Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kahramanmaraş Havalimanı
« önceki   123 ... 482483484 ... 512513514   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 483
ekrem.
3 ay önce - Pzr 15 Tem 2018, 17:26

geçmiş olsun diyen arkadaşim tesekkür ederim. bilinçsizlik diyen arkadaşa da sevgilerimi sunuyorum 100 kere de yaşasa insan çekinir yine de netice de hergün binmiyoruz uçağa

Misafir 4c8

3 ay önce - Pzr 15 Tem 2018, 17:29

Kahramanmaraş havalimanı ismi gayet sade ve yeterli. Ayrıca bu şekilde alışmışken yeni isim aramaya ne gerek var.

efy efy
3 ay önce - Pzr 15 Tem 2018, 19:17

Bencede yeni bir isim aramaya gerek yok ama eğer öyle bişey olsaydı Kahramanmaraş Muhsin Yazıcıoğlu havalimanı iyi olabilirdi.

Misafir c58

3 ay önce - Pzr 15 Tem 2018, 20:20

Şimdiki ismi yerine şehrimizi simgeleyen bir isim bir değer veya birbaşka birşeyin isme eklenmesi güzel olmaz mı? Ede ile ilgili örnekler verilmiş ama şehrimizin başka değerleri de bulunuyor. Daha güzel fikirler çıkacaktır.

tilki123
3 ay önce - Pzr 15 Tem 2018, 21:22
Anadolujet

Anadolujetin filosunda genelikle B737-800er uçaklar oluyor bildiğimiz gibi. Ankara’dan Kahramanmaraşa gelen bu uçak K.maraşın poyrazına denk gelmiş. THY’nin B737-800er uçaklarıyla sık sık uçarım. Maalesef kötü havalarda wingletler (kanatın sonundaki yükselti) aşırı salanıyor sanki uçak salanıyormuş hissi veriyor. Bu konuda yapılacak tek şey uçağın inmesi için dua etmek.

Misafir a80

3 ay önce - Pzr 15 Tem 2018, 22:01

Tilki daha öncede burada bahsedildi ama konuya coğrafyacı daha hakim bundan sonra bizim yapmamız gereken bir seferlerin artması ve yeni bir pistin kuzey batı istikametine yapılması yani otogar tarafına neyse pilot tecrübeli olduğu için indirmiş bunun kışı var daha farklı günleri var bunda acele edilmesi lazım diye düşünüyorum

COGRAFYACI
3 ay önce - Pzr 15 Tem 2018, 23:39

Havalimanımızın pisti ilk yapıldığında maalesef hakim rüzgar yönü dikkate alınarak yapılmamış. Şimdi terminal çok güzel şekilde yenileniyor ama pist konusunda aynı yanlışa devam ediliyor. Kuzey ve kuzeybatıdan esen her rüzgar, uçaklar inerken en tehlikeli rüzgar olan yan rüzgara dönüşüyür. Pistin yönü doğu batı yönüne alınırsa bu olumsuz etki nisbeten düzeliyor. Bu konuda kaç defa ilgili yerlere yazdım. İlgilenen yok. İlla kötü bir şey mi olması lazım. Kötü şeyler oluyor aslında... Bu yan rüzgar yüzünden kış aylarında devamlı uçuş iptali oluyor. Ama bizde kötü şey denince uçağın düşmesi algılanıyor.
Maraşımız için burası ideal havalimanı noktası değil aslında. Çok daha uygun bir kaç yer daha var. Özellikle bir tanesi, hem hakim rüzgar yönüne uygun olması hem de mania düşüklüğü nedeniyle her türlü hava şartında, sisli havada bile uçuş iptali yaşanmayacak bir yer olması bakımından çok dikkat çekici. Bunu yeni tespit ettim. Bir kaç sene sonra açıklamayı düşünüyorum. Daha yeni terminal bitmeden bu da nerden çıktı demesinler. Mevcut havalimanı bir kaç yıl daha kullanılsın. Hava şartları nedeniyle uçuş iptalleri yine yaşanacak nasılsa!

Misafir e38

3 ay önce - Pzr 15 Tem 2018, 23:44

Dün gece hava açık görünüyordu. Eğer hava açıksa bir sorun olmaması lazım mantıken. Hava açıksa rüzgar olmaz. Pilot hatası olabilir.

erhan344

3 ay önce - Pts 16 Tem 2018, 00:07

Rötarlı kalkacaz ve inişte nolacak bakalım. ?

(+)

Uçağa yeni bindik

(+)

COGRAFYACI
3 ay önce - Pts 16 Tem 2018, 00:08

[/quote]Dün gece hava açık görünüyordu. Eğer hava açıksa bir sorun olmaması lazım mantıken. Hava açıksa rüzgar olmaz. Pilot hatası olabilir.
[quote]

Yaz poyrazı zaten açık havada eser ede

sayfa 483
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM