Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yunanistan'da ekonomik kriz: Yunan iflas etti, batıyor
« önceki   1234 ... 184185186   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
batuhansamet

7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 14:43

Ben Yunanistan daki ekonomik krizin iki ülkenin yakınlaşması için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bugün Türk halkından Yunan ekonomisinin kurtarılması karşılığında sınırsız dostluk vaat edilse ben hiç düşünmeden yardım ederdim. 1920 lerin sığ düşüncelerinden vazgeçelim, sonuçta dün İngilizlerde ülkemizi işgal etmişti ama biz iş yerlerimizin isimlerini özenti gibi İngilizce seçiyoruz ve hepimiz bu dili öğrenmeye çalışıyoruz. Bence düşman bir Yunanistan mı yoksa dost bir Yunanistan mı derseniz; ben dost olanını seçerim.

cargo
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 14:45

sanırım bu yaz tatil zamanı sıla yolu olarak Yunan güzergahını tercih eden vatandaşlarımız
oldukca karlı cıkacak, nede olsa Yunan ekonomisine katkıda bulunacaklar.

gümrüklerde ciceklere karşılaşırsanıs hic şaşırmayın

Yunan Ekonomisin hertürlü desteğe ihtiyacı var

Allah yardımcıları olsun

MeteHan!
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 15:00

10 yılların verdiği rehavet ve şımarıklık sonucu bu duruma geldiler.
AB fonlarına güvendiler.Birliğin ekonomik gücüne güvendiler.
Ancak AB'de çok zor durumda,İspanya,Fransa,Almanya'nın durumu çokmu iyi.
Kredi notları sürekli düşüyor yunanlıların.
Kemerleri iyice sıkmaya başladılar.
Vergiler,enflasyon,rüşvet hat safhada.
Cari açık inanılmaz boyutlarda,kamu çalışanlarının maaşlarında kesintiye gidecekler,emekli maaşlarını veremeyecekler.
En büyük çıkmaz ise papandreu hükümeti zaten yeni geldi başa.
Bu gitsin,başkası gelsin deme şanslarıda yok.

hekimoğlu
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 19:07

Bu vergi arttırımları yatırım ve maaş kesintilerine rağmen yüzde 1.2 büyüme öngörmüşler 2010 için bence bu imkansız bence hala rakamlarla oynayarak dünyayı kandırmaya çalışıyorlar sonlarını hiç iyi görmüyorum onların çağıracağı bir Kemal Derviş de yok gibi.

MeteHan!
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 19:14

Yunanistan'ın bütçe açığı rekor seviyede.
AB standardının % 3 olduğunu düşünürsek durumları gerçekten çok vahim.
Bu yılki hedefleri %8.7'ye indirmek,2012'ise % 3'ün altı.

Uğur1
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 19:21

Alıntı:
1920 lerin sığ düşüncelerinden vazgeçelim, sonuçta dün İngilizlerde ülkemizi işgal etmişti ama biz iş yerlerimizin isimlerini özenti gibi İngilizce seçiyoruz ve hepimiz bu dili öğrenmeye çalışıyoruz.

Bence en iyisi siz o cümlede ''Ama'' kısmını değiştirip '' Ve '' yapın, bakın o zaman cümle nasıl da anlamını buluyor..

'' 1920 lerin sığ düşüncelerinden vazgeçelim, sonuçta dün İngilizlerde ülkemizi işgal etmişti ve biz iş yerlerimizin isimlerini özenti gibi İngilizce seçiyoruz ve hepimiz bu dili öğrenmeye çalışıyoruz. ''

tahsin06
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 19:28

bizim 2001 de yaşadıgımız krizi yunanistan şimdi yaşıyor.. bizdede krizden sonra gerekli tedbirler alınıp uygulanmasaydı şimdi yunanistandan çok daha kötü durumda olabilirdik..özellikle bankacılık ve döviz piyasasını düzenlememiz bizi kurtardı.

xorhan_
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 19:41

Alıntı:
Ben Yunanistan daki ekonomik krizin iki ülkenin yakınlaşması için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Bugün Türk halkından Yunan ekonomisinin kurtarılması karşılığında sınırsız dostluk vaat edilse ben hiç düşünmeden yardım ederdim. 1920 lerin sığ düşüncelerinden vazgeçelim,

Yunanlıların İstanbul’u bir gün tekrar alma sevdasında vazgeçmedi sürece bu dostluk hiç bir zaman olmayacak. Ve bir gün güçlü oldukları zaman ilk işleri İstanbul’u almak olacak o yüzden bu durumlarına üzüldüğümü söyleyemiyecem

Orhan Kınık

7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 19:42

9 milyonluk ciddi hiç bir üretimi olmayan bir ülkenin , vur patlasın çal oynasın yaparak el kesesinden 400 milyar dolar borçlanması Yunanistanı yolun sonuna getirmiştir. Yunanistan'ın kurtuluşu mümkün görünmüyor. Borçların üzerine yatacaktır. Dolayısıyla iğneden ipliğe dışa bağımlı olan Yunanlıları çok zor günler bekliyor.

Uğur1
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 19:50

Alıntı:
9 milyonluk ciddi hiç bir üretimi olmayan bir ülkenin , vur patlasın çal oynasın yaparak el kesesinden 400 milyar dolar borçlanması Yunanistanı yolun sonuna getirmiştir. Yunanistan'ın kurtuluşu mümkün görünmüyor. Borçların üzerine yatacaktır. Dolayısıyla iğneden ipliğe dışa bağımlı olan Yunanlıları çok zor günler bekliyor.

Bir el atsak mı acaba?

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 184185186   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET