Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 742
tilki123
1 ay önce - Pzr 19 Oca 2020, 22:03
Pist

Az önce Zonguldaklı bir arkadaşımla görüştüm. Kendisi Zonguldak Havalimanındaki gelişmeleri takip etmektedir.
Zonguldak, Bartın ve Karabük Valileri ve Milletvekillerinin girişimiyle pist uzatma işlemi başlamış. Çok uzun sürdü mü dedim verdiği cevap şu şekildeydi. İlk önce bir dağımız tıraşlandı ardından THY sefer başlatmak için İLS’in takılmasını istedi ve seferler başladı. Son olarak bu bir kaç ay içerisinde pistin uzatılması için Sn. Vali ve Milletvekilleri ve hatta çok uğraştı ve sonunda pist uzatma işlemleri başladı dedi.

Şimdi edeler ben gerçekten anlamakta zorluk çekiyorum pistin uzatılması için daha neyi bekliyoruz? Kahramanmaraş Mv. verdiği kaçamak net olmayan bu yil içerisinde ihale edilecek cümlesi neden net tarih olarak geri dönmüyor? Temmuz 2019 ve Sn. Celalettin Güvençin yıl sonu DHMİ ile yaptığı görüşmelerin içeriği neden kamuoyu ile paylaşılmıyor? Havalimanı kavşağı bekleniyorsa neden Arsan Sanayii kavşağından önce Havalimanı kavşağı ihale edilmiyor? İki inşaat en azından bir anda başlardı.

Vural Demir
1 ay önce - Pts 20 Oca 2020, 08:11
Mahir Ünal Hava Yolu Şirketlerini Kahramanmaraş Havalimanı'na Davet Etti

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve k. Maraş Milletvekili Mahir Ünal, Pegasus ve Sun Express gibi hava yollarını Kahramanmaraş Havalimanına davet ederek sorunların yerinde görülmesini ve yaşanan sorunlara çözüm yolu bulunmasını sağlamaya çalışacak.

Hava Yolu Şirketlerinin Kahramanmaraş Havalimanında yapacağı incelemeyle hem uçuş saatleri hem de uçuş sayıları ile ilgili kısa sürede çözüm bulunması amaçlanıyor.

Haber merkezimize ulaşan bilgiye göre Kahramanmaraş Havalimanında yaşanan uçuş sorunları ve şikayetlerden sonra çalışmalar hızlandı. Daha önce sık sık Türk Hava Yolları ile iletişime geçip sorunları dile getiren ve çözüm isteyen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri yeni bir hamle daha yapacak. Buna göre Pegasus, Sun Express gibi özel Havayolu şirketleri hareteke geçirilecek.

Daha önce seferlerin artması için Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının doluluk garantisi bile vermişti. Buna göre Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın sorunun kısa vadede çözüm bulması ve alternatiflerin artması için Özel Havayolu Şirketlerinin en düzey yönetimi ile görüşecek. Bu görüşme neticesinde ise Kahramanmaraş Havalimanından uçak seferi düzenlemeleri istenecek.

Ayrıca bugün alınan bilgiye göre de Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Cihat Sezal, Türk Hava

Kahramanmaraş Havalimanı'ndan yapılacak uçuşların sık sık iptal edilmesi, gelen uçakların K.Maraş Havaalanı yerine Gaziantep havaalanına inmesi vatandaşın sabrını taşırırken Mahir Ünal'dan yeni bir hamle geldi.

Yollarının Kahramanmaraşa özel bir resti veya faaliyetinin olmasının söz konusu olmadığını bunun dönem dönem tüm şehirler için uygulandığı söyledi. Sayın Sezal aynı zaman da kısa vadede ciddi sorun olan Kahramanmaraş - Ankara seferlerinin yedi güne çıkarılması için yetkililerden söz de alındığı öğrenildi.

Konuyla lgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

haber46

İdris46
1 ay önce - Pts 20 Oca 2020, 14:03

Anadolu jet uçağı yine arızalanmış marasa uçak teknik servis falan kursunlar bari

tilki123
1 ay önce - Pts 20 Oca 2020, 14:32

Vural ede bu güzel bir haber. Anadolujet birde bu uçaklarla Avrupaya sefer başlatacak

tilki123
1 ay önce - Pts 20 Oca 2020, 14:45
15.000 imza kampanyası

Avrupalı K.maraşlılae 15.000 imza kampanyası başlatıyor. Bu vesileyle Avrupa’dan K.maraşa sefer düzenlenmesinin altyapısı oluşacak.
Yurt dışında yaşayan herkes destek vermeli.

(+)

Kaynak: kanalmaraş

tilki123
1 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 01:24
ARFF eğitim merkezi

DHMİ genel müdürü Sn. Hüseyin Keskin müjdeyi verdi. Uluslararası ARFF yangin söndürme simülatör eğitim merkezi Kahramanmaraş Havalimanına yapılacak.
Darısı pist ve uçak seferlerine inşallah.

(+)

Kaynak: Hüseyin Keskin (Twitter)

erhan344

1 ay önce - Sal 21 Oca 2020, 03:44

kırım geçirmiş gerçek bir yolcu uçağı mı olacak acaba? . Yoksa da basit bir küçük maket mi olur.?

Eğitim düzeyinde hizmet verecek olması güzel bir gelişme. Farklı şehirlerinden ve ülkelerden ziyaretçi demek.

(+)

erhan344

1 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 19:40

(+)

(+)

(+)

(+)

tilki123
1 ay önce - Çrş 22 Oca 2020, 22:09

Edeler düştüğümüz durumdan ötürü paylaşmak istiyorum. Artık Kahramanmaraş Milletvekilleri yeterli olmadığından İstanbul Milletvekili Kahramanmaraş Havalimanı sorunlarını TBMM’de gündeme taşıyor.
Öncelikle bu Milletvekilini ilk defa duyduğumu K.maraşla ne alakası olduğunu bilemiyorum. Önceden söyliyeyim Partisi ile hiç bir alakam yok.
Yazıya odaklanırsak yazı iyi olmuş sorunları tek tek ifade ediyor.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Ökkeş46

1 ay önce - Prş 23 Oca 2020, 04:25

Sevgili Tilki bu haberi okuduğumda şok oldum,
çok öfkeliyim çok sitemliyim.

sayfa 742
ANA SAYFA -> ULAŞIM