Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 716
Vural Demir
3 ay önce - Çrş 08 May 2019, 15:44

(+)

İdrs
3 ay önce - Prş 09 May 2019, 19:24

tilki123
3 ay önce - Prş 09 May 2019, 23:37

Öncelikle İdrs edeme paylaşımından dolayı teşekkür etmek istiyorum. DHMİ’nin Kahramanmaraş Havalimanına sayfasına girdim ve anında bir konu hakkında iki detay gözüme çarptı.
Bu konu pist konusu

1.

(+)

Pisti batı ve doğu inişlere göre ayırmışlar. Batı’dan 2300m ve doğu’dan 1900m uzunlukta

2.

(+)

25/07 Pist yönü (doğu) RNAV ile değil VOR/DME NDB/DME yardımıyla 07/25 (batıdan) inişler uyduyla gerçekleşiyor.

Kaynak: DHMİ Kahramanmaraş Havalimanı

Misafir a82

3 ay önce - Cum 10 May 2019, 16:49

Siteye fotoğraflar yüklemişmi

İdrs
3 ay önce - Cum 10 May 2019, 20:25

Rica ederim ne demek tilki123 ede genel bilgileri güncellememisler dhmi halen iç hat görünüyor bu çok önemli bir konu KAHRAMANMARAŞ havalimanı için sonuçta resmi sayfa

Misafir 457

3 ay önce - Cum 10 May 2019, 21:56

Dış hat seferi olmayacağı için ilerleyen zamanlarda güncellerler.

erhan344

3 ay önce - Cmt 11 May 2019, 13:29

Tkbthn
3 ay önce - Cmt 11 May 2019, 18:40

http://m.airporthaber.com/havacilik-haberleri/peg ...75798.html

KAHRAMANMARAŞ havalimanına tarifeli seferini icra eden PEGASUS uçağı kuş sürüsüne daldı

Adanadan teknik ekip çağrıldı

Dönüş seferi için şuanda kalkış saati belli değil

Kahramanmaraş Geçmiş Olsun

Misafir c3d

3 ay önce - Cmt 11 May 2019, 18:50

Havalimanının yeri malesef çok yanlış. Pist uzatilsa dahi tehlikeli havalimanı statüsünde kalmaya devam edecek. Uçuş sayısı düşük seyredecek sürekli.
Burası yoğun ucus trafiğini kaldıracak bir lokasyonda degil.

Havalimanı olduğu gibi başka bir mevkiye taşınmalı. Mania sorunu olmayacak bir yere. Narlı ovası olabilir ya da başka bir yer.

Ahmet YükselS
3 ay önce - Cmt 11 May 2019, 19:23

Son misafirin dediği çok doğru, yıllarca bunu savundum, maniasız sorunsuz bir yere yapılsa iyi olur dedim, üstelik böyle yerler yok da değildi, ama mevcut yerde ısrar edildi, o yüzden şimdilik bu konuda susuyorum, mevcut alanın iyileştirilip nelerin olup olamayacağını iyice bir görmekte fayda var, ama bir gün burası olmadı, yürümüyor denirse, hazırda beklettiğim bir yer önerim olacak. Tam Narlı değil ama Narlıya da yakınca bir yer, merkeze daha yakın, 15 km civarı bir yerde havalimanı yapımına çok uygun, maniasız bir alan tespit ettim, onu yetkililere önermeyi düşünüyorum. Aslında burada da paylaşsam iyi olur bir gün. En azından kayıtlara geçer. İlerde, belki 8-10 yıl sonra, ihtiyaç duyulursa da incelenirdi. Elimdeki kayıtlara bir bakayım, bir kaç gün içinde bir paylaşım yapabilirim bu konuda. Tabi bu havanda su dövmek gibi olacak şimdilik ama olsun, en azından kayda geçer.

sayfa 716
ANA SAYFA -> ULAŞIM