Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Elazığ - TOKİ Uygulamaları
123 ... 161718   sonraki »
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Tolga Dt

4 yıl önce - Çrş 20 Oca 2010, 23:49
Elazığ - TOKİ Uygulamaları

(+)

AK Parti Miletvekili Tahir Öztürk, TOKİ`nin bu yıl kentte 1730 toplu konut çalışması yapacağını belirtti.
Öztürk, yazılı açıklamasında, TOKİ`in Zafran Mahallesinde dar gelirli ve yoksul aileler için 636 adet toplu konut yapacağını kaydetti.
Toplu konut çalışmaları kapsamında Elazığ`da dar gelirli ve yoksul ailelerin de sıcak bir yuvaya kavuşmaları için gayret gösterdiklerini belirten Öztürk, şu bilgileri verdi:
``TOKİ, Elazığ`da yatırımlarını artırarak devam ettirmektedir. 2010 yılında TOKİ Elazığ`da 1730 adet toplu konut çalışması yapacaktır. Bunlar, geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan ve inşaat çalışmalarına başlanan 834 adet toplu konut, 260 adet afet konutu ile 12 Ocak`ta ihalesi yapılan ve dar gelirli,yoksul ailelerimize yönelik olarak yapılacak 636 adet toplu konuttur.``
Öztürk, Zafran Mahallesi?nde yaptırılacak olan 636 konutun 430`unun yoksul durumdaki vatandaşlara, 206 konutun ise dar gelirli ailelerimizin kullanımına sunulacağını bildirdi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, TOKİ’nin Elazığ'da Zafran Mahallesi’nde dar gelirli ve yoksul aileler için 636 adet toplu konut yapacağının müjdesini verdi.
Toplu konut çalışmaları kapsamında Elazığ’da dar gelirli ve yoksul ailelerin de sıcak bir yuvaya kavuşmaları için gayret gösterdiklerini belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk, “TOKİ, Elazığ’da yatırımlarını artırarak devam ettirmektedir. 2010 yılında TOKİ Elazığ’da 1730 adet toplu konut çalışması yapacaktır. Bunlar, geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan ve inşaat çalışmalarına başlanan 834 adet toplu konut, 260 adet afet konutu ile 12 Ocak’ta ihalesi yapılan ve dar gelirli-yoksul ailelerimize yönelik olarak yapılacak 636 adet toplu konuttur. TOKİ, ihale sürecinin tamamlanmasının ardından önümüzdeki günlerde ilgili firmaya yer teslimi yaparak, çalışmalarını başlatacak. TOKİ tarafından Zafran Mahallesi’nde yaptırılacak olan 636 konutun tamamı dar gelirli ve yoksul ailelerimizin ev sahibi olmasını amaçlıyor. Bu 636 konutun 430 adedi yoksul durumdaki insanlarımıza verilecek. Bu konutlardan 294 adedi 2+1 64 m2, 136 adedi 1+1 47 m2 olacak. Geriye kalan 206 konut ise 2+1 85 m2 şeklinde düzenlenecek ve dar gelirli ailelerimizin kullanımına sunulacak. Bu güne kadar maddi imkânları el vermediği için başını sokacakları sıcak bir yuvaya sahip olamayan dar gelirli ve yoksul insanlarımızı bu çerçevede çok düşük ödemelerle ev sahibi olma imkânına sahip olacaklar.”dedi.

ELAZIĞ - Memur-Sen Elazığ İl Başkanı Süleyman Armağan, Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk ve Memur-Sen"e bağlı diğer sendika başkanlarının da katıldığı bir toplantıda yaptığı açıklamada TOKİ tarafından yapılacak konut sayısının 834"de çıkarıldığını belirterek, �Konut sayısının netlik kazanmasıyla birlikte ihale tarihi de, 11 Kasım 2009 saat:14.30 olarak TOKİ"nin internet sitesinde yayınlandı. Daha önce 782 adet konutun katkı payı TOKİ"nin hesabına yatırılmıştı. Geri kalan 52 adet konutun dağıtımı ise yedekte bulunan üyelerimiz arasında yapılacak kura ile belirlenecek.�dedi.

Elazığ Milletvekili Tahir Öztürk ise, Elazığ"da 250 adet afet konutunun yapılacağını; bu konutların ihalesini bu yılsonu itibarıyla yaptıracaklarını belirtti. Memur-Sen Konutlarının talep olması halinde devamının geleceğini belirten Öztürk, �TOKİ sözünü tuttu, ilgi gösterdi ve mutlu sona geldik.� şeklinde konuştu.

TOKİ Elazığ Biten ve Devam Eden Projeler..

Elazığ Merkez 2. Etap + sosyal donatı (cami, şadırvan, kütüphane, ticaret) Konut+Sosyal donatı İnşaatı tamamlandı Ucuz İnş. San. Ve Tic.Ltd.Şti. 224 %100

Elazığ Merkez Yapraklı Mah. konut İdare konut uygulaması İnşaatı tamamlandı
Aknet İnş.San.Ve Tic.A.Ş. 264 %100

Elazığ Palu İdare konut uygulaması İnşaatı tamamlandı Zekai Dursun İnş.Tur. Tic. A.Ş.& Aba
İnş. San. Ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı 192 %100

Elazığ Palu Sosyal Donatı (İlköğretim(24), ticaret merkezi, cami) Altyapı ve sosyal donatı İnşaatı tamamlandı Soydam İnş. Taah.San Ve Tic. Ltd.Şti. %100

Elazığ-Çarşı mahallesi 269.Ada 13.Parseldeki eski Hükümet Konağının Restorasyonu Restorasyon İnşaatı tamamlandı Vakıf İnş. Rest. Ve Tic. A.Ş. %100

Elazığ Sürsürü İdare konut uygulaması İnşaat aşamasında Güç-Ar İnş. San. Tic. A.Ş. 308 %99

Elazığ Yazıkonak lise24 Altyapı ve sosyal donatı İnşaat aşamasında Şükrü BİNGÖL %99

Elazığ 2. Etap 1 Ad. Cami ve Bizmişen Köyü 1 Ad. 24 Ders.Lise, Sürsürü Mah. Hanpınarı Mev.10 Dairelik Lojman, 8 Derslikli İşitme Engelli İlköğr. Altyapı ve sosyal donatı İnşaat aşamasında
Şükrü BİNGÖL İnş. Müh. Müt. %3

Elazığ Merkez Sürsürü sevgi evleri Altyapı ve sosyal donatı İnşaat aşamasında KUL-IN İnşaat Müh.Teks.Paz.San.Tic.Ltd.Şti. 7 %0

Elazığ Merkez-Zafran İkitelli Afet konutu İnşaat aşamasında En-Sa Yapı ve İnş. Tur. Nak. Gıda San. A.Ş. 260 %0

Elazığ Zafran 834 Adet Konut, 1 Adet Ticaret Merkezi İle Ada içi, Genel Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşi Konut+Sosyal donatı İnşaat aşamasında Eryapı San. ve Tic. Ltd. Şti. 834 %0

Elazığ Zafran İkitelli Mah. Karaahmet Mevkii 636 Konut, Sosyal Tesis, 32 Derslikli İlköğretim Okulu ve Camii, Elazığ Palu Cami Tamamlama İnşaatları İle Adaiçi Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İnşaatı İşleri İdare konut uygulaması İnşaat aşamasında 636 %0

Toplam (12) adet uygulama, Toplam (2.725) adet konut...

Toki Elazığ çapında bir ile çok az yatırım yaptı.2010 yılına kadar Elazığ merkezde sadece 796 Adet konut yapıldı.TOKİ Elazığ dan daha küçük illere çok daha fazla konut inşa etti umarız bu haksız durum bir an önce ortadan kalkar, Doğunun parlayan yıldızı Elazığımız daha güzel projelerde yer alır.Elazığ Merkezde 1737 adet konuttan oluşan TOKİ Uygulaması inşallah daha güzelleriyle perçinleşir.

Tolga Dt

4 yıl önce - Cum 22 Oca 2010, 23:28

TOKİ, Fırat Üniversitesi Personeline Konut Yapacak.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl, Fırat Üniversitesi Akademik ve İdari Personelinin konut sıkıntısı yaşamaması amacıyla Üniversiteye yakın bir bölgede yapılacak olan TOKİ’ye ait konutlardan yararlanması için TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar’la bir görüşme yaptı.
TOKİ tarafından yaptırılması düşünülen konutların Fırat Üniversitesi Öğretim elemanları ve idari personeli için faydalı olacağını düşündüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Bingöl, “Üniversitemiz Öğretim elemanlarının yeteri kadar lojman olmaması ve dışarı da çoğu zaman ev bulmada sıkıntı çekmeleri nedeniyle acaba Üniversitemiz yakınlarında kampüse yakın bölgelerde bir yerde TOKİ’nin yapacağı konutlarla öğretim elemanlarımızın ve diğer idari personelimizin konut sahibi olabilirler mi diye TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile bir görüşme yaptım. Görüşmemiz gayet olumlu geçti. TOKİ Başkanı Bayraktar, Üniversite olarak TOKİ’ye Hazineye ait arazilerden bir yer tahsis verebilirsek kendilerine o zaman istediğimiz miktarda istediğimiz kalitede konut yaparak Üniversiteye devredeceklerini, daha doğrusu İsteyen kişilere aidat ödeme karşılığı vereceklerini belirttiler.
Bizde öğretim elemanlarımıza ve İdari Personelimize e-mail yoluyla böyle bir konut isteyip istemediklerini; istiyorlarsa ne tür, hangi kalitede ve kapasitede bir konut istediklerini bildiren bir anket yapacağız. Bu arada da TOKİ’ye sunmak üzere Üniversitemize tahsis edilen araziler üzerinde bizim kullanıp kullanamayacağımız araziler ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eğer onu da bulursak ve yeteri kadar katılım olursa TOKİ bizim Öğretim elemanlarımız ve diğer İdari personelimiz için konut yaptırabilecek.” dedi.

http://www.gunisigigazetesi.net/elazig_haberleri. ...r=40404m50

Tolga Dt

4 yıl önce - Cum 05 Mar 2010, 22:36

SEPTİOĞLU: ELAZIĞ’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ HAYATA GEÇİRİLECEK…

Alıntı:
Ak Parti Hükümeti döneminde TOKİ tarafından ilimizde yapılan projelere yenilerini eklemek amacıyla TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ile görüşen Milletvekili Faruk Septioğlu Elazığ`a müjdeler verdi.
Elazığ’da ,biten ve halen inşaatları devam etmekte olan, 2871 konut,3 ilköğretim okulu,2 lise,3 ticaret merkezi,3 cami, kütüphane, sosyal tesis, sevgi evleri ve pansiyon uygulamalarının yanı sıra TOKİ tarafından, özellikle ilimiz merkezinin doğu tarafında yaşayan vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine, Aksaray Mahallesi, Gümüşkavak Mahallesi, Çatalçeşme Mahallesi, Kızılay Mahallesi ve çevrelerinde Kentsel Dönüşüm Projelerinin yapılması konusunda Ak Parti Elazığ milletvekili Faruk Septioğlu TOKİ Başkanı Erdoğan ile görüştü
Milletvekili Faruk Septioğlu konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede : ‘Elazığ’ımızın özellikle doğu taraflarında görülen çarpık yapılaşma ve altyapı sorunlarının TOKİ tarafından gerçekleştirilen ’Planlı Kentleşme ve Konut Üretimi’ programı kapsamında Kentsel Dönüşüm projeleri ile birlikte son bulacağı kanaatindeyiz. Bu amaçla TOKİ Başkanı Sayın Bayraktar ile olumlu geçen bir görüşme yaptık. Son yıllarda büyük illerde uygulanmaya başlanan, Kentsel Dönüşüm Projelerinden birinin, İlimizde yapılması ve işlemlere hızlı bir şekilde başlanılması konusunda gerekli adımlar atıldı. Bu bölgelerde yapılacak uygulama ile birlikte vatandaşlarımız, daha kaliteli, daha güvenli, imara uygun, altyapı sorunu olmayan ve yeşil alanı bol, daha çağdaş bir ortama kavuşacaklardır. Şehrin, kalkınmışlık düzeyinin en büyük göstergelerinden biri olan modern, altyapı sorunu olmayan, yeşil alanı bol bir il yaratmak için bizler elimizden geleni yapmaya devam etmekteyiz. Proje hayata geçtiğinde bu bölgelerde iskân eden vatandaşlarımız çok uygun koşullarla ev sahibi olma imkânına kavuşmakla beraber, bölgenin fiziki görünümünde de büyük değişiklikler olacaktır. Ayrıca şehrin doğu tarafında yapılacak olan Sağlık Kampusu ve Fuar Alanının da hayata geçmesi ile birlikte bu bölgeler ilimizin cazibe merkezleri haline geleceklerdir.
Ayrıca talep örgütlenmesi yöntemi ile Palu ilçemizde 320 konut, Eğitim Bir Sen için 350 konut, Keban ilçemizde 170 konut, Karakoçan ilçemizde 100 konut ve alt gelirliler için Merkez-Abdullah paşa Mahallemizde 500 konut, cami, ticaret merkezi ve kütüphane yapılması için de çalışmaların süratli bir şekilde devam etmesi hususunda Sayın Bayraktar ile görüştük. Yapılacak bu yeni Projeler ile ilgili detaylı bilgiler Proje ve yer seçimleri tamamlandıktan sonra halkımızla paylaşılacaktır. Böylesi büyük bir müjdeyi halkımıza duyurmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Bizler Elazığ Milletvekilleri olarak, Elazığ’ın bölgemizin lokomotif kenti konumuna gelmesi konusunda her türlü gayret ve çabayı göstermeye devam etmekteyiz. Ben tekrar bu büyük ve yeni projelerin ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyor, bütün hemşerilerime saygı ve selamlarımı sunuyorum.
yerel basın

Bu yıl Elazığ merkezde ihalesi yapılmış olan ve yapımına başlanacak konut sayısı : 1737 adet
Eğitim Bir Sen : 350 adet
Abdullahpaşa : 500 adet
Üniversite için yapılması istenen konutlarda var..

Yapılacak kentsel dönüşüm projesiyle Elazığ hakettiğini alacaktır.Toki çalışmalarının bana göre yetersiz olduğu 2 il var biri Elazığ diğeri ise Kahramanmaraştır.Bu iki ilimiz inş çok daha fazla yatırım çekeceklerdir.

Emre Özdemir23
4 yıl önce - Cum 05 Mar 2010, 23:11

Alıntı:
özellikle ilimiz merkezinin doğu tarafında yaşayan vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine, Aksaray Mahallesi, Gümüşkavak Mahallesi, Çatalçeşme Mahallesi, Kızılay Mahallesi ve çevrelerinde Kentsel Dönüşüm Projelerinin yapılması konusunda Ak Parti Elazığ milletvekili Faruk Septioğlu TOKİ Başkanı Erdoğan ile görüştü

Evet belirtilen bu mahallelerde uygulanması sevindirici ve bu yöndeki çalışmaların başlamasında ilk harekete geçilecek yerlerin bu mahalleler olduğunu düşünüyorum Abdullahpaşanın da buna ihtiyacı var Abdullahpaşanın modern yüzünü bozan gecekondu görünümündeki eski evlerden kurtulması lazım çok güzel ve büyük bir çalışma Elazığ'ın en çok ihtiyacı olan çalışmalardan projelerden biri Hayırlı Uğurlu olsun...

cengiz sarıçiçek

4 yıl önce - Cmt 06 Mar 2010, 00:12
toki konutları

arkadaşlar ben şu yapraklı mahllesimi yapraklı evleri mi ne onları ben göremedim çok araştırdım burdan istanbuldan internetten ama bulamadım bana bir sürsürü yani ataşehir mahallesindeki birde yapraklı mahallesindeki evlerin konutların resimlerini buraya verirmisiniz şimdidden çok teşekkrler ben burdayım elim kolum yetişmiyor

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> Diğer Şehirler