Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Nazmi
9 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 17:18
Kayseri'ye Bir Stadyum Daha


Birçok spor faaliyetlerine ev sahipliği yapan Kayseri’de ikinci bir modern stat yapım çalışması için ilk adımlar atıldı. Yetkililer, Sümer Tesislerinde incelemelerde bulundu. Yapılacak yeni modern stat için çalışmalara ağırlık verilecek. Mevcut Amatör Evi, Argıncık mevkiine taşınacak.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri’ye yapılan spor tesislerinin, çok kısa sürede önemli organizasyonlara ev sahipliği yaptığını anımsattı.

Özhaseki, “Türkiye, spor tesisi yönünden fakir bir ülke olarak bilinir. Gerçekten de özellikle Avrupa ile kıyasladığımızda hem sayıca az hem de nitelik olarak yetersiz tesislere sahip olduğumuzu görürüz. Kayseri olarak biz bunun önüne geçtik, bu olumsuz imajı sildik desek yeridir. Kadir Has Stadı başta olmak üzere kongre ve spor merkezi, olimpik yüzme havuzu, IAAF standartlarındaki atletizm pisti, her türlü ulusal ve uluslararası müsabakalara ev sahipliği yapacak kapasiteye ve kaliteye sahip.

Nitekim bunun sonuçlarını da almaya başladık. Artık daha çok spora önem vermeliyiz. Sümer Tesislerindeki Amatör evini Argıncık semtine taşıyıp oraya ikinci bir stat inşa edeceğiz. Kadir Has Stadı’nın bir benzeri olacak. 12 bin kapasiteli olacak stadımız şehre ayrı bir hava daha katacak. Kayseri, bundan sonra spor denilince, ulusal veya uluslararası maçlar denilince ilk akla gelen şehir olacak” dedi

[ ! ]

Güzel


En son Nazmi tarafından Prş 11 Mar 2010, 18:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


serkan_life
9 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 17:52

Eğer kullanılacaksa neden olmasın?

SERCAN CAN
9 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 17:53

Bu 12 bin kişilik stadyumu Kayseri Erciyesspor kullanabilir aslında Kadir Has Stadyum'un fazla zemini bozulmasın diye.mehmet mendoza
9 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 17:55

Alıntı:
bu 12 bin kişilik stadyumu kayseri erciyesspor kullanabilir aslında.


Küçük olacak olduktan sonra Kayseri için gereksiz değil. Bahsedildiği gibi Kayseri Erciyes ya da diğer profesyonel takımlar kullanabilir. Seyircisi olmayan ya da az olan takımlar için büyük stadları işletmek masraflı ve gereksiz bence.

Eğer kayseride bu tarz küçük stad yoksa mantıklı bir yatırım.


www.sercan.de
9 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 17:56

Anladigim kadar pistli stad bile olmicak?
Galiba Kadir Has cimine iki takim fazla geliyor diye Kayseri Erciyes SK yapilcak bu stad?Hakan Sungur
9 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 17:59

Kayseri Belediyesi'nin projeleri arasında Kayseri'yi futbol kamp turizmine açmak da vardı sanırım. Bu nedenle antreman tesislerine ve stadyumlara önem veriyorlar.

onur ç
9 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 18:01

Kayserispor 1. lig de stadını dolduramıyır. Hemde bilet fiyatlarının 5tl gibi komik rakamlardan satılmasına rağmen... Erciyes nasıl doldurur o stadı. Bence gereksiz bir proje şuan için. Anadoludaki başka illere öncelik verilmeli.ibrahim alıcı
9 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 18:08

Burada mesele Erciyesspor veya amatör takımların maç yapması için bir stadyum yapılması değilki.
Erciyes Master Planı içerisinde Antreman sahaları,kamp alanları,spor salonları gibi projeler var.
Fatih Terim,Mahmut Özgener gibi isimler bizzat Büyükşehir Belediyesine gidip proje hakkında fikir ve beyanlarını sundular.
Burada amaç Türkiye'de: Kayseri'yi Futbolun üssü haline getirmektir.

Fatih Terim ve TFF yöneticileri'nin Büyükşehir Belediyesini ziyareti,Erciyes Master Planı hakkındaki görüşleri:

http://tv.kayseri.bel.tr/index.php?pageNum_katego ...&v=308


Nazmi
9 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 18:08

Alıntı:
Kayseri Belediyesi'nin projeleri arasında Kayseri'yi futbol kamp turizmine açmak da vardı sanırım. Bu nedenle antreman tesislerine ve stadyumlara önem veriyorlar.


Yeni stadyumda şehir merkezinde,
Kayseri'yi futbol kamp merkezi yapma düşüncesi Erciyes'e yapılacak tesislerle gerçekleştirilmek isteniyor.Erciyes'e yapılmasına kimse karşı çıkmaz zaten,
gerçi merkezde ikinciyede karşı değilim ama sanki biraz erken oldu gibi.


Hakan Sungur
9 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 18:22

Benim kastettiğim şey, belediyenin Kayseri'de bir futbol turizmi girişimi olduğuydu, yeni stadı Erciyes'e yapacaklarını kastetmedim. Lakin geniş açıdan baktığımızda hepsi birbiriyle ilintili... Futbol turizmi için antreman ve kamp tesislerine, yakın tarihlerde maçlar oynatabilmek için de birden fazla stada ihtiyaç doğmaktadır.

Ayrıca stadyumlarla antreman alanları iç içe olmak zorunda değil... Bu tip küçük ama modern statların şehir içinde olmalarında da fayda görüyorum.sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET