Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Kültür Park (Kültürpark)
« önceki   12345 ... 878889   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 4
guven62
6 yıl önce - Cmt 10 Eyl 2011, 22:25

Boşverin parkı lunapark var nede olsa iki tane ne saçma bir yönetim gerçi halk mutluki aynı kişiyi iki defa seçiyor...

kaan_aslan
6 yıl önce - Sal 13 Eyl 2011, 17:24

Mislandtaki lunaparkın kültür parkın yapılacağı yere taşınacağını duydum.çok detaylı bilgi sahibi değilim.mislandla olan sözleşmelerinin bitmesini bekliyorlarmış.bu konuda bilgi sahibi olan var mı?

Tolga Dt
6 yıl önce - Sal 27 Eyl 2011, 09:22

Alıntı:
Kültür Park'ın temeli Ocak ayında atılacak

Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Kültür Park Projesinin temelini 2012 yılı Ocak ayında atacaklarını söyledi.

Başkan Selmanoğlu, günışığı'na yaptığı açıklamada, Kültür Park Projesinin Elazığ için çok önemli olduğunu, projenin Türkiye'de örnek olacağını kaydetti.

Proje çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlandığını ve bir yıllık süre içerisinde proje çizimlerinin tamamlandığını belirten Selmanoğlu, "Proje ile ilgili dönemin milletvekillerinin de katılımıyla 4 defa toplantı yaptık. Netice itibariyle proje bitti ve Şubat ayında ihaleye çıkarttık. İhale süreci 41 gün sürdü. 27 Nisan da ihale günüydü. Tabi projenin daha güzel olması için iller bankasıyla müşterek hareket ettik. 27 nisanda proje ihalesi oldu. İhaleye 16 tane firma katıldı. 16 firmadan 5-6 tanesi yaklaşık maliyetinin altında teklif vermişti. Bunun sorgulaması devam etti. Daha sonra ihale bitince hakka layık görülmediği için komisyon tarafından ihale iptal edildi. İhaleyi kazanan arkadaşımız kamu ihale kurumuna gitti. Orada herhangi bir problem olmadığı bilgisini aldım. Yeni ihale hazırlıkları devam ediyor." dedi.

Yeni ihale konusunda çalışmaların yürütüldüğünü anlatan Başkan Selmanoğlu, "Bu yılın sonuna kadar ihaleyi yapmayı planlıyoruz. İnşallah 2012 yılı ocak ayında projenin temelini atacağız. 500-600 gün süre içerisinde kültür parkın yapımını tamamlayıp 2013 yılı Ağustos veya Eylül ayında hizmete açmayı planlıyoruz" dedi.

Başkan Selmanoğlu, 201 bin m2 alan üzerinde yapılması planlanan ve Türkiye'nin en büyük kültür parklarından biri olmaya aday gösterilen Elazığ Kültür Parkı projesinde 16 bin 500 m² gölet, çok amaçlı salonlar, konuk evleri, dinlenme alanları, cami, özürlüler merkezi, lokantalar, kafeteryalar, spor salonları, kongre merkezi, parklar ve bahçeler olacağını belirtti.

Projenin bütçesinin hazır olduğunu ancak bu miktarı açıklamak istemediğini belirten Başkan Selmanoğlu, böylesi dev bir eseri Elazığ'a kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını etti.

aaydin23

6 yıl önce - Sal 27 Eyl 2011, 22:01

bir şarkı vaya ya laaa aaa aaa aaa nnn ya laaa aaa aaa nnnn

gakgoş__
6 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2011, 22:50

Kültür parkın yapılacağı alanın muhsin yazıcıoğlu bulvarına olan tarafı saclarla çevrilmiş.Bugün ordan geçerken alanda bayağı kepçe ve kamyon vardı.Eski çevre yolunun olduğu tarafa kamyonlar toprak taşıyordu kültür parka başlandı galiba.

Alparslan Yalçın

6 yıl önce - Pzr 27 Ksm 2011, 23:03

Evet şantiye alanı falan kuruldu hazır beton araçları kamyonlarla vs ile çalışmalar başlatılmış...

Emrah23
6 yıl önce - Pts 28 Ksm 2011, 13:31

nihayet

cengiz sarıçiçek

6 yıl önce - Cum 02 Arl 2011, 16:28

çok şükür nihayet başladılar inşallah yapımıda inşaata başlamaları gibi uzun sürmez

Alparslan Yalçın

6 yıl önce - Cmt 03 Arl 2011, 00:56

(+)

İşte kültür park projesinden son görüntüler

voltron
6 yıl önce - Cmt 03 Arl 2011, 11:08

2050 de bitiriler inşllah:D.ben şuanki mevcut belediyenin böyle büyük çaplı bi projeyi planlanan zamanda bitirebileceğini pek sanmıyorum.ayrıca bu yönetimden öyle örenek olackaj bir proje falanda beklemiyorum açıkcası.belki daha sonraları daha iyi hale gelebilir.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   12345 ... 878889   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET