdi istanbulun kimi yerlerine yaz nedeniyle asfalt döküyorlar

belki ama belki beyaz işaretleme yaparlar. ya kardeşim bu çizgi işini her üç ayda bir yapsana. yol çizgilerini bastıra bastıra belirtsene.

zamanla bu çizgiler kayboluyor ama bunun boya maliyeti nedir ki ? kurallara uymaya da zorlar. silinen çzigileri , yaya geçitlerini kimse iplemez ki ?

akşamdan sabaha çiz heryeri..özellikle ana caddeleri. bence ara sokaklar bile çizilmeli ya parklama nedeniyle fazla üzerine gitmiyorlar

evet doğru yaya geçitleri bu memlekette süs olarak algılanır hiçbir trafik sınavında da kazık soru olarak ne uygulamasında ne kitapçığında sorulmaz.çünkü dersi veren öğretmen de hayatında uygulamalı yaya geçidi görmemiştir.

çiz şunları gözünü sevdiğim her ay üzerinden geç. boya parası kaç para ?

Hasan Mihrican

4 yıl önce - Cum 30 Ağu 2013, 11:22

3-4 gündür Almanya'daydım, orada yaya geçitlerinin tam olarak neye yaradığını hatırladım.
Sırf yaya geçidi değil aslında, kaldığım süre boyunca trafikte bir tane yamuk bir hareket görmedim.
Sonra İstanbul'a dönünce AHL'den Anadolu yakasına kadar trafikte görmediğim hırtlık kalmadı.
Makas atanlar mı, dibine kadar sokulup peşinden ayrılmayanlar mı, ana yoldan ayrılmayacağı halde o yola girip sonra ilerde tekrar senin önüne geçenler mi (Boğaziçi köprüsü girişindeki Levent ayrımı),
daha neler neler.

Konuya dönecek olursak, yaya geçitleri işlevini yerine getirmesi için,

1. Yaya geçitleri civarına tabela koyup bu geçitlerde geçiş hakkı önceliğinin yayada olduğunun ve mutlaka yol verilmesi gerektiğinin yazılması gerekmekte.
2. Ayrıca yaya geçidi öncesine kasis koyarak araçları mecburen yavaşlatmamız lazım.

Ada Vagnozzi

4 yıl önce - Çrş 11 Eyl 2013, 15:32

yok abicim . yaya geçidi estetik boya güzelliğinden başka bir şey değil bu memlekette

normalinde kırmızı ışık hükmündedir ve üzerinde hele yaya ya da bisikletli gördün mü zınk diye durman gerekir

bizimkilerin elinde olsa trafik ışıklarını bile kaldıracaklar.

.Hayrettin.
4 yıl önce - Çrş 11 Eyl 2013, 15:51

Ben de Avrupada insanların yaya geçidinde birisini gördüğünde -hangi hızda olursa olsunlar- durduklarını gördükten sonra ülkemde de bunu denemeye çalışıyorum.

Yaya geçidine adımımı atıp ısrarla şöförün gözünün içine bakıyorum. Zaman zaman işe yarasa da çoğunluk bakmadan geçiyor.

Öte yandan yayalarda da bir alışkanlık var. İki adım ilerdeki yaya geçidinden değil de bulunduğumuz yerden yola dalıyoruz. Hal böyle olunca şoförlerin "yolda yaya yoksa bas gaza" düsturu geçerli oluyor.

Saygılar.

ziya_tk

4 yıl önce - Pzr 29 Eyl 2013, 16:58

İngiltere'de yaya geçidi böyle bir şeymiş. Canlı olarak seyredebiliyoruz.
http://www.abbeyroad.com/crossing

Cemoli D18
4 yıl önce - Pzr 29 Eyl 2013, 17:04

http://www.abbeyroad.com/crossing

İzlemiş olduğum görüntüler canlı mı ya ?? Adamlar bu işi başarmış ya ne diyelim

Uğuray
site denetçisi
4 yıl önce - Pzr 29 Eyl 2013, 17:12

Değişik bir çalışma.
Eğlenenler bile var.
Yolun ortasında durup hareket yapıyorlar.

yasinsarul
4 yıl önce - Pzr 29 Eyl 2013, 17:33

arkadaşlar orası abbey road yaya geçidi. meşhur yani. insanlar sürekli üzerinde fotoğraf çektirdikleri için mecbur araçlar durmak zorunda kalıyor.

tolginho

4 yıl önce - Pzr 29 Eyl 2013, 18:50

Abbey Road Beatles'ın meşhur albümü fotoğrafının çekildiği yerdir. Fotoğraf çektirenler bu yüzden oradalar.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM