Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yunanistan'da ekonomik kriz: Yunan iflas etti, batıyor
123 ... 184185186   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
MeteHan!
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 11:32
Yunanistan'da ekonomik kriz: Yunan iflas etti, batıyor

Papandreu: "Emekli maaşlarını ödeyemeyebiliriz

Yunan ekonomisi berbat durumda,halkı mutsuz,gelecekten ümitleri yok.
Kamu çalışanlarınında maaşlarında kesinti yapılması gündemde.Geçen ay yapılan AB zirvesinde maddi yardım sözü alamayan Yunanistan zor durumda.
Son olarak emekli maaşlarınıda ödeyemeyecek duruma geldiler.
300 milyar euro borcu olan ülke hergeçen gün yeni tedbirler alıyor.
Ab üyesi olmaları bir şans aslında,birlik üyesi bir ülkenin batmasına izin verirlermi bilemiyorum ama Yunanistan'ın durumu hiç iyi değil.

Alıntı:
Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu, gerekli ekonomik önlemlerin alınmaması halinde emekli maaşlarının dahi ödenemeyebileceğini söyledi.

Yunan medyasının haberine göre Papandreu, PASOK Partisi parlamento grubu toplantısından sonra yaptığı açıklamada, yeni ekonomik önlemeler alınmaması durumunda maaşların, hatta emekli maaşlarının da ödenememesi tehlikesiyle karşı karşıya kalınacağını belirtti.

Yunan ekonomisinin darboğazdan çıkması için sert önlemler alınacağını söyleyen Papandreu, hükümetin, kamu çalışanlarından, daha az ile yetinmelerini istemek durumunda kalacağını kaydetti.

Alınacak önlemlerin çoğu zaman haksızlığa yol açacağını belirten Başbakan, bunların tercih değil, gereklilik olduğuna dikkati çekti.

Ülkeyi kurtarmak için mücadele verileceğini ifade eden Papandreu, Yunanistan'ın savaş içinde bulunduğunu, hükümetin ise sorumluluklarını üstlenmekte kararlı olduğunu ve firar etmeyeceğini söyledi.

fatih koyuncu
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 11:37

komşumuzun durumu gayet ciddi inşallah en kısa sürede rahatlarlar.

Fatih C1
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 11:42

Yaaaa bize ders olsun. Avrupa birliğine girince herşey güllük gülistanlık olmuyor işte. Çalışmadan üretmeden hazıra dağ dayanmaz. Sonra elin almanı fransızı gelir ülkenize sizin yerinize kararlar verir. Yunanistan şu anda bağımsızlığını yitirmek üzere. Ya manda olmayı kabul edecek yada AB ye istifasını verecek.

ali ihsan bilir
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 11:53

yunanistan bu zamana kadar ab,den aldığı paralarla ağustos böceği gibi gününü gün etmiştir.harcamalarına hiç dikkat etmemiştir.nasıl olsa ab,li abilerim var bana bir harçlık verir düşüncesi havada kalınca büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştır..şimdi yunanistan olarak şapkasını önüne koyup düşünme zamanıdır.ben nerde yanlış yaptım diye.

fatih civelek
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 11:57

Yunanistanlılar tembeldir. Az çalışıp çok para kazanmak ister ve kazanamazsa da hemencecik ülkçe çapında devasal grevler için organize olmasını bilirler.

Ayrıca Yunanistan son on yıl içinde kendilerine sahte umut bağlayıp %10 kendi refah düzeylerinin üstünde yaşadılar.

Geçen Flemenk Televizyonunda Belçika Dışişleri Bakanı şöyledi; Yunanistan'da son on yıl boyunca (mesela - örneğin) işçilerin 1200€ maaş alacakları yere 1400€ hatta daha fazla aylık maaşlar edindiler. Bu olay ise tamamıyla ekonominin dengesiz yönetilmesinden, bol bol kişisel harcamalardan ve ayrıca gelişi güzel alım satım gücünün yukarıya çıkarılmasından kaynaklanıyor. Bu maddi imkanların iyi gittiği dönemlerde Yunanlılar hiç bir birikim yapmamışlar ..

Tabii ki bu durumda emekli maaşları ödenmeyebilir. AB'ye bir ülke üye olur ama futursuzca ekonomik verimliliği çarçur edersen .. işte böyle olur. " Ayağını Yorganına göre uzat ! " buna derler herhalde.

Üstüne üstlük Yunanistan acilen askeri harcamalarını aşırı derecede düşürmesi gerekiyor. Sırf Türkiye'ye göz dağı vermek için yapılan askeri ve hava savunma masrafları halkın emekliliklerini ipotek almasına yeter de artar bile !!

Teşekkürler
fatih civelek

En son fatih civelek tarafından Çrş 03 Mar 2010, 12:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

ÖZTÜRK_Y77
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 12:05

Yunanistan’a geçmiş olsun
Bizle uğraşacaklarına kendi derleri ile uğraşsınlar diyeceğim ama yüreğim gene de ekonomik krizlerden çekmiş bir Türk vatandaşı olarak onların zor durumda olmasına el vermiyor
Türkiye 2001 Şubat ekonomik krizini yaşadığında Yunanlı bir gazeteci aynen şu ifadelerde bulunmuştu 2001 Nisan ayında NTV’nin yaptığı bir programda
Demişti ki Yunanlı gazeteci
Türkiye’de yaşanan her olumsuz olay Yunan halkı için sevinç kaynağı olmuştur
Siz Türklerin ekonomik sıkıntılar ile boğuşmanız bizim gazetelerimiz ve televizyonlarımızda neşeli bir haber olarak verilmekte ve yunan halkının neşesi yerine gelmektedir demişti
Ben bu gazetecinin söylediklerini duyduğumda yunan halkının insanlığından şüphe etmiştim
Ama etme bulma dünyasıymış şimdide onlar zor durumda ekonomik olarak
Yunan halkı kötü ekonomik koşullarda yaşıyor diye Türk toplumu olarak sevinmemiz mi gerekir?
Bizim toplumumuzda öyle yunanlılar gibi kinleşme yoktur bizde bir söz vardır. Başımıza kötü bir şey geldiğinde Allah düşmanımın başına bile vermesin denir anlaşıldığı gibi bizim milletimizin yüreği geniştir kimsenin düşmüşlüğüyle zevklenecek ve alay edecek kadar çiğ bir millet değiliz

En son ÖZTÜRK_Y77 tarafından Çrş 03 Mar 2010, 12:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

recep demirbas
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 12:09

Alıntı:
Yunanistanlılar tembeldir. Az çalışıp çok para kazanmak ister ve kazanamazsa da hemencecik ülkçe çapında devasal grevler için organize olmasını bilirler.

nasıl bu kadar rahat genellemeler yapabiliyorsunuz ?

MeteHan!
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 12:10

Alıntı:
Demişti ki Yunanlı gazeteci
Türkiye’de yaşanan her olumsuz olay Yunan halkı için sevinç kaynağı olmuştur

AB'nin şımarık çocuğu,Türk düşmanı,pkk destekçisi yunanistan'a bir yandan iyi olmuş diyorum.
Diğer yandanda üzülüyorum.Oradada yaşlılar,çocuklar,yetimler var.

Zor durum.
Halkı gittikçe yoksullaşıyor.
Hayat standartları iyice düşüyor.

En son MeteHan! tarafından Çrş 03 Mar 2010, 12:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ahmet Kozanlı
7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 12:17

Alıntı:
AB'nin şımarık çocuğu,Türk düşmanı,pkk destekçisi yunanistan'a bir yandan iyi olmuş diyorum.
Diğer yandanda üzülüyorum.Oradada yaşlılar,çocuklar,yetimler var.

Zor durum.
Halkı gittikçe yoksullaşıyor.
Hayat standartları iyice düşüyor.

Hazıra dağ dayanmaz derler, sanırım dağ bitti, Ayaklarını yorganlarına göre uzatmayı öğrenecekler.
Türkiyeye saldırmak için aldıkları pahalı oyuncakları artık rahatça uçuramayacaklar. Dünyanın en pahalı ve en gelişmiş Leopard2 tankını Yunanlıların kullandıgını biliyormuydunuz?

raufkibar

7 yıl önce - Çrş 03 Mar 2010, 12:22

Kazan: tencereye tencere, tencere dibin kara demiş,
Tencerede: kazan kardeş senin dibin benden kara demiş.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 184185186   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET