Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir - Manisa Karayolu Sabuncubeli Tüneli
123 ... 101102103   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 1
fatih civelek
11 yıl önce - Cum 05 Şub 2010, 05:05
İzmir - Manisa Karayolu Sabuncubeli Tüneliİzmir - Manisa Karayolu Sabuncubeli TüneliVali Güvenç: Sabuncubeli Tüneli için Çalışmalar 2010'da Başlayacak

Manisa Valisi Celalettin Güvenç, İzmir-Manisa Arasındaki Rampaları Ortadan Kaldıracak Sabuncubeli Tüneli İçin Çalışmaların Gelecek Yıl Başlatılacağını Açıkladı. Vali Güvenç, 2010 Yılında Trafik Yönünden Büyük Ölçüde Rahatlayacak İşadamlarının Desteğinin Alınmasıyla Çalışmaların Hız Kazandığını Söyledi.

Vali Güvenç, Karayolları 2. Bölge Müdürü Erol Altun ile çevre yolunda incelemelerde bulundu.

Manisa trafiğini rahatlatacak çalışmalarda en kısa zamanda hedefe ulaşmayı amaçladıklarını kaydeden Erol Altun, "Projenin hızlanmasında Manisa Organize Sanayi Bölgesi yönetimi büyük destek sağladı. Bu destek sayesinde çevre yolu çalışmaları hız kazanacak. Manisa, İzmir'e daha yüksek standartlı bir yolla bağlanacak. Ayrıca Sabuncubeli mevkiinde açılacak bin 200 metrelik tünelle daha yüksek standartlı bir yolla İzmir'e ulaşım sağlanacak." dedi.

Çevre yolundaki kamulaştırmadan kaynaklanan problemleri büyük bir çoğunluğunun aşıldığını açıklayan Altun, Vali Celalettin Güvenç'in çok ciddi katkılar sağladığını ifade etti.

İzmir-İstanbul yol güzergâhının çalışmalara hazır olduğunu yoğun çalışmayla Gediz Köprüsüne bağlamayı düşündüklerini anlatan Erol Altun, "Çevre yolu planladığımız gibi 2010 yılında bittiğinde İzmir'den gelecek araçlar Manisa'da şehir içine uğramadan bölünmüş Turgutlu yolu ile Ankara yoluna çıkacak. Çalışmalarımız devam ediyor. Salihli'den Alaşehir istikametine 22 kilometrelik kesimde bölünmüş yol çalışmaları başladı. Manisa çevre yolunda çalışmalar bittiği zaman Manisa şehir içi trafiği rahatlamış olacak. Ayrıca, Manisa ana arterler noktasında hem bölünmüş hem de yüksek standartta yollara ulaşmış olacak." diye konuştu.

Manisa Valisi Celalettin Güvenç ise bütün yolların ihale ve projelerinin yapıldığını, kaynakların sağlandığını belirterek, son olarak eksiklikleri görüp 2010 yılı için gerekenleri yapacaklarını söyledi.

Manisa OSB'nin altından geçerek Menemen uzantılı olarak bağlanacak 6 kilometrelik çevre yolunun yapımına OSB yönetiminin 10 milyon liraya yakın bir destek vereceğini belirten Güvenç, "OSB yönetiminin yolun yapımı konusunda maddi destek vereceğini Ulaştırma Bakanlığı'na anlattım. Bakanlık da Manisa-İzmir karayolu üzerine yapılacak olan Sabuncubeli tünelini 2010 yılı yatırım programının önüne alarak OSB'nin bu jestine karşılık verdi. Yapılan bu işbirliğinden son derece mutluyum. Çevre yolu trafiğini kent dışına çıkardığımızda Mimar Sinan Bulvarı da rahatlayacak, kaza oranı asgariye inecek." şeklinde konuştu.

Vali Güvenç, OSB yönetimine teşekkür ederek şehrin problemleriyle yakından ilgilendikleri, sosyal sorumluluk çerçevesinde hareket ettikleri kaydetti. Bugün yılda 6 milyar Dolar ihracatı, asgari 25 bin çalışanı ile dünya ile rekabet eden Manisa Organize Sanayi Bölgesi'nin her daim yanındayız." ifadelerini kullandı.

(CİHAN) (Cihan Haber Ajansı) 16.12.2009 19:56

kaynak: http://www.haberler.com/vali-guvenc-sabuncubeli-t ...ar-haberi/


huseyin yildirim
11 yıl önce - Cum 05 Şub 2010, 12:57

cok cok onemli bir gelisme insallah tez zamanda baslanir ve bitirilir....ama bence sanki 1200 m az gibi .aradaki kot farkini goz onune alirsak teknik olarak cozumu zor olacak

Alperen 45

11 yıl önce - Cum 05 Şub 2010, 13:14

Çizim bence yanlış hazırlanmış. Bu çizime göre tünelin girişiyle çıkışı arası neredeyse 100 metre kot farkı var, 600 metre de uzunluk görünüyor... 1200 metre uzunluğa göre manisa tarafı giriş aynı kalırsa izmir tarafında yol şantiyesinin ordan çıkması gerek... İzmir ve Manisaya kar yağmadığı halde kar yüzünden , daha doğrusu kardan kayan araçlar yüzünden yolun tıkandığı nokta, bence tünel faydalı olur... Bu arada iki taraftan da yol kaplaması yenilendiği halde sabuncubelindeki bu kısmın yenilenmemesi acaba tünel açılacağı için ekstra masraf yapmamak içinmiydi?

tolga24
11 yıl önce - Cmt 06 Şub 2010, 03:28

Bana rüya gibi geliyor bu tünel. Umarım gerçekleşir ama buraya böylesine büyük bir yatırımın yapılacağına inanamıyor insan.

NCakır
11 yıl önce - Cmt 06 Şub 2010, 21:42

Alıntı:
Vali Güvenç, 2010 Yılında Trafik Yönünden Büyük Ölçüde Rahatlayacak İşadamlarının Desteğinin Alınmasıyla Çalışmaların Hız Kazandığını Söyledi.


destek bekleyip aldıkları destek 2010 lar da mı akıllarına tüp geçit i getirmiş hayret.
92 senesinde yol inşaatına başaladıklarında akıllarına tüp geçit gelmemiş mi? jeton köşeliydi herhal
sene 2010 olmuş çalışmalar hız kazanmış
daha 2009 da o yolun yamaç tarafından 1 şeridi ikiye ayrılınca akıllarına geldi sanırım tüp geçit ondan önce 17 sene hesap edemediler tır ların kaplumbağa hızında tırmandıklarını tam tepede kaldıklarını...
inş zamanında bitirirlerde 17 sene beklenmez yine..0ğuz Lemi Tuna

11 yıl önce - Cmt 06 Şub 2010, 21:47

Bu yol üzerine yapılacak tünel çok yararlı olacak. Çünkü mevcut yol kış aylarında ve kaygan zeminde sürücüleri pekâla zorluyor. Dün akşam İzmit'ten İzmir'e gelirken de bu yoldan geçtik ve gerçekten manevra yapmanın zor olduğu bir yol. Yerşekillerinden kaynaklanan bir yol şekli bu. Yerşekilleri tünelin yapımında zorluk çıkartacak mı? Ayrıca daha hiç çalışmanın başlandığı yok. 2010 demişler ama 2010'un ilk ayı bitti bile..

selim53
11 yıl önce - Cmt 06 Şub 2010, 21:54

devlet bütün şehirlerde aynı tutar da olup yolları yapmalıdır o yolda rizede ki insanların hakkı olacaktır kul hakkı olacaktır çünkü vergisini veriyor 140 yıldır yapılmamış tünel varken orada ki tünelin bitirilmesi kul hakkına girecek kimse isyan etmiyor edecekte değil fakat devletin başında ki görevli kişileri ahirette çok ciddi hesab bekliyor öteki dünyada 1923 yılından bu yana kim göreve geldiyse rizede ovit tünelini bitirmedi ama türkiyede onlarca tüneller yapıldı devlete isyan etmiyoruz ama allaha havale ediyoruz hesabı allaha verirler yol izmir ve manisaya hayırlı olsun

H.Bayraklı
11 yıl önce - Cmt 06 Şub 2010, 22:31

geç kalınmış bir proje... ama yapıldığında çok iyi olacak. izmir ile manisa arası şuan 30 dk iken tünel yapıldığında tahminim 15 dakikaya düşer.

erdogans
11 yıl önce - Cmt 06 Şub 2010, 22:45

çok isabetli bir proje, fakat bu projeye birde tren yolu eklenmeli, izmir manisa treni sabuncubeli yolu üzerinden gitmeli, yapılacak olan tünelin içinden geçerek manisaya ulaşmalı.. böyle bir şey çok daha isabetli bir karar olur... böylece manisa izmir tek bir şehir olur... maniz

H.Bayraklı
11 yıl önce - Cmt 06 Şub 2010, 22:50

Alıntı:
çok isabetli bir proje, fakat bu projeye birde tren yolu eklenmeli, izmir manisa treni sabuncubeli yolu üzerinden gitmeli, yapılacak olan tünelin içinden geçerek manisaya ulaşmalı.. böyle bir şey çok daha isabetli bir karar olur... böylece manisa izmir tek bir şehir olur... maniz


MANİSA BELEDİYESİ ile İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ arasında bir anlaşma sağlanıp
MANİSA-BORNOVA arasına metro hattı açılması daha mantıklı derim. Fakat MANİSA SEYAHAT bu duruma ne der bilinmez.

ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi bu projeye girişmesi için önce aliağa-menderes v.s. bir sürü metro ve tramvay projeleri tamamlaması lazım. bir gün manisa-izmir arasına metro hattı açılacak ama 2030 yılında inşaatına başlanır diye tahmin ediyorum.sayfa 1
123 ... 101102103   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege