Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Muğla Milas - Ören
« önceki   123 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> MUĞLA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
burak a.

12 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 15:14

2 hafta önce çekilmiş resimler.bu hafta içerisinde izmir fuarına gittiğimde ege kıyıları adında bi stand vardı ve en büyük bölüm örene ayrılmıştı yanılmıyorsam.yada ben öreni çok sevdiğimden öyle gördüm.paraşüt ile ilgili videolar vardı ve ören broşürleri vardı.sanırım bu sene içerisinde bodrumdaki tersanelerin bir kısmı örene aktarılacak ve yılda 1 milyar dolarlık bi gelir bekleniyor.son 2 senedir konuşulan olay bu sene gerçekleşecek sanırım.ören sakin bi belde,ama sanırım yavaş yavaş hareketlenmeye başlayacak.

(+)

silüeti hamile bir kadına benzetilen dağın uzaktan görünüşü.

(+)

(+)

kemerköy termik santralinin bacasının uç kısmı

(+)

örenden gökovanın karşı tarafı.sanırım gözüken taraf lögöz tarafları,emin değilim.

burak a.

12 yıl önce - Çrş 09 Ksm 2005, 23:59

ilk fotograf uzaktan,2. ve 3. fotograflarda örenin en merkez yeri.genellikle sahiline çıkılan,ve ören köyünden gelirken arabayla gelinen,ufak tefek marketlerin ve oturulup bişeyler yenilecek bikaç yerin olduğu bölümü.

(+)

(+)

(+)

burak a.

12 yıl önce - Prş 10 Ksm 2005, 00:04

daha üstteki fotograflarda kemerköy termik santralinin fotografları var,paraşüte çıkıldığında milas yönüne doğru bakınca 20km(araçla) uzaklıktaki yeniköy termik santralide görülüyor.ilk fotografta uzaklık ne kadar daha net anlaşılabilir.diğer fotograflarda da sahilin 2 tarafındaki iskeleler ve körfezin karşı tarafının fotografı var.anlayabildiğim kadarıyla löngöz,ingiliz koyu tarafları,fotografın soluna doğruda sedir adası olması lazım.

[Soluk renkli kalitesiz foto silindi. Alimemo]

(+)

(+)

(+)

(+)

mehmet okatan
12 yıl önce - Sal 14 Mar 2006, 13:33
ÖREN-MİLAS

Ören beldesi ile Bodrum arasında yer alan sahil şeridi alabildiğine bakir ve sessizdir, kirlilikten ve şehirden uzak doğa harikası bir cennet köşesidir.
Türkevleri-çökertme-mazı-gökbel başta olmak üzere birçok köyden geçtikten sonra Mumcular beldesi üzerinden güvercinlik kavşağı ile Bodrum karayoluna bağlanır.
ören-milas ve bodrum  50-70 ve 100 km lik bir üçgen oluşturur.
gökova körfezinin orta kıyılarında yer alan ören, hemen hemen datça yarımadasının ortalarına yakındır. datça ilçesinin yerleşim yüzü güneye baktığından bu cepheden yarım ada boş gibi görülür.

cem özbatur
12 yıl önce - Pzr 23 Tem 2006, 23:32

Haftasonu işlerden uzak bir dinlence yapayım dedim ve Bodrum dan Gökova körfezine kara yolu ile gitmeye karar verdim.İlk durağım Ören e ulaşmam için iki yol güzergahım var ilki Güvercinlik,Mumcular yol güzergahı, bu rotada yol çalışmaları olduğunu öğrenmem üzerine Milas üzerinden Ören e hiç bir olumsuz yol durumu ile karşılaşmadan vardım,Örenden sonraki yol durumu ise öğrendiğim kadarı ile gidilir ama pekde tavsiye edilecek bir güzergah olmadığı yönünde ama kafamdaki düşünce, bu yolda devam edersem ilginç ve pek fazla kişinin karadan görmediği yerleri göreceğim heyecanı.İşte ilk durak Ören den izleninim,Ulaşımda hiç bir sorunla karşılaşılmıyor,oldukça güzel küçük şirin bir belde,öğlen yemeği olarak yediğim gözleme çok hoşuma gitti,sonra plajların hemen arkasında yol kenarında ağaçlıkların altında oldukça keyifli çay molası ve bir kaç resim

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> MUĞLA