Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Adana Forum AVM
« önceki   12345678   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

forum avm'nin adanaya yapılmasını isyormusunuz
A) evet
68.8%
 68.8%  [97]
B) hayır
31.2%
 31.2%  [44]
Toplam Oy : 141

hakan bora
4 yıl önce - Cmt 06 Mar 2010, 04:47

ya arkadaşlar farkında olun artık forum adananın yapılmasını neden mi istiyorum çünkü adananın gerçekten avm lere eğlence merkezlerine ihtiyacı var adana büyük diye övünüyorsunuz bir bakın o zaman adanadan küçük antepe eskisehire küçücük malatyada denizlide bile neredeyse bizden daha fazla avm var bu da 2-2.5 mılyonluk adanada yaşadıgım içim yalan değil zoruma gidiyor

hakan bora
4 yıl önce - Cmt 06 Mar 2010, 05:11
adanaya neden mi forum yapılsın

arkadaşlar son kez bu konuda yazıyorum
adanaya neden forum istiyorum işte sebeleri

1)öncelikle avmleri seviyorum ve artık realdeki magazalarının yerini ezberledim
2)adana bölgenin metropolü diyoruz antepten konyadan daha az avm miz var (zaten 1 real var)
3)şehirler artık avm leriyle kent meydanlarıyla eğlence merkezleriyle dikkat çekiyor sosyallaşiyor

4)şunu söleyeyim istanbulda 25-30 tane en az real den büyük avm var.bu çok doğal tabi 2 şehri kıyaslayamam bile.ben şunu istiyorum kendilerinden büyük oldugumuz antep konya kayseri mersin denizli vb kentlerden gelen kişiler adananın büyüklüğünün farkına varsın..bakın antepte sanko park var buyuklugu bızım daha acılmamamıs olan optımum kadar...forum avm temelı atıldı bızde daha bahsi bile yok. realleri bizden önce yapıldı..mersinde 210 magazalık avrupa avm birincisi forum var...konyada kayseride vb ...eskişehiri tartışmam bile açıp bakın ne projeler gündemde....ama gelelim adana son 15 yıldır yerinde sayıklıyor büyük köy lakapları takılıyor...yazık ya daha 20 yıl önce istanbulla sanayisinin yarıstıgı sanatın sporun sağlığın gelişmişliğin en büyük örneklerinden olan adana zamanın da bu ihtiyaçlarını karsılamak üzere adanaya gelme ihtiyacı duyan sehirlerle kıyaslanır duruma geldi...anladınızmı arakadaslar yoksa forum yapılsın yapılmasın umrumdamı benim mi cebime girecek kazancları...

oguzugur

4 yıl önce - Cmt 06 Mar 2010, 09:17

hakanbora adlı arkadaşa katılmıyorum şehirlerin gelişmişlikleri Alışveriş merkezleri ile ölçülmez bu çok yanlış.Paradan para kazanan yerlerdir Alışveriş merkezleri.Bakın Ankaralıyım babamın işi dolayısı ile tüm Türkiye'yi dolaştım şimdi bu bölgenin tümünü dolaşıp duruyorum.İnanın Ziyapaşa da dolaşmanın zevkini hiçbir yerde bulamadım.Bir Alışveriş merkezinden daha fazla markalaşmış kurumsal mağaza var .Kafe ve restaurantlar insanların o cadde ile bütünleşen uyumu gerçekten çok güzel.Zaten önümüzdeki günlerde Çukurova Otelciler Birliği başkanı Tayyar Zaimoğlunun öncülüğünde bir proje gerçekleşecek burada. Ayrıca arkadaşlar sadece ben bu ülkede görüyorum bunu.Alışveriş merkezi hiçbir ülkede sosyal ortam olarak görülmez adı üstünde alışveriş yapmaya gider insanlar .Sosyal ortam nemidir Ziyapaşa -Gazipaşa -Turgutözal gibi caddeklerdir.Bunlarla övüneceğinize birtane bile öyle caddeleri olmayan kentleri örnek gösteriyorsunuz.Forum avmlerin hepsini toplasanız içindeki mağazaların markaların hepsi Ziyapaşada fazlasıyla var.Bu başlık çok anlamsız bence.Forum Adana zaten yapılacak .Ama yapılması ne kazandıracak bir alışveriş merkezi altı üstü.

Şuanki Ziyapaşa çevresinde bulunan Mağaza ve Restaurantlar

Mağazalar
- Beymen Club
- Beymen Business
- Vakko
- Stefanel
- Tally Wejl
- Tommy Hilfiger
- Lacoste
- Mango
- Rolex
- Diesel
- Nine West
- Kiğılı
- Kip
- Koton
- G.Ferre
- Avva
- Armani Jeans-Paul & Shark
- Nike
- Abercrombie
- İpekyol
- Benetton
- Times
- Ay-yıldız
- T-Box
- İnci
- ADV-Damat-Tween
- Goldaş
- LEVI’S®
- Journey
- Upgrade
- Polo Garage
- ParkBravo
- Batik
- Kemal Tanca
-LeeCoopeer
- Lcw
- Süvari
- Ellesse -Billabong - Quicksilver -Maui
- Douglas Parfümeri
- Sevil Parfümeri

sadece bazıları.Bunlar dışında birçok uluslararası firma daha bu cadde ve çevresinde.

Cafe ve Restaurant'lar

- Yüzevler kebap
- Divan
- Starbucks
- North Shield
- Özsüt
- Jimmy Joker
- Anemon
- Tchibo
- Kapari
... bunların yanında Burgerking falan saymaya gerek yok sanırım.

Yakında açılacak olanlar Gucci ,Guess, Popeyes ... devamı gelecektir tabiki.Bişey yok diyenlere güler insanlar bunları görünce .Herkez imrenerek bakıyor bunlara sizin tartıştıklarınıza söylediklerinize bakın.

tamer13
4 yıl önce - Cmt 06 Mar 2010, 10:34

caddelerin yerini hiç bir yer tutamaz avm olarak çünkü aynı şey değil! belki ikiside alışveriş yapmak için ama avm ler kompleks haldeler. hipermarket yapımarket sinema onlatca mağaza food court alanları eğlence merkezleri... 2000 li yılların başından beri alışveriş kavramı değişiyor. siz istesenizde istemesenizde...

hem artık insanlar tembel. 1 km yürümektense yürüyen merdivenlere çıkmayı tercih ediyor...

hakan bora
4 yıl önce - Pzr 07 Mar 2010, 15:16

herkesin alışveriş anlayışı farklıdır..oguz ugur arkadasımız ziyapaşa alışverişten zevk alabilir ama ben avmlerden daha çok keyif alıyorum...tahminimce oguz arkadaşın ziyapaşada mağazası var ya tamer arkadaşında dediği gibi alısveriş anlayısı değişti artık ve değişmeyede devam ediyor

denizdab
4 yıl önce - Pts 08 Mar 2010, 17:37

ne zaman temeli atılır tahminen ?

tamer13
4 yıl önce - Pts 08 Mar 2010, 20:53

henüz bir proje bile yok sadece arsa aldılar ama şöyle 2010 temmuz gibi temeli atıp 2011 kasımda açslar şahane olur. bir pürüz çıkmazsa öyle olur zaten

hakan bora
4 yıl önce - Sal 16 Mar 2010, 21:10

umarım en yakın zamanda projelendirilir...

Ahmet Yvzl
4 yıl önce - Sal 16 Mar 2010, 21:29

Adana'da yeteri kadar alış veriş platformlarının olduğunu düşünüyorum.
Daha önce Adana'da bir çok kez Real'e gittim. Şehir için yeterli bir avm idi.

hakan bora
4 yıl önce - Çrş 17 Mar 2010, 16:45

tamam real cok guzel 75.000 metre kare kıralanabılır bır avm fakat adana en az 4 tane avm daha kaldırır

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET