Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Servis Araçları
1234   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
onurnazliaka
8 yıl önce - Çrş 17 Şub 2010, 23:23
Servis Araçları


Ankara'daki her türlü (personel, öğrenci, AŞTİ, market) servis aracı hakkında fotoğraf, görüş, öneri ve şikayetlerimizi bu başlıkta paylaşalım. İlk adım da benden olsun:(+)

Bildirici Market
(+)

Gimsa Market

NOT: Başlık Ankara Şehiriçi Ulaşım İndeksi'ne de alınabilir.


mehmet39
8 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 11:31

Ankara'da bir ara şehirlerarası otobüs yolcularını taşıyan servisler hizmet dışı bırakılmıştı. Son durum hakkında bilgi veren olursa sevinirim...

onurnazliaka
8 yıl önce - Cmt 20 Şub 2010, 12:39

Alıntı:
Ankara'da bir ara şehirlerarası otobüs yolcularını taşıyan servisler hizmet dışı bırakılmıştı. Son durum hakkında bilgi veren olursa sevinirim...


Araçlar şu anda da hizmet dışıdır. Sadece AŞTİ'den belirli bir güzergah üzerinde sınırlı bölgeye merkez kooperatif şeklinde midibüslerle servis hizmeti verilmektedir.onurnazliaka
8 yıl önce - Prş 25 Mar 2010, 00:54(+)

(+)


Tuna Yersu
8 yıl önce - Prş 25 Mar 2010, 12:46

AŞTİ servislerini halen faal değil halbuki çok rahat oluyordu ve çok güzel bir hizmetti.
Melih Gökçek AŞTİ servislerini kaldırarak halkın mağdur olmasına, mafyatik taksicilerin eline düşmesine neden oldu malesef..


onurnazliaka
8 yıl önce - Prş 27 May 2010, 22:32(+)
(+)
(+)
(+)
(+)
onurnazliaka
7 yıl önce - Çrş 09 Mar 2011, 16:49(+)


Ali Ank06
7 yıl önce - Sal 12 Nis 2011, 17:22

Alıntı:
AŞTİ'ye Servisler Tekrar Başlıyor
Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi,AŞTİ'de şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarına, şehir merkezinde servis çalıştırabilmesi için güzergah izin belgesi verilmesini kararlaştırdı.


Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi'nde (AŞTİ) şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarına, şehir merkezinde servis çalıştırabilmesi için güzergah izin belgesi verilmesini kararlaştırdı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi'nde (AŞTİ) şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarına, şehir merkezinde servis çalıştırabilmesi için güzergah izin belgesi verilmesini kararlaştırdı.
http://www.flasgazetesi.com.tr/haberDetayMiddle.a ...p?ID=22382
Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, AŞTİ'deki servis araçlarına güzergah izin belgesi verilmesine ilişkin başkanlık yazısı okundu.

Ölmez, AŞTİ'de ücretsiz müşteri servisi çalıştırma talebinde bulunan firmalara, minibüs tipi araçlar için 500 tam bilet, midibüs tipi araçlar için 1000 tam bilet, otobüs tipi araçlar için ise bin 500 tam bilet karşılığında EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Dairesi Başkanlığınca belirlenecek güzergahlarda taşımacılık yapmak üzere izin belgesi verilmesi ve bir yıl içinde üç kez güzergaha uymayanların izin belgelerinin iptal edilmesi teklifini oylamaya sundu.

Teklif, oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis toplantısında ayrıca Ankara'nın EXPO 2020 adaylığı ve 1'inci Dünya Çocuk Oyunları'nın tanıtımı için etkinlikler yapılması, organizasyonlar düzenlenmesi, broşür, billboard, televizyon, radyo, dergi, gazete ve internet gibi kanallarla tanıtım ve duyuru yapılması için Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halka İlişkiler Dairesi Başkanlığı yetkili kılındı.İ.Hakkı Erdoğan
7 yıl önce - Sal 12 Nis 2011, 19:39

Alıntı:
AŞTİ'ye Servisler Tekrar Başlıyor


Bir hatadan geç de olsa dönülecek olması sevindirici.Maliyetleri azalttıkları için sevinen otobüs firmaları bu durumu suistimal etmeden gerekli servis düzenini yeniden oluştururlar umarım.


onurnazliaka
7 yıl önce - Sal 12 Nis 2011, 21:02

Servis işine oldukça sevindim.

- Metro Turizm mükemmel bir servis filosu oluşturur. Nasıl ki İstanbul'da şehrin her bir köşesine giriyor ve bu yüzden de sıklıkla tercih ediliyorlarsa Ankara'da da durum aynı şekilde olacaktır. Metro Ankara'nın tümünü kapsayacak servis ağıyla bu işten karlı çıkar.
- Pek çok firma bir servis birliği oluşturacaktır. Kendi yazıhanesini kurmak yerine ortak yazıhane açan ve maliyetleri düşürmek adına iyi de eden firmalar var. İşte bu firmalar, yani aynı yazıhaneleri kullananlar ortak servis ağını da kuracaktır. Burada Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin de bu firmalara öncülük etmesi ve ortak bir servis ağını kurmaları, aynı araçları kurmalarını sağlaması gerekmektedir. Bu firmaların da servis ağı oldukça kapsayıcı olacaktır. Ve Anadolu'nun dört bir yanına açılan bu firmaların servis ağı esasında en çok yolcuyu da taşıyabilir.

Tabi servis birliği dediğimiz zaman bu pek çok firmanın bütünü olduğu için kendi servis ağını oluşturan firmalara göre daha çok yolcusu da olacağından burada ''bileti aldığınız yazıhaneden servise binme ve bilet gösterme'' gibi zorunluluklar daha çok yaşanır.
- Nilüfer, Pamukkale, Kamil Koç, Anadolu gibi firmalar da belli bir ağırlığa sahip servis filosu oluşturur. Ancak asla Metro'nun servis filosu kadar kapsayıcı olamazlar.

Servis araçkarı şükür ki geri geliyor. Türkiye'de servis olmayan 2 il vardı: Ankara ve Gaziantep. Biz de bu ayıbı temizliyoruz, umarım Gaziantep de temizler. Servislerin geri gelmesine ek olarak Ankara'nın dört bir yanına daha düzgün indirme-bindirme terminalleri tekrar yapılmalı ve Konya yönünden gelen otobüleri çevre otoyolundan dolandırma saçmalığı da son bulmalıdır. İndirme-bindirme terminalleri ve özellikle Koru Sitesi önündeki terminal çok büyük bir sorunu da çözecektir.

Yeni dönemde servisler yazıhane olan her yere gider. Şimdiki gibi şehrin % 60'ını dışlayan bir sistem oluşmaz.

Servis sistemi takır takır işler, sorun olmaz. Bu durum firmalara bir maliyet oluşturabilir, o da firmaların sorunu. Önemli olan vatandaşın rahatlığıdır, firmalar bundan hayati ölçüde etkilenmedikçe dert olmaz. Ki zaten firmaların mevcut fiyatları da hiç uygun değil ve fiyatları içerisinde sanki servis hizmeti varmış gibi ücret hesaplanıyor. En azından 6 yıldır kullanılmayıp alınan hizmetin parasını biraz tahsil etmeye başlayalım.

İşin şurası da var ki işini bilen vatandaş yazıhaneden bilet almaz. AŞTİ'nin pek çoğu ve İzmir 2'deki birkaç acente semt acentelerine göre her daim daha uydundur. Misal; yazıhanede 50 liraya kesilen Ankara-Erzurum biletini İzmir 2'den 40 liraya alabilirsiniz. Sırf servis hizmeti var diye aradaki o kadar fiyat farkını ödemek istemeyenler yine otobüs+metroya devam eder.En son onurnazliaka tarafından Sal 12 Nis 2011, 23:25 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet