Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya - Akçadağ - Levent Vadisi
123 ... 161718   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
hakan topaloglu

8 yıl önce - Sal 09 Şub 2010, 12:37
Malatya - Akçadağ - Levent Vadisi


Malatyalı olmama rağmen bir kere gidip görme fırsatı bulabildiğim vadi, inanılmaz yüzey şekilleri,derin uçurumları,kocaman mağaraları ve olmadık yerlere açılan asfalt yolları ile halen aklımda yer etmiş doğa harikası bir vadi Levent. Tesadüf eseri bu mekana yolum düşmeseydi belkide böyle bir yerin varlığından haberim olmayacaktı. Gerçi wowturkey'de kesin görürdümde .
İşte Levent Vadisi ile ilgili bir kaç bilgi ve fotoğraf:

Malatya Akçadağ ilçe sınırları içinde çeşitli jeolojik olaylar sonucunda meydana gelmiş mağaralar bulunmaktadır. Levent vadisi, boyunca sıralanmış olan ve birbirinden farklı büyüklükte olan bu mağaralarda, özellikle Bağ Köy yakınında olanlarda yapılan yüzey araştırmalarında Geç Hitit Çağı’na ait kaya kabartmalar ile karşılaşılmıştır.(+)
(+)
Serdar OKAN
8 yıl önce - Sal 09 Şub 2010, 13:03

Levent Vadisi - Bağköy Kaya Kabartmaları
Akçadağ İlçesi Levent bucağının bulunduğu tabii ve gösterişli vadinin bir bölümünde yer alan, kaya mağaraları ve kaya kabartması Roma dönemini fazlaca yansıtır. Ancak, Gençhitit olarak da yorumlanabilmektedir.


Alıntı:
Vadi'de Tracking

Malatya Valisi Ulvi Saran, kentte spor turizmine katkı sağlamak amacıyla alternatif spor alanlarında yeni düzenlemeler yapacaklarını Akçadağ Levent Vadisi'nde tracking, doğa yürüyüş, off-roard spor ve motor sporları olacağını söyledi.Malatya Valisi Ulvi Saran, kentte spor turizmine katkı sağlamak amacıyla alternatif spor alanlarında yeni düzenlemeler yapacaklarını Akçadağ Levent Vadisi'nde tracking, doğa yürüyüş, off-roard spor ve motor sporları olacağını söyledi.Saran, Darende Tohma Kanyonu, Tohma Çayı üzerinde rafting, Akçadağ Levent Vadisi'nde tracking, doğa yürüyüş, off-roard spor ve motor sporları, Hekimhan Girmana Vadisi'nde tracking doğa yürüyüşü ve motor sporları, Battalgazi Karakaya Barajı, Kervansaray, Ulu Cami, Aslantepe Höyüğü, Kale Karakaya Barajı, marina da su sporları, Beydağı yamaç paraşütü, tracking, doğa yürüyüşü yapılabilecek yerlerin tespit ve incelemeleri neticesinde Malatya'nın doğa sporlarında, spor turizminde alternatif spor branşlarında bir atılım yapılmasını sağlayacaklarını kaydetti.


Serdar OKAN
8 yıl önce - Sal 09 Şub 2010, 13:30

Bilgilendirme amaçlı Fotoğraflar Alıntıdır...

hakan topaloglu

8 yıl önce - Sal 09 Şub 2010, 17:54(+)


hakan topaloglu

7 yıl önce - Sal 27 Nis 2010, 17:40(+)

Vadinin Şehirler arası Karayolundan görünüşüsayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler