Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya Dilek Sabancı Spor Salonu


ANA SAYFA -> ANTALYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
fatih civelek
8 yıl önce - Pts 08 Mar 2010, 05:59
Dilek Sabancı Spor Salonu


Dilek Sabancı Spor Salonu
Genel Bilgi:

Antalya'da 1991 yılında 100’üncü Yıl Spor Kompleksi'nin içerisinde yapılmaya başlanan ve yarım kalan Dilek Sabancı Spor Salonu Sabancı Vakfı’nın katkılarıyla tamamlanmış olup 3 Kasım 2001 tarihinde hizmet vermeye başlamış ve kullanım hakkı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne devredilmiştir.Haltercilerin ısınma ve çalışma ihtiyaçları da göz önüne alınarak düzenlenen spor salonunun açılış gününde Dünya Halter Şampiyonası gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Dünya Güreş Şampiyonaları, Tadım Türkiye Kupası ve Türkiye Şampiyonaları da Dilek Sabancı Spor Salonu'nda gerçekleştirilmektedir.2.750 m2 kapalı alana sahip Dilek Sabancı Antalya Spor Salonu’nun zemini voleybol, basketbol, hentbol, güreş, judo, eskrim ve jimnastik müsabakalarına uygun olarak ithal ahşap parkeden yaptırılmıştır. Ulusal ve uluslararası standartlara uygun olan salonda halter ısınma ve çalışma salonu, oyun alanı, protokol salonu, basın ve VIP tribünleri, antrenman salonları, soyunma odaları, toplantı odaları ve kafeterya mevcuttur.

Toplam 2.500 kişilik kapasiteye sahip olan spor salonundan günde 100 ile 150 kişi arası faydalanmaktadır.

kaynak


Not: Antalya'da ikamet eden arkadaşlardan bu spor salonu ile ilgili güzel ve mümkünse yer aldığı Yüzüncü Yıl bölgesinin panoramik fotoğraflar arzulamaktayız.

leventakbulut
8 yıl önce - Prş 11 Mar 2010, 00:37

bu salonu allah rahmet eylesin. yanında bitmek üzere olan olimpik yüzme havuzunuda.... gitti gittii buraya akan paralarcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANTALYA