Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ruben
8 yıl önce - Sal 23 Şub 2010, 17:09

Bence eskişehir olayı haddinden fazla abartılan bir şehir efsanesi haline geldi. Giden gitmeyen bu hayalin peşine takılmış, ağzına pelesenk etmiş. Bir şehrin bu derece konuşulur olması için çok ciddi altyapı dönüşümü gerçekleştirmiş olması gerekiyor. Süsleme ve peyzaj ile güzelleştirilen onca kentimiz var zaten...

mahmut korkmaz

Kumandanızda ilk 10 numarada hangi kanallar kayıtlı?
Erkek küpe takar mı ?
Memlekete Araba ile Yolculuk - Gurbetçiler
En Beğendiğiniz Oyun Havası..
Recep İvedik Sizce Komik mi?
Turkey mi yoksa Turkland mı?
Konya'nın yeni cazibe merkezleri
Trafikteki sinirlendiğiniz şöförler?
Türkiyedeki şehirlerin karakteristik özellikleri
ve bir sürü böyle konular mevcut forum da
yukarıda yazığım konuları incelersen aslında çokta mantıksız saçma bi konu olmadığını anlıcaksinki bukadar saçma konu arasında yine iyi sayılır

Ali_

Bu cikisi hizmet odakli belediyecilik anlayisina,sehrini seven bir belediye baskanina ve yerel yönetimle bütünlesmis ve yapilan güzel islere sonuna kadar sahip cikan sehir halkina bagliyorum.Cok güzel ve ayakta alkislanasi isler cikarildi Eskisehirde,tebrik ediyorum.
Eskisehir'in izinde giden illerden birisi K.Marastir,8 yil önce gittigim sehri taniyamiyorum,bas döndürücü bir degisim icinde.

Güzel fatih

8 yıl önce - Sal 23 Şub 2010, 17:35

Önce herhangi bir Kaynak göstermeliydi bu başlık açilmış daha önce kitlenmiş.
Başlıkta harfler büyük olmaliydi.

MurataruM
8 yıl önce - Sal 23 Şub 2010, 20:36
Konuyu dagitmadan...

Konuyu dagitmadan Eskisehirin neden gundemde olduguna donelim.

Eskisehir aslinda hep ileri sehirlerden biriydi. Hatta 50li 60li yillarda su anki durumundan cok daha ileriydi. Simdi sanayilesme konusunda ornegin Bursa, Kayseri, Izmit , Adana gibi illerin gerisinde kaldi diye dusunuyorum. Yine de Arcelik, Eti ve benzeri ulke capinda bilinen sirketlerin fabrikalari Eskisehiri ekonomik olarak beslemektedir.

Ama sanayilesme disinda da Eskisehirin cok avantajli yonleri vardir. Bir defa
Turkiye icinde trenle seyahat edecekseniz Eskisehirden gecmeden dogu-bati yonunda seyahat edemezsiniz. Lokomotif fabrikasi ve bakim tesisleri nedeniyle sanirim zamaninda bu boyle planlanmis. Simdi bile hizli terin Eskisehirden gecmektedir.

Ayrica Anadolu Universitesi Eskisehirin degerini arttiran bir egitim merkezidir. Acik Ogretim Fakultesi sayesinde Turkiyenin ogrenci sayisi bakimindan en buyuk universitesidir. Bu nedenle de bir cok kisinin ugrak yeri olmustur. Bunun yaninda parasal olarak da yuksek ogrenci sayisinin getirdigi imkanlardan faydalanmistir.

Son olarak sanirim ortalama egitim seviyesi konusunda da Eskisehir Turkiye capinda en yuksek veya en yukseklerden biridir. Tabii ki sehrin cehresini bu da etkilemektedir.

Yilmaz Buyukersene ve onun yaptiklarini destekleyen Eskisehir halkina da sanirim bahsetmeden gecmek mumkun degil. Bence bu konuda tam bir uyum var. Sehrini seven ve onu gelistirmeye calisan bir baskan ve onun yapmak istediklerini anlayan ve destekleyen Eskisehir halki bence belediye-halk arasindaki uyumun en iyi ornegidir. Umarin bu uyum daha uzun yillar bu sekilde devam eder.

Barış HAKAN

8 yıl önce - Sal 23 Şub 2010, 20:50

Eskişehir'in bu kadar güzel geliştiğini en son 2007 yılında wowturkey sayesinde farkettim. Yılmaz Büyükerşen'i belediyecilik anlayışı son derece olumlu buluyorum. Yani ben hiç sanmazdım bir halk bu kadar belediye başkanına hayran olacağını ve Eskişehir dediği zaman akla isim Yılmaz Büyükerşen geliyor. O yüzden Eskişehir'in son 10 yılı çıkışını Yılmaz Büyükerşen'in belediyecelik çalışmasını başarıyla bağladığını düşünüyorum. Hangi partiden olursa olsun. Hakkını veriyor mu, olay bitmiştir.

oguzugur

8 yıl önce - Sal 23 Şub 2010, 20:54

Başlıkta Türkiye'nin T'si büyük olmalı

Sorunun cevabına gelecek olursak : Belediye başkanına bağlıyorum . Görsel olarak çok modern ve güzel bir kent yarattı.

salimmsalim
8 yıl önce - Sal 23 Şub 2010, 20:57

prof. büyükerşen ...gerçekten çok etkili bir isim..

aliiiiiiiii
8 yıl önce - Sal 23 Şub 2010, 21:09

Ahmet Bey Eskişehir mi torpilli? Sanırım siz engellenen projeleri bilmiyorsunuz. Torpil olarak hızlı trenden bahsediyorsanız Türkiye'deki büyükşehirler hızlı tren ile birbirine bağlanacaksa coğrafi konumdan dolayı Eskişehir'in de içinde olması zorunluydu.

Eskişehir'deki çıkışı başarılı yerel yönetimlere bağlıyorum.

yigitFB
8 yıl önce - Sal 23 Şub 2010, 23:05

Bence de Büyükerşen'in yaptıklarını abartmamak lazım (!)...

Önce

Sonra

Önce

Sonra

Bunlar hep iyi reklam çalışmalarının sonucu (!)...

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET