Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Serdar OKAN
8 yıl önce - Sal 09 Şub 2010, 17:31

Alıntı:
en son iki mesajda önce öğretmenlere daha sonrada üniversite personeline TOKİ'nin konut yapacağı haberi verilmiş.

Ali Hocam birinci haberde Memur Sen üyeleri için konut yapılacağından bahsediyor. Malatya İl sınırları içinde Görev yapan tüm Memur Sen üyesi Memurlar müracaat edebilecek. Bunun içinde Sağlık çalışanları, eğitim çalışanları, düz Memur olan tüm üyeler giriyor.

İkinci haber ise İnönü Üniversitesi çalışanları için kampüs içinde konut yapılacak. Yine bu konutlara Üniversitede Ünvanı ne olursa olsun müracaatta bulunup ismini yazdıran herkes faydalanacak.

ALİ KOCA
8 yıl önce - Sal 09 Şub 2010, 17:38

anlaşılmıştır merkez.

Ekleme: İçerik yok gereksiz mesaj eksisi aldı. Sanırım insanlar hatta guruplar arası iletişimden bihaber bi vatandaş. Ya hu ben burada Malatyalılar adına bir lider olarak görüyorum Serdar Beyi ve ona göre nükteli bir mesaj yazıyorum.Sana ne! evet çok açık söylüyorum sana ne! isterseniz 100 tane daha(-) verin sana ne! çok abartılıyor bu eksiler arkadaş.

içerik yokmuş senin verdiğin puanda ne kadar içerik var.

Al şimdi içerik oldu verecek misin şimdi (+) ları

En son ALİ KOCA tarafından Sal 09 Şub 2010, 18:04 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

umitcoskun
8 yıl önce - Sal 09 Şub 2010, 18:21

ben + vermek istedim ama benim puan verme hakkım yokmuş eksi alıyorum demek ki sürekli : )

Serdar OKAN
8 yıl önce - Çrş 10 Şub 2010, 17:44

Alıntı:
Prof.Dr. Şahin'den Uluslararası Yayın

İnönü Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Bayram Şahin’in uzun çalışmaların sonunda hazırladığı “Differential Geometry of Lightlike Submanifolds” isimli kitabı dünyanın en büyük bilimsel yayınevlerinden birisi olan Springer – Verlag tarafından basıldı.

İnönü Üniversitesi'nin en genç profesörlerinden biri olan Prof. Dr. Bayram Şahin’in, Lightlike geometri alanındaki son gelişmelerin ve yeni bulunan sonuçların değerlendirildiği çalışmasında, bu yeni teorem ve sonuçların uzay-zaman geometrisi ve genel görelilik teorisinde karadelikler alanındaki uygulamaları ile bağları araştırılıyor ve ayrıca matematiğin diğer dallarındaki kullanım alanları inceleniyor.

Lightlike geometri, uzay- zaman geometrisi ve matematiksel fizik alanlarında üst düzey çalışmalar yürüten araştırmacılar ile alanda lisansüstü eğitimlerini sürdüren öğrencilerin çalışmalarına katkıda bulunmayı hedefleyen bu başarılı çalışma Almanya, İsviçre ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlandı.

zali44

8 yıl önce - Prş 11 Şub 2010, 01:21

Yollara 60 Milyon Harcandı
Malatya'da geçen yıl karayolları kapsamındaki çalışmalar için 60 milyon lira harcandığı, bu yıl için havaalanı yoluna 1 milyon ödenek ayrıldığı bildirildi.

*Kaynak: www.reklam_link.com

Serdar OKAN
8 yıl önce - Prş 11 Şub 2010, 13:59

Yakışır Malatyamıza. Malatyamız öyle Dergiler ile gazete sayfaları ile anlatılacak, tanıtılacak bir şehir değil. Yetiştirdiği tek bir insanı tanıtmaya, anlatmaya yüzlerce sayfa gider. Bir taşını, bir gram toprağını anlatmaya ansiklopediler bile yetmez ama yinede Malatya için iyi bir çalışma olacaktır.

Alıntı:
MALATYA ANSİKLOPEDİSİ HAZIRLANIYOR

Malatya Ansiklopedisi'nin hazırlanması ve yurt dışında kullanılacak coğrafi tescile ilişkin amblemin belirlenmesi amacıyla toplantı yapıldı.

Vali Ulvi Saran Başkanlığı'nda Öğretmen evinde gerçekleştirilen toplantıya, Malatya Belediye Başkan Yardımcısı Ertan Mumcu, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sami Er ve Milli Eğitim İl Müdürü Mehmet Bulut'un yanı sıra akademik kurum üyeleri ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Toplantı öncesinde basın mensuplarına bilgiler veren Vali Ulvi Saran, "Gündemimiz çok enteresan bir konuyla alakalı. Malatya Ansiklopedisi'nin hazırlanması ve yurt dışında kullanılacak coğrafi tescile ilişkin amblemin belirlenmesi amacıyla burada toplandık. Malatya'nın nabzını tutan ve temsil eden idari, yerel ve akademik çevreden çok değerli seçkin katılımcılar var. Bu yapı, Malatya'nın gerek kültürel tanıtımı gerekse sosyal yapı bütünleşmesi açısından önemli bir etkinliğin harekete geçirilmesidir.
Özellikle gündemin birinci maddesini teşkil eden Malatya ansiklopedisi, epeyce bir süreden beri seçkin bir grup bilim adamımızın ve araştırmacılarımızın gönlünde olan ve hayata geçirmek üzere ciddi gayret gösterdikleri bir konudur. Ben göreve başladığım günden bu yana sağ olsunlar birkaç kez ziyarete geldiler. Gerek kültürel ve tarihi derinliği gerekse ilin Türkiye'de tanınır olma kabiliyetine ve kapasitesine dayalı olarak mevcut bilgi hazinesine dönüştürme, bir kültürel yapıya dönüştürme açısından neler yapılabileceği konusundaki gayret ve düşüncelerini ortaya koydular. Bu anlamda bizden destek istediler. Tabi ki kültürel faaliyetler resmi prosedürlerle, resmi ve otoriter anlayışlarla, devletin mevcut hiyerarşik yapısıyla yürütülmekten çok, sivil bir ortamda daha gönüllü daha bilgiye ve bilgi kaynaklarına samimi şekilde yönelme, bu kaynakları, toplumun yararına sunarak yapılabilecek bir şey. Bu anlamda başlangıçta gösterdikleri çabanın ortaya koyduklarını gördüm. Gayet güzel bir plan oluşturdular.

Malatya'yı birçok yönüyle; ekonomik, sosyal, kültürel ve tarihi boyutlarıyla tanıtacak değer hazinesini ansiklopedik bütünlük içerisinde ortaya koyacak bir yapıyı tasarladılar. Bunun elbette günümüzde çeşitli yansımaları var. Ansiklopedik tarzındaki bir bilgi hazinesinin günümüz çağında ve günümüz özelliklerinde eski anlayışla yürütülmesi mümkün değil. Şu şekilde bunu ifade edebiliriz; günümüzde bilgi kaynakları klasik yapı veya araçlarla insanlar arasında paylaşılmıyor. Basılı materyal belki ikinci planda kalıyor. Web teknolojilerinin geliştiğini, iletişim çağında olduğumuzu göz önüne alarak, birçok bilginin ve medya organları tarafından yayımlanan birçok yayının ve birçok malzemenin medya organlarının günümüzdeki en çok geçerli aracı olan internet teknolojileri aracılığıyla toplumlara ulaştırdığını görüyoruz. Özellikle yaygın ve paylaşılabilir bilgi ortamları ve ansiklopedik tarzda konumuzu teşkil eden çalışmalar; internet teknolojileri aracılığıyla ve web ortamında daha kolay ulaşıyor. Şimdi Malatya
ansiklopedisi gibi muhakkak içeriğinde çok zengin bilgi kaynaklarının yer alacağına inandığım bir çalışmanın hem basılı hem de internet ortamında istifadeye sunulması gerektiğini düşünüyorum. Çalışmayı yapacak arkadaşlarımız Malatya'da faaliyet gösteren Kayısı Vakfı çatısı altında çalışmalarını sürdürecek. Biz de Valilik olarak kendilerine destek vereceğiz" dedi.

Malatya Ansiklopedisi Editörü ve Malatya İnönü Üniversitesi Ekonometri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Karagöz ise, 2 yıldır bu çalışmaları sürdürdüklerini kaydederek, "8 koordinatör, 40 akademik kurum üyesi ile birlikte 100'le ifade edilen bir kadro bu çalışmayı yönetiyor" diye konuştu.

Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Serdar OKAN
8 yıl önce - Prş 11 Şub 2010, 22:56

Alıntı:
TOKİ'den Konut Müjdesi

TOKİ üniversite personelini konut sahibi yapacak.

TOKİ üniversite personelini konut sahibi yapacak. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik üniversitede 400 lojmanın bulunduğunu ve bu sayısının yetersiz olduğunu, İnönü Üniversitesi ile TOKİ’nin üniversite personelini konut sahibi yapmak için çalışma başlattıklarını söyledi.
TOKİ üniversite personelini konut sahibi yapacak.

Yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi veren İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Hükümetin artık lojman yapımına izin vermediğini söyledi. Çelik, personellerini konut sahibi yapmak için çalıştıklarını ifade ederek “Şuanda üniversitemizdeki sadece öğretim üyesi sayısı 540. Üç yıl içerisinde öğretim üyesi sayımız 800’ü bulacak. Öğrenci sayımızda 40 bin olacak. Devlet artık lojman yapılmasına izin vermiyor. Bu sorunu çözmek için üniversite yanında bulunan ve hazine arazisi olan yere talip olduk. Buranın TOKİ’ye devrini sağladık. Burayı köy görünümünde güzel bir yer yapacağız” dedi.

Projeler tamamlandığını söyleyen Rektör Çelik “Eğer konutlar için yeteri sayıda üniversite personelinden başvuru olmazsa Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğü personeli başvurabilecek” dedi.

TOKİ Yetkilisi Murat Sırt da, üniversite personeline yapılacak olan konutlarla ilgili bilgiler verdi.

Serdar OKAN
8 yıl önce - Cum 12 Şub 2010, 21:54

Alıntı:
"POLİS MYO\'NUN YERİ TOKİ\'YE VERİLECEK, TOKİ YEN ...A YAPACAK"

Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi aktaran milletvekili Şahin, "Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu'nun kapasitesi 400 öğrenci. Bina yetersiz olduğu için daha fazla öğrenci alınamıyor. Malatya Polis Meslek Yüksek Okulu'nun 80 dönümlük yeri, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'na verilecek. TOKİ başka yerde yeni Polis Meslek Yüksek Okulu binası yapacak. O zaman binlerce öğrenci alınabilecek" şeklinde konuştu.

ALİ KOCA
8 yıl önce - Cmt 13 Şub 2010, 14:09

Arkadaş bu TOKİ de dönen çark nedir ya hu. Ben bu işten kıllanmaya başladım. Merkezi devasa araziler acayip bir şekilde devrediliyor. Yapılan işler güzelde. Acaba değerinden az bir şekilde mi gidiyor arazlier Türkiye' de.

Serdar OKAN
8 yıl önce - Pts 15 Şub 2010, 00:10

Dünyanın bir çok Ülkesinde İnşaat sektöründe bir Malatyalının imzası olması gurur verici. İran'ın en büyük AVM'si bir Malatyalı tarafından yapılıyor, Malatyalı olmak budur işte...

Alıntı:
"Rönesans, İran'da 1 milyar dolarlık AVM inşa edecek

Malatya Park Alışveriş Merkezi'nin de ortaklarından olan işadamı hemşehrimiz Erman Ilıcak'la yapılan bir röportaj, Sabah Gazetesi'nde yayınlandı. Rönesans İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı olan Ilıcak, Rusya'dan sonra yatırım yapacakları ikinci büyük pazarın İran olacağını söyledi.

Ilıcak'la yapılan röportaj şöyle:

"Rönesans, İran'da 1 milyar dolarlık AVM inşa edecek

Rönesans İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, taahhüt işleri haricinde Rusya'dan sonra direkt yatırım yapacakları en büyük ikinci pazarın İran olacağını açıkladı. Ilıcak, İran'ın başkenti Tahran'da şehrin en büyük meydanlarından biri olan Vanak'ta 1 milyar dolarlık bir alışveriş merkezi (AVM) projesine başladıklarını ve Nisan 2013'te projeyi tamamlayacaklarını söyledi. AVM yatırımını Settat adı verilen bir vakıf ile birlikte yaptıklarını da dile getiren Ilıcak, vakfın arazinin sahibi olduğunu kendilerinin ise hem inşaat hem de işletmeyi üstleneceklerini söyledi. Ilıcak, yatırımın 700 milyon dolarını arsa bedelinin oluşturduğuna da değinerek "İran'da hiçbir yerde olmadığı kadar yüksek, metrekare başına 10 bin dolar ruhsat harcı var" diye konuştu. Ilıcak, AVM'yi Optimum markası ile açmayacaklarını da dile getirirken bu yatırımın ardından pek çok Türk şirketin İran'da işlerinin açılacağını kaydetti. Ilıcak, "Yurtdışında yatırımını hangi firmanın yaptığına bakmıyorlar. Orada ülkenizi temsil ediyorsunuz. İyi de yapsanız kötü de 'Türkler yaptı' diyorlar. Kimse Rönesans ya da şu şirket diye bilmiyor" diye konuştu. Ilıcak, böylece Türk perakendecisini de İran pazarına taşıyacaklarını söyledi.

YABANCI CEO TRANSFERİ
Ilıcak, Rönesans İnşaat'ın, geçtiğimiz yıl Avusturyalı Porr AG ile ortaklığının ardından uluslararası çapta hedeflerini büyüterek yönetici transferleri ile şirketi dünya çapında konumlandırmaya odaklandılarını söyledi. Dünyanın dördüncü büyük inşaat şirketi Strabag'ın yönetim kurulu üyesi Nematullah Farrokhnia'yı CEO olarak transfer eden Rönesans İnşaat, holdingin satın almadan sorumlu işler görevine de Deutsche Bank'taki Türk yönetici Özgür Canbaş'ı transfer ederek hedeflerini büyüttü. Erman Ilıcak, hedefimiz Almanca konuşulan pazarlarda bizim bulunmadığımız raylı sistemler, metro gibi alanlarda uzman şirket satın alarak altyapımızı geliştirmek.

ERMAN Ilıcak, Zeytinburnu'nda aldıkları ancak yürütmeyi durdurma kararı bulunan Zeyport projesinin İstanbul turizmine katkı sağlayacağını da söyledi. Bu projeyi araştırma süresinde kruvaziyer turizminde önemli deneyimler elde ettiklerini söyleyerek "Danıştay kararını bekliyoruz" dedi. Zeyport olmazsa Galataport gibi projelere de talip olabileceklerini söyleyen Ilıcak, Şişli'de 4 yıldızlı bir otel projeleri de olduğunu, AVM sektöründe Optimum markası ile de büyüme hedefinde olduklarını belirtti. Ilıcak, Adana ve İzmir Gaziemir'de projelerinin devam ettiğini ayrıca İstanbul Avrupa Yakası, Bursa, Samsun ve Antalya için de arsa geliştirdiklerini kaydetti.

İRAN gibi ülkelerde Türkiye'nin popülaritesinin olduğunu belirten Erman Ilıcak "Benzer olayları 90'lı yılların başında Türki Cumhuriyetler'de yaşadık. Ancak bu avantajımızı iyi kullanamadık. Yeterince bilgi birikimimiz yoktu" diye konuştu. Ilıcak, taahhüt işlerinde Türkmenistan pazarında büyüme hedeflediklerini söyledi. Ilıcak, Rusya'da gayrimenkul sektörünün krizin ardından hâlâ kendine gelemediğini belirterek bu ülkede sanayi yatırımlarının artması nedeniyle kendilerinin de bu alana yöneldiklerini belirtti. Ilıcak, Rusya'da 10 sanayi tesisi, 3 AVM, bir de havaalanı projesine devam ettiklerini, sanayi tesislerin aldıkları işler içinde yüzde 60-65'lere çıktığını eskiden ise bu dengelerin tam tersine olduğunu söyledi. Ilıcak bu yıl Rusya'da 600 milyon euro, toplamda ise 1.1 milyar euro ciro hedeflediklerini belirtti.

YATIRIMLARI finanse etmede son dönemde bazı değişikliklerin gözlemlendiğine de değinen Erman Ilıcak, "Şimdi yatırımlar yüzde 40 özkaynak, yüzde 60 kredi ile yapılıyor. Eskiden yüzde 20'ler seviyesinde özkaynakla yatırım yapılabiliyordu. Şimdi daha çok özkaynakla daha az iş yapılabilir hale geldi" diye konuştu. Ilıcak Türk bankalarının kredi vermede çok titiz davrandığına da değindi.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET