Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yunanistan'da ekonomik kriz: Yunan iflas etti, batıyor
« önceki   123 ... 184185186   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
fatih civelek
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 12:34

Alıntı:
nasıl bu kadar rahat genellemeler yapabiliyorsunuz ?

Genelleme yapmıyorum. Bunu daha bugün TRT Türk haber kanalında Yunanistan üzerine uzmanlaşmış bir uzmanın ağazından duydum. Sabah geç kalkmalar .. akşam yemeğini geç vakit ancak saat 23.00'te yiyebilen ve saat 03.00'lere kadar gezilere gitmek ve eylenmek gibi sıralayabiliriz.

Avrupa Istatistik Kurumuna göre en erken yatağa yatan ve en erken kalkan Macarlar ve Belçikalılar oluyor. O istatistiği bir ara gördüm AB resmi sitesinde. Bulduğum vakit buraya aktaracağım.

En geç yatanlar da Italyanlar ve Yunanlılar olsa gerek .. Herneyse. Amacım genelleme yapmak değil. Bir ülkenin gelişmesi için o ülkenin insan kaynakları çalışmasını bilmeli. Yok efendim Afrika'dan göçmenler ülkemizi istila ediyorlar, yok bilmem hayat mayat standart kalitemizi düşürüyorlarmış. Başka ülkelere gitsinler diye nida'lar atan Yunanlıların hallerini şimdi görmeli.

Gün gelir devran döner

resat85
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 12:39

Ben olaya farklı bir açıdan yaklaşıyorum. Açıkçası onların bu durumuna hiç üzülmedim, hatta sevindiğimi bile söyleyebilirim. Adamlar Türkiye Paranoyasını yaşam tarzı haline getirmişler. Olası bir savaşta bizi yoketmek için aldıkları milyarlarca dolarlık silahlar yüzünden battıkları gün gibi ortada. Bundan hareketle şu denklemi oluşturmak mümkün; Battıkları için silah alamayacaklar. Bu sayede biz de silah harcamalarımızı kısıp ekonomiye daha fazla sıcak para akışı sağlayabileceğiz

Ahmet Kozanlı
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 13:01

Alıntı:
Ben olaya farklı bir açıdan yaklaşıyorum. Açıkçası onların bu durumuna hiç üzülmedim, hatta sevindiğimi bile söyleyebilirim. Adamlar Türkiye Paranoyasını yaşam tarzı haline getirmişler. Olası bir savaşta bizi yoketmek için aldıkları milyarlarca dolarlık silahlar yüzünden battıkları gün gibi ortada. Bundan hareketle şu denklemi oluşturmak mümkün; Battıkları için silah alamayacaklar. Bu sayede biz de silah harcamalarımızı kısıp ekonomiye daha fazla sıcak para akışı sağlayabileceğiz

İşin rengi öyle degil, bizim savunma harcamalarımız Yunanistana göre şekillenmez bu saatten sonra. Çünkü çok ciddi Arge projeleri başlatıldı ve baya bir insan istihdam edildi. Bu projeler bitmeli.

MeteHan!
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 13:16

Adaları bize satsınlar.
Krizden kurtulurlar.

Berat Öz
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 13:44

Yunanlıların düştüğü bu duruma oh olsun demek bize yakışmaz.Nasıl olursa olsun,dini,inançları, bize eski düşmanlıkları vs bu duruma insan üzülüyor malesef.AB nin o kadar maddi desteklerine rağmen bir ülkenin bu duruma düşmesi düşündürücü.Ülkenin yöneticilerinin ekonomiyi iyi yönetememesi buna sebeb oldu.Bu olay AB'nin değerini dibe vurmaya başlamıştır.

Cemal M.oğlu
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 13:54
Yunanistan karışacak

Bu yazıyı onlara oh olsun diye yazmıyorum.Önce onu belirteyim önemli bir tespitde bulunmak için yazıyorum.Yunanistan'da bugün açıklanan son ek önlemler ülkeyi karıştıracak gibi.Bu ülkede sendikalar çok güçlü ve şu sıralarda ardı ardına açıklamalar geliyor.Kamuda çalışanlardan yaklaşık bir aylıklarının kesileceğinin açıklanması büyük protestolara yol açacağını tahmin ediyorum.Türk halkı daha büyük ekonomik krizlerde bile sesini çıkartmadı.Bütün vergilere boynunu eğdi.Şimdi bu tavrın tam karşıtını Yunanistan'da izleyeceğiz.

Hasan Durmuş
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 14:03

Aslında En güzelini Yunanistan yapıyor. Dİnsizin hakkından imansız gelir prensibiyle çatır çatır çalışmadan üretmeden Avrupa Birliğinin parasını yiyor. Afferim ! onlara.

Ne diyordu AB yok efendim biz TÜRKİYE yi alırsak kaynaklarımızı azaltır paralarımız onlara gider şu olur bu olur . Yaa sen öyle dersin bize haaaa Bak elin Yunanı senin paranı nasıl çatır çatır yiyor.

Sonra gelsin paralar AVRUPA BİRLİĞİN den hoop koşa koşa gidelim tavernalara sabaha kadar sirtaki eğlence. Nasılsa değirmenin suyu akıyor. Dert yok tasa yok

Güzel fatih

7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 14:06

Daha önce belirtmiştim.Alman Focus Dergisi Yunanlar hakkında kapak Konusu yapmıştı.
"AB Ailesinde'ki Üçkağıtçılar"

Bu Kapak Yunanlıları çıldıtmıştı.

En son Güzel fatih tarafından Çrş 03 Mar 2010, 14:07 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

cargo
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 14:07

Avrupa Birliği üyesi bir diğer ülke Almanya, komsudaki kriz ile ilgili Yunanistana Ekonomik
yardım yapmama kara aldı.

Yunanlıların cebabı gecikmedi, hayli ağır oldu :

"Alman ürünlerine BOYKOT ve Nazi döneminde 2.Dünya savaşı sırası
biz yunanlılardan caldığınız ve geri vermediğiniz paralar ve altınları
artık ger verin "

öte yandan bir diğer araştırmaya göre Yunanistanda yaşayan bir vatandaş, senede
ortalama (sağlık,trafik,kamu,hukuk sektörüne ) 1400 Avro rüşvet veriyor.
Gecen sene rüşvet yoluyla elde edilen "hasılat" : 787 milyon Avro !!

http://diepresse.com/home/wirtschaft/internationa ...ect=537142

Fatih C1
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 14:34

Alıntı:
"Alman ürünlerine BOYKOT ve Nazi döneminde 2.Dünya savaşı sırası
biz yunanlılardan caldığınız ve geri vermediğiniz paralar ve altınları
artık ger verin "

Alım gücümü kaldıki boykot ediyorsun Almanya için çokta tın

Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış misali nazi dönemini açmışar

İnşallah bu kriz yavrusu güney kıbrısıda vurur da artık her çözüm önerisine kibirlenerek burun kıvıramazlar.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 184185186   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET