Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Suleyman
17 yıl önce - Çrş 22 Eyl 2004, 22:49
Çatalca - Yeşil İstanbul

Istanbul'un sadece beton yigini oldugunu soylerken arada hic doga guzellikleri olmadigini dusunenler olabilir.

Ama hem dogal guzelliklerinden gozleriniz kamasirken hem de balik tutabileceginiz ve piknik yapabileceginiz oldukca guzel yerler mevcut. Iste bunlardan biri: Catalca.

Bilgi    :

Bahcesehir'den dogru kolayca gidilebilen bir yer.
Hafta sonlari oldukca kalabalik oluyormus, ben hafta ici gittigim halde yine de cok kisi vardi [ama yer sorunu olmadi]...
Fotografta gorulebilen yola kadar yol oldukca iyi, ama o yol biraz bozuk. Bu yolda cok da fazla gitmenize gerek yok zaten, sadece son asamada bir 5 -10 dakika...
Bu arada gercekten cok balik tutabiliyorsunuz, biz 7-8 kilo [yaklasik 40 - 50 tane el buyuklugunde - ama bizim tutamadigimiz cok daha buyuk baliklar da mevcut ] tutmustuk, sadece 2-3 saat icinde 3 olta ile...

(+)

(+)

(+)

(+)

Arkadaslar amatorce cekilmis olan foto'larda bazi sorunlar olabilir, bunlarin oldugunun dusunulmesi durumunda mesaj ya da ozel mesaj ile bildirilmesi bunlarin tekrarlanmamasi acisindan daha yararli olacaktir.
Tesekkurler...

[keywords : Catalca, Istanbul, doga, yesil, balik tutmak, piknik yerleri]

En son Suleyman tarafından Prş 23 Eyl 2004, 12:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

Aydinsert
17 yıl önce - Prş 23 Eyl 2004, 08:21

sayende buralarıda görmüş olduk fakat şehir merkezinden fotograflar yok mu? belediye binası,yolları,kültür merkezi vs..?
fotografların renkl, konstras,ışık ayarları yapılması, bi elden geçmesi lazım PS ile..
birde 800*600 çözünürlük yeter fotografların büyük hallerinde noise ler oluşmuş(umarım alınmazsın)

Suleyman
17 yıl önce - Prş 23 Eyl 2004, 11:14

ben hem piknik hem de balik tutma amacli gitmistim oraya, dolayisiyla da ilce merkezine gitmedim.

Alıntı:
umarim alinmazsin

Bu arada elestiriler icin saol. Seviyeli olmasi kosuluyla elestirilere her zaman acigim. Ki bu sayede kendimi gelistirme imkani bulabilir ve siteye daha iyi foto'lar yukleyebilirsem ne mutlu bana.

Aslinda ben PS ile uzerinde biraz oynamistim foto'larin ama amator oldugumuz icin tam halledemedik galiba.

Onceki fotolarda [ilk dordunde] yaptigim islemler :

levels ayari
auto contrast
saturation [yaklasik % 20-30 gibi, renkler canlilik kazandigi icin cazip gelmisti ama noise'lar galiba bu yuzden olustu] idi...

Bu arada orjinal fotolar:

(+)

(+)

(+)

Aydinsert
17 yıl önce - Prş 23 Eyl 2004, 11:47

ps de 8.0 sürümünde shadow/highlight seçeneği var (Yusuf daha bilgilidir bu konuda) uygulamak lazım karanlık bölgelerin ışıklarını ışığı açık yerlerinkini bozmadan yapıyor

Aydinsert
17 yıl önce - Prş 23 Eyl 2004, 11:57

renklerde maalesef abartılı olmuş sarı fosforlu sarı mor çiçekte mosmor olmuş renk konusunda gene PS de auto color seçeneğiyle gerçeğe en yakını test edip color balence ile kendin belirleyebilirsin..

sayfa 1
123 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL