Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kahramanmaraş - Göksun Yolu ve Tünelleri
123 ... 144145146   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
levend46
8 yıl önce - Prş 04 Şub 2010, 02:30
Kahramanmaraş - Göksun Yolu ve Tünelleri


KAHRAMANMARAŞ-GÖKSUN KARAYOLU GÜZERGÂHI DEĞİŞİYOR

TBMM Başkanvekili ve Kahramanmaraş Ak Parti Milletvekili Nevzat Pakdil, Göksun-Kahramanmaraş karayolu için yeni güzergâh belirlendiğini ifade etti.

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, Göksun-Kahramanmaraş karayolu için yeni güzergah belirlendiğini ifade ederek, 1630 rakımlı Püren Geçidi'nin Kurucaova ile Aslanbey Köyleri arasında açılacak 2.4 kilometrelik tünel ile geçileceğini, bu sayede yolun 67 kilometreye düşeceğini söyledi. Pakdil, “Tüm Kahramanmaraş Milletvekili arkadaşlarımız ile yaptığımız çalışma sonucunda bu hizmeti alıyoruz” dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Nevzat Pakdil, Göksun-Kahramanmaraş yolu güzergâhının değişeceğini belirterek, yapılan çalışmaların sonuçlanmak üzere olduğunu söyledi.


Yeni yol güzergâhının ulaşıma açılmasının ardından, Göksun ile Kahramanmaraş arasının 67 kilometreye düşeceğini belirten Pakdil, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün çalışmaların sonuna geldiğini ifade etti.


2 dönemdir Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkan Vekilliği görevini yürüten AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil, yeni dönemde tekrar bu göreve seçilirken, gazetemize yaptığı açıklamada, yeni güzergâhın müjdesini verdi.

Kış şartları nedeniyle 1630 rakımlı Püren Geçidinin zaman zaman geçit vermediğini belirten Pakdil, hem yol kalitesinin artırılması hem de zorlu bölgelerin aşılması amacıyla güzergâhın yeni baştan ele alındığını kaydetti.

Geçtiğimiz günlerde Elbistan ziyareti sırasında da yol üzerine 2.4 kilometrelik bir tünel yapılacağından bahseden Pakdil, şunları söyledi:

“Bilindiği gibi Göksun-Kahramanmaraş yolu bölgenin engebeli yapısı nedeniyle zor bir yol. Kış aylarında zaman zaman yol kapanıyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak amacıyla Ulaştırma Bakanımız ile de görüştük. Tüm Kahramanmaraş Milletvekili arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalar neticesinde, Karayolları Genel Müdürlüğü yol güzergâhının değiştirilmesine karar verdi. Bu amaçla bir çalışma yürütülüyor ve çalışmalar sonuçlanmak üzere. Programa alınıyor. Yeni güzergâh ile Göksun-Kahramanmaraş arası 67 kilometreye inecek. Kurucaova ile Aslanbey köyleri arasına yaklaşık 2.4 kilometre uzunluğunda tünel açılacak. Tünel Kaman dağının altından geçecek. Yeni yol güzergâhı tamamlandığında çok yüksek rakıma sahip olan Püren Geçidi artık kullanılmayacak. Memleketimize ve vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

http://www.maras-tasoluk.bel.tr/KAHRAMANMARAS-GOK ...ber44.html

Bu güzergah İçanadoluyu,Karedenizi; Güneydoğuya ve Akdenize bağlayan en kısa yol.Ayrıca Rahmetli Muhsin YAZICIOĞLUNUN helikopterinin düştüğü bölge.Ormanlık ve rakımı yüksek olan Kahramanmaraş'ın kuzey kesimi.Kahramanmaraş il merkezi 500 metre civarı rakıma sahipken 50 km kuzeye çıktıktan sonra 1500 metrelik bir rakımla karşılaşılıyor.

2500 metre uzunluğunde yapılacak olan tunel Kahramanmaraş Göksun Karayolunu 90 km'den 60 km. düşürecek ve 20 milyon Dolar’a mal olacak.Tünel ihaleside gerçekleşti.

Ankara'dan çıkan bir araç Kırıkkale-Kırşehir-Kayseri-Pınarbaşı-GÖKSUN(Bu kısma kadar duble yol)-Kahramanmaraş(Bu kısımda hızlı bir şekilde tamamlanıyor son olarakta 2.5km'ik tünelle yol dahada kısalacak ve Ankara-Kahramanmaraş arası tamamıyla duble yol olacak.
Ceyhan Köprüsü Nisan ayında tamamlanacak


Oğuz Y
8 yıl önce - Prş 04 Şub 2010, 12:25

Çok güzel bir proje bu sayede Kahramanmaraş Kayseriye daha fazla yakınlaşacaktır yolların kısalması güzel bir durum.umarım bu tip projeler giderek artış gösterirde şehirlerimiz birbirine daha fazla yakınlaşır

mustafa vural
8 yıl önce - Cmt 13 Şub 2010, 23:07

bu ceyhan köprüsü nerdelevend46
8 yıl önce - Pzr 14 Şub 2010, 14:40

Ceyhan köprüsü Hayvanat Bahçesi Ramada Oteli istikametinden geçtikten sonra yeni açılan mesire alanın yanındaki köprü hatta tarihi bir köprüde var yeni köprülerin arka tarafında.

levend46
8 yıl önce - Pzr 14 Şub 2010, 14:41

Ceyhan köprüsü Hayvanat Bahçesi Ramada Oteli istikametinden geçtikten sonra yeni açılan mesire alanın yanındaki köprü hatta tarihi bir köprüde var yeni köprülerin arka tarafında.

levend46
8 yıl önce - Prş 25 Şub 2010, 01:20

KILAVUZLU KÖPRÜSÜ GENİŞLETİLİYOR


Hasancıklı ve Üngüt arasındaki Kılavuzlu köprüsü genişletilme çalışmaları devam ediyor.


Kahramanmaraş- Kayseri kara yolu üzerinde bulunan Kılavuzlu mesire alanı bitişiğindeki köprüde genişletilme çalışmalarının sonuna gelinerek betonlama kısmı Şubat sonu itibarı ile bitirilip Mart ayı başlarında da asfaltlama çalışmaları bitirilerek bundan sonra köprü gidiş ve geliş olarak hizmete girip kazalarında bir nebze önüne geçilmiş olunacak.

Yıllardır genelde kazaların çok olduğu köprünün gidiş gelişi dar oluşu nedeni ile otomobil sürücüleri sıkıntılı günler geçirmekteydiler.

Önümüzdeki günlerde bitişiğini yapılan köprünün de faaliyete geçmesini de eski köprü gidiş yeni köprü ise Kahramanmaraş’a geliş olarak kullanılacak. Böylece kazaların önüne geçilmiş olunacak. Önümüzdeki günlerde asfaltın duble yola bağlanmasıyla da Hasancıklı bölgesinde yıllardır halkımızın korkulu rüyası “kara nokta” olarak bilinen kazalara sebep olan yol böylece rahatlamış olacak.

http://www.marasmedyamerkezi.com/haberd.asp?haber ...mp;kate=36mustafa vural
8 yıl önce - Cmt 27 Şub 2010, 00:00

viyadük atıldıgında bu köprü yıkılırmı

mustafa vural
8 yıl önce - Cmt 27 Şub 2010, 00:02

keşke güzel ve gösterişli bir şey yapsalar daha güzel olmazmı


(+)


mustafa vural
8 yıl önce - Cmt 27 Şub 2010, 00:04

böylede olabilir


(+)


nedimtopaoglu

8 yıl önce - Cmt 27 Şub 2010, 00:04

yok abi bu viyadüğüde duble yol kapsamında yapıldı yeni yapılan şehire doğru gidenlerin eski köprü ise kayseri yönünde gidenlerin olacaksayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 144145146   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET