Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yunanistan'da ekonomik kriz: Yunan iflas etti, batıyor
« önceki   123 ... 184185186   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 185
Musa Ardıç
3 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 15:06

Alıntı:
hala özelleştirme karşıtlarını görmek sevindirici,az uzaklaşma da dünya gözü ile son kez göreyim.hatta naftalinleyelim, tarihi eser sayılabilirsin dostum.seni selamlıyorum:)

bak bir örnek vereyim,geçen bir resmi daireye gittim işim vardı,bir personel var 3 sene önce yeni başladığı hatta ilk başladığı günlerde geldiğim de ona denk gelmiştim.bugün başladım bilmiyorum demişti,3 sene geçti aynı personel hala bilmiyor.yan masa da ki evrak'ı bulamıyor.

çünkü hesap soran yok,mis gibi,iş den atılmak yok,maaş azalmıyor,elini kıpırtmasa da alıyor parayı.

al sana özelleştirmenin önemi.bunu özel de yapamazsın,yaparsan koyarlar kapı önüne.şuan hala devlet dairelerin çoğunda vasıfsız adam dolu.sabah 8 buçuk fotokopici bile yerinde değil.

sizin yaş kaç bilmem ama 1 buçuk sene ev telefonu bağlatma bekleyen,özelleştirme karşıtı olmaz.

mete bey örnegini verdiginiz münferit bir hadise olmakla beraber iş bilmez liyakat bilmez insanların torpil ile bir yere geldiginin emaresi olabilirmi
hem özelliştirme karşıtı olmak iş bilmezlere sahip çıkmak anlamınamı geliyor?
1,5 yıl ev telefonu baglatmak için neden bekletildiginizi biliyormusunuz?
bunun için bir cevap veren olmadımı?

Mete1965
3 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 15:18

kastım şu, garanti iş ortamı iş gevşekliği getiriyor, adam iş yapmasa da o parayı alıyor.siz devlet dairelerine ne kadar gidiyorsunuz ne kadar işiniz oluyor bilmiyorum ama kahir ekseriyeti böyle dairelerin. bayanların diyet muhabbetini beklersiniz iş görmek için ya da sigara ya gidip yarım saat gelmesini, zaten saat 17:00 den sonra herkes wc yoluna düşüyor 30 dk yı orada öldürüyor.

geçen mesela çocuk hastanesinde de numara veren bayanı bir güzel haşladım, numara verme saatine 20 dk var iken goy goy yaptılar,numara verme vakti geldi iş öğretmeye başladı yanındakine,madem bilmiyorsun numara vermeden önce bak programa nasıl kullanılıyor diye.o kadar insan kucağında bebesiyle sıra bekliyor ve iki tane afedersiniz sidikli program kullanmayı o an öğreniyor.paparayı basıncada sus pus oluyorlar,suratları asılıyor.sanki karın tokluğuna duruyor orada da afra tafra yapıyor. özel de yap bakalım bunu ne oluyor.

bugün nice camiler de ki imamlar bile artık gevşek gevşek davranıyor.adam cemaat yok diye camiye bile gelmiyor ya,düşün adam imam imam,camiye gelmiyor.yüzsüzlüğün yeşil rengi resmen.

özel sektör candır,insanı açıyor, elbet de sömürünün kralı var ama bilesiniz ki ilkeli ve dürüst insanlar her daim kendini koruyor.

ha torpil konusunda elbet de mutabıkız, kul hakkından korkmayan yasa dan korkmaz.bunu bilesiniz.

Musa Ardıç
3 hafta önce - Prş 23 Ksm 2017, 15:25

söylediklerinize katılıyorum ancak gerekli denetim ve kontroller yapılsa özelleştirmeye kesinlikle gerek kalmaz.
hele hele hadi şurayıda özelleştirmek için ne gibi mazeretler gerekli diye peşine gidilmez.

Misafir ed2

3 hafta önce - Cum 24 Ksm 2017, 09:36

Nasıl halk varlıklı? Emekliler dün maaş alamadıkları için sokağa dökülmüş: http://www.ensonhaber.com/258-yunanistanda-emekli ...steri.html

Haritacı 314
3 hafta önce - Cum 24 Ksm 2017, 09:43

Alıntı:
Türkiye de tek dert Devletin ZENGİNMİŞ GİBİ DAVRANMASI ... Harcamalar dengesini tutturamadığından vergiye asılıyor. Doğrudan veya dolaylı olarak %67 vergi alan bir devletimiz var... Kazandığımız her 100 TL nin 67 TL sini vergi olarak devletimize veriyoruz... Bu rakam Norveç te bile % 55 italya da % 57

Serdar bey verdiğiniz bilgi art niyetli yanlıştır.

OECD ülkeleri içinde en az vergi veren 4. ülkeyiz. - vergilerin milli gelire oranı

Haritacı 314
3 hafta önce - Cum 24 Ksm 2017, 10:07

Verdiğim bilgiler yanlış değil. OECD verileridir.

https://stats.oecd.org/Index.aspx?DataSetCode=REV

Verilerin detaylı dökümü. En az vergi veren 4. OECD ülkesiyiz.

Misafir ed2

3 hafta önce - Cum 24 Ksm 2017, 10:29

Milli gelirin %40'ı vergiye gidiyor. Bizim iki katımız. Emekliler sokağa dökülüyor. Yunanistan bitmiş. Bizim solcular da adamları nasıl savunacağını şaşırmış. Çipraz önümüzdeki seçim %10 alır.

kaan0703
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 20:36

Daha evvelde yazmıştım ama buradaki uzmanlar illaki yunanistanı bitmiş olmuş gösterip duruyorlar..bugun yeri gelmişken soralım. Cumhurbaskanimiz şuan orada ve diyorki yunanistanda kişi başına düşen gelir 18 000 dolar diyor bunu ben söylesem profosorler hemen beni elestirir peki simdi soralım bitik ülkede nasil oluyor 18 000 biz niye 10 000 nı geçemedik hatta dahada düşüyoruz..

meh Mehmed
1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 21:01

kaan0703 demiş ki:
Daha evvelde yazmıştım ama buradaki uzmanlar illaki yunanistanı bitmiş olmuş gösterip duruyorlar..bugun yeri gelmişken soralım. Cumhurbaskanimiz şuan orada ve diyorki yunanistanda kişi başına düşen gelir 18 000 dolar diyor bunu ben söylesem profosorler hemen beni elestirir peki simdi soralım bitik ülkede nasil oluyor 18 000 biz niye 10 000 nı geçemedik hatta dahada düşüyoruz..

Kaan Bey, öyle kişi başi milli geliri kıyaslamak ekonomik refah seviyesini göstermiyor. Her ülkenin değişik hayat standartları ve fiyatlandırması var.

Satınalma gücü paritesine göre Yunanistan'in kişi başi milli geliri 2007 32.074 dolardan 2016'da 24.264 dolara geriledi. Refah seviyesi 1/3'e yakin daraldı.
Aynı dönemde Türkiye'de gelir 17.901 dolardan 23.679 dolara yükseldi.

Kaynak: https://de.tradingeconomics.com/country-list/gdp- ...ent=europe

Misafir f88

1 hafta önce - Prş 07 Arl 2017, 22:12

Adamların nüfusu 10,5 milyon
Bizim 79,5 milyon.

Kişi başına düşen farkı normal.

sayfa 185
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 184185186   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET