Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yunanistan'da ekonomik kriz: Yunan iflas etti, batıyor
« önceki   123 ... 183184185 ... 187188189   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 184
Misafir 4e8

8 ay önce - Cmt 18 Ksm 2017, 18:53

"İşte Stelyo Berberakis Atina'dan bildiriyor: Yüzde 36'yla iktidara gelen Çipras'ın oyu, anketlerde yüzde 17'ye düşmüş! Bizim Kılıçdaroğlu bile palavrayla daha çok oy topluyor."

Yazının devamı ve Çipras'ın ne şekilde rezil olup tükürdüğünü yaladığını anlamak için: https://www.sabah.com.tr/yazarlar/ardic/2016/05/3 ...den-devrim

Borcu sileceğim deyip paşa paşa ödeyen, Atina borsasını batıran devrimci çiprası cilalarken size de bol şanslar dayıcım.

kaan0703
8 ay önce - Cmt 18 Ksm 2017, 18:59

Sayende ulkemle gurur duydum da bir suru hiyar zengin turkler 500 binlik ev alip yunan pasaportu alma pesindeler bu zekayla nasil zengin olmuslar bunun yanindada senin gibi cevherler nasil buralarda yoneticlk yapiyorlar sasiyorum dolar cikinca ihracat icin iyi dusunce her bir sent dis borcumuzu su kadar artiyordu diyen yoneticilerin basinda sen geliyorsundur hem neden gercek kimliginle yazmiyorsun..sayfaya girdim bayagi guldum alahta seni guldursun turkiyeden sonra bulgaristan geliyor..sen neymissin be bulgaristan..

mehmeterden198

7 ay önce - Sal 21 Ksm 2017, 19:16

İnternette okuduğum bir habere göre (ne kadar doğru bilmiyorum) Yunanistan'da para eden edebilecek her şeyi Almanlar almış. Bankalar, zeytinlikler, tatil köyleri, fabrikalar, balık çiftlikleri, gemiler, oteller neredeyse her şey Alman özel sektörünün eline geçmiş veya geçmek üzereymiş. Yani Yunanlılar ekonomik sömürge olma yolunda hızla ilerliyorlar mış.

Haberi okuduğum sitenin ciddiyetine çok güvenmem ama bu olasılık eninde sonunda gerçekleşecek gibi duruyor. Almanlar ülke ekonomisini ele geçirmese bile çok önemli gayri menkulleri kelepir fiyatlarla almışlardır diye düşünüyorum.

Misafir 02a

7 ay önce - Sal 21 Ksm 2017, 19:48

5-10 yil sonra Yunanlilar, Turkler 400 sene bize iyi bakti biz Turklere katilalim derlerse sasirmayin

güney 01

7 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 10:47

Abicim olur mi oyle sey ne yapildiysa 15 yil oncekiler yapti lutfen sogru konusalim olurmu hic oyle bisey simdikiler yapar mi oyle bisey ask olsun kiniyorum sizi sabaha kadar yaz anlatamazsn

Mustafabey 01
7 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 12:15

Peki satılan kit lerden kim memnundu çoğu zarar etmiyormuydu?Siyasi partilerin seçim zamanı bol bol adam yerleştirip hiç bir şey üretemiyen,hep zarar eden,2 kişinin yapması gereken işde 10 kişi çalıştıran ve hiç birinin iş yapmadığı sadece maaş alan,bazılarının işe bile gitmeden sadece maaş aldığı kurumların zarardan başka ne yapıyorlardu?Bırakın iş yapmayı çoğu Kit kurumunun aldığı ödenek personel maaşlarını bile zor karşılıyordu.
2005 yılında bir imza için Köy hizmetlerine gitmiştim 3 metreye,2,5 metre büyüklüğünde bir oda içinde biri şef masası var 10 tanede işçi bulunuyordu sadece arazi işi çıkarsa sırayla gidiyorlarmış,çalışanlar için rahat bulunmaz bir iş ama devlet için sadece zarardı.1999 gölcük depremi için toplanan ve gelen yardımların
Depremzedelere değilde memurların maaşlarını ödemek için dağıtıldığını gazeteler yazmıştı,Devletin kasasında para olmadığı için
Imf den gelen yardımlarında emekli maaşı dağıtıldığını unutmayalım,Şimdiki Türkiyenin durumu o günün Türkiyesinin durumundan iyi.
Şimdiki Yunanistanın durumunu biz o zamanlar yaşamıştık ve çok şükür atlattık,yunanistan atlatabilirmi böyle olmaları bizim için daha iyi biraz düzelseler Ege denizinde bize kafa tutmaya başlıyorlar,tarih boyuncada hep düşmanımız olmuş bir devlet diyecek tek şey,
Daha beter olsunlar inşallah deyebiliriz.

Musa Ardıç

7 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 13:21

Alıntı:
Peki satılan kit lerden kim memnundu çoğu zarar etmiyormuydu?Siyasi partilerin seçim zamanı bol bol adam yerleştirip hiç bir şey üretemiyen,hep zarar eden,2 kişinin yapması gereken işde 10 kişi çalıştıran ve hiç birinin iş yapmadığı sadece maaş alan,bazılarının işe bile gitmeden sadece maaş aldığı kurumların zarardan başka ne yapıyorlardu?Bırakın iş yapmayı çoğu Kit kurumunun aldığı ödenek personel maaşlarını bile zor karşılıyordu.
2005 yılında bir imza için Köy hizmetlerine gitmiştim 3 metreye,2,5 metre büyüklüğünde bir oda içinde biri şef masası var 10 tanede işçi bulunuyordu sadece arazi işi çıkarsa sırayla gidiyorlarmış,çalışanlar için rahat bulunmaz bir iş ama devlet için sadece zarardı.1999 gölcük depremi için toplanan ve gelen yardımların
Depremzedelere değilde memurların maaşlarını ödemek için dağıtıldığını gazeteler yazmıştı,Devletin kasasında para olmadığı için

bir kurum zarar ediyorsa öncelikle neden zarar ettigi araştırılarak ona uygun çözümler getirilebilir.
zaten bunun için hali hazırda bir sürü bakanlıgımız mevcut.
bir yerde sorun olmadan gerekli teftişi yapmayı ögrensinler artık.
mesela hataylı recep amcam özelleştirilmeden önce kamyonunu yüklemek için iskenderun demir çelik fabrikasına gittigimizde neler çektigimizi sen bilmezsin diyor sanki çözümü çok zor gibi
amcaoglu bitlis tekel fabrikasında çalışıyordu 200? kaç oldugunu tam hatırlamıyorum para basmasına ve çalışanlarına dolgun ücret vermesine ragmen satıldı.
4 c li olarak bir süre okullarda görev yaptıktan sonra emekli oldu ve halen çalışıyor.
kendisine sordugumda tabii ki tekel ile özel sektör kıyaslanamaz ama herkes üzerine düşeni yaparken illaki bir kaç umursamaz çalışmadan terlemeden kazanıyordu diyor.
tamam o yıllarda işsizlik azalsın diye 5 kişilik yere 10 kişi 10 kişilik yere 20 kişi alınmıştır ama şimdi oldugu gibi yeterli denetim yapılmadıgından sıkıntı yaşandıgı muhakkak
aynı şimdiki istihdam politikaları gibi!!!

hem o zaman çalışan daha degerli iken şimdi çok degersiz bir hale getirilmiştir.
kimin için?

Mete1965
7 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 14:35

hala özelleştirme karşıtlarını görmek sevindirici,az uzaklaşma da dünya gözü ile son kez göreyim.hatta naftalinleyelim, tarihi eser sayılabilirsin dostum.seni selamlıyorum:)

bak bir örnek vereyim,geçen bir resmi daireye gittim işim vardı,bir personel var 3 sene önce yeni başladığı hatta ilk başladığı günlerde geldiğim de ona denk gelmiştim.bugün başladım bilmiyorum demişti,3 sene geçti aynı personel hala bilmiyor.yan masa da ki evrak'ı bulamıyor.

çünkü hesap soran yok,mis gibi,iş den atılmak yok,maaş azalmıyor,elini kıpırtmasa da alıyor parayı.

al sana özelleştirmenin önemi.bunu özel de yapamazsın,yaparsan koyarlar kapı önüne.şuan hala devlet dairelerin çoğunda vasıfsız adam dolu.sabah 8 buçuk fotokopici bile yerinde değil.

sizin yaş kaç bilmem ama 1 buçuk sene ev telefonu bağlatma bekleyen,özelleştirme karşıtı olmaz.

cenqiskhan
7 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 14:47

Ozellestirmeye kimse karsi degil, karsi olunan nokta somurgecilik. Yabanci senin enerji santrallerini otoyollarini bankalarini limanlarini iletisim sektorunu hemen hemen yuksek kar birakan kurumlarini almak istiyorsa bu somurulmektir. Ciftci bile tavugu inegi kesmez horozu bogayi satar.Biz para gelsinde ne olursa olsun diye stratejik kurumlarimizi yabancilara ozellestirirsek yanlis yapmis oluruz.

Musa Ardıç

7 ay önce - Prş 23 Ksm 2017, 15:06

Alıntı:
hala özelleştirme karşıtlarını görmek sevindirici,az uzaklaşma da dünya gözü ile son kez göreyim.hatta naftalinleyelim, tarihi eser sayılabilirsin dostum.seni selamlıyorum:)

bak bir örnek vereyim,geçen bir resmi daireye gittim işim vardı,bir personel var 3 sene önce yeni başladığı hatta ilk başladığı günlerde geldiğim de ona denk gelmiştim.bugün başladım bilmiyorum demişti,3 sene geçti aynı personel hala bilmiyor.yan masa da ki evrak'ı bulamıyor.

çünkü hesap soran yok,mis gibi,iş den atılmak yok,maaş azalmıyor,elini kıpırtmasa da alıyor parayı.

al sana özelleştirmenin önemi.bunu özel de yapamazsın,yaparsan koyarlar kapı önüne.şuan hala devlet dairelerin çoğunda vasıfsız adam dolu.sabah 8 buçuk fotokopici bile yerinde değil.

sizin yaş kaç bilmem ama 1 buçuk sene ev telefonu bağlatma bekleyen,özelleştirme karşıtı olmaz.

mete bey örnegini verdiginiz münferit bir hadise olmakla beraber iş bilmez liyakat bilmez insanların torpil ile bir yere geldiginin emaresi olabilirmi
hem özelliştirme karşıtı olmak iş bilmezlere sahip çıkmak anlamınamı geliyor?
1,5 yıl ev telefonu baglatmak için neden bekletildiginizi biliyormusunuz?
bunun için bir cevap veren olmadımı?

sayfa 184
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 183184185 ... 187188189   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET