Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ülkelerin kişibaşı milli gelirine göre oranlarsan, en zengin milletvekilleri bizimkiler
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
ceyhungumus

7 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 15:57

Alıntı:
hala daha 80'inden sonra şahlanmaya çalışanlar da var.

Adam şahlanmış yerinde duramıyor, sen kıskanıyorsun valla

İbrahim arkadaşım demiş ki:
Alıntı:
Valla ben kendi tanıdıklarım'dan biliyorum.Geçen dönemler'de milletvekilliği yapmış birkaç tanıdığım var,adamlar'ın meclis'de ki bürolarına günde en az 70-80 kişi tayin,terfi vs. işlemleri için geliyor.

Bu adam 15 kişi'ye yemek ısmarlasa kişi başı 10 lira'dan hesapla(meclis yemekhanesi ucuz olduğundan yoksa 10 lira'ya öğle yemeği olayı yok) günde 150 lira eder.

Mesele zaten tamda bu noktada bana göre.
Meclise oylarımızla gönderdiğimiz milletvekilleri orada memleketi için ne yapıyor, bir bakınız.
Tek tük çalışanı, sesini duyuranı var. Gerisinin tamamı iş takipçisi pozisyonunda.
Siz oy verirken bu insanları iş takipçiliği yapsın diyemi seçiyorsunuz bilemem ama ben kesinlikle tam tersini düşünüyorum. İş takibi yapanların hepsi milletinin vekili olamamış benim gözümde, şahısların vekili sadece.Bu sebeple maaşları çok fazla bana göre.
İş takibi yapmayı bıraksınlar, bakalım günde kaç kişi çalacak kapılarını.

mehmet mendoza
7 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 13:58

Öncelikle bu konu başlığını daha önce açtığım için açıklama gereği duyuyorum. Milletvekili maaşları değil esas konu. 2 sene sonra emekli olmaları ve yüksek sayılabilecek bir maaş almaları. Burada bir adaletsizlik sözkonusu fakat hiçbir konuda birlik yapmayan siyasiler konu dokunulmazlık olunca, milletvekili emekliliği olunca firesi birlik oluveriyorlar maalesef.

Alıntı:
İktidardaki bir partinin değişim yapması ile, bir türlü iktidar olamayan bir partinin yeni milletvekilleri arayışı içine girmesi çok farklı. Başbakan Erdoğan'ın son seçimi bu seneki seçim. Resmen çişini tutamayana kadar başbakanlık yapanları da gördük maalesef bu ülkede, hala daha 80'inden sonra şahlanmaya çalışanlar da var.

Milletvekillerinin değişmesinden yanayım. Hele ki iktidardaki partinin yüksek oranda değişiklik yapması çok olumlu. Kimse koltuğunun sağlam olduğunu düşünemez bu sayede.

ugurbey90

7 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 19:04

Bizimkilerin geleceklerini garantiye almakta şahsi çıkarlarını düşünmekten yanı üstlerine yoktur.

The Dynamo
7 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 19:09

Maaslarini yuksek bulsamda bir lafim yok ama kiyak emeklilik nedir yahu?

Okan Yayla
7 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 19:11

O para Milletvekillerinin yol masraflarina bile yetmiyor. Isleri geregi surekli gezmek zorundalar.
Siyaset adami harcar, omrunden omur alir.

Fedaii
7 yıl önce - Çrş 12 Oca 2011, 19:23

Doğru! Adamlar o kadar tatile gidecekler devlet bunlara bir bütçe ayırmalı.

kaya60
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 15:46

Alıntı:
Milletvekili millete değil kendine çalıştı

Kamuoyunun bütün dikkati Fransız Ulusal Meclisi'ndeki soykırımı inkar edenlere dönük hapis ve para cezası öngören yasaya dönükken TBMM Genel Kurulu'nda parmaklar, emekli milletvekilleri maaşlarında yapılan zam önergesi için kalktı.
http://www.ensonhaber.com/milletvekili-millete-de ...12-24.html

Meclisteki tüm partilerin her zaman uzlaşmaya vardıkları tek konu vardır, o da kıyak emeklilik ve maaş zamları.
Bu durum hep böyle olmuştur, olmaya da devam edecektir şüphesiz.
Seçim zamanları gelir dağılımındaki uçurumu eritmekten dem vuran pek sevgili vekilerimiz, bunun tersini kendilerine dönük olarak icra etmekten geri durmuyor.

Alıntı:
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, milletvekili maaşlarına yapılan zammı savunurken, "Kaleminizden kan damlamasın. Milletvekili 100 düğüne gider. Küçücük bir altın 180 lira. Bir altın götürseniz vatandaş 'Koskoca milletvekilinin getirdiği altına bak' der, ortasını götürürse 400 lira" dedi.

Alıntı:
Henüz yaklaşık 2.5 milyon emeklinin maaşlarına intibak düzenlemesi yapılmadan, vekillerin kendilerine ayarlama yapması eleştirildi. Önergede imzası bulunan vekillerden CHP'li Ahmet Toptaş, Akşam Gazetesi'ne şu açıklamaları yaptı:

900 LİRA MI ALSIN?: TBMM'de şu anda milletvekili olup, SGK, Bağ-Kur'dan emekli olduğu için milletvekili emeklisi olamayacak 200 tane milletvekili var. 30 sene vekillik yapsa bile, vekilliği kaybedince 900 lira maaş alıyor. Bu benimsenir mi?

BİR HAFTADIR ET YEMEDİM: Bir haber çıktı, milletvekili 95 ton et yemiş diye. İnanır mısınız, Meclis'te bir haftadır et yemedim. Konuklarım geliyor. Meclis'te 'Çorba için mi' diyeceğim? Bir sene içinde bir vekil en az 200 tane düğüne gidiyor. Meclis civarında 2 bin liradan aşağı kira ücreti olan ev bulamazsınız.

Kaynak : http://www.internethaber.com/vekilden-7-bin-750-l ...z1hSIsvh9T

Bırakın düğünde takmayı, kendisine bile çeyrek altın alamayan, haftalardır sofrasına et sokamayan vatandaşın durumunu düşünen kim?
Pişkinliğin ve yüzsüzlüğün de bu kadarı olmaz.

Halkın refaha ulaştırmak için kendilerine yetki verdiği insanlara bakın!
Meğerse kendileri ve yandaşlarını refaha ulaştırmak için o koltuklara kurulmuşlar, bizlere seçim zamanında kuyruklu yalanlar söylemişler de haberimiz yokmuş.

ilker22
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 15:51

Alıntı:
O para Milletvekillerinin yol masraflarina bile yetmiyor. Isleri geregi surekli gezmek zorundalar.
Siyaset adami harcar, omrunden omur alir.

Ondan değilmi ülkemizde milletvekili olmak için seçim zamanı partilerin önünde kuyruklar oluşturuyor vatandaşlar.

10 Bin , 20 Bin yerine göre milletvekili seçilmek için vatandaşlar 100 Bin liraları gözden çıkarıyorlar.

Kaymağın tadı çok lezzetli bence.Kıyak iş vekillik.Hele ki %51 oy alan partilerde vekil isen.

soner58
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 16:25

burası Türkiye herşey beklenir. kulağı çınlasın geniş ailecilerin.

Okan Yayla
6 yıl önce - Cmt 24 Arl 2011, 16:48

Gelismemis, egitim seviyesi dusuk toplumlarda boyle maaslarla vs. ugrasir insanlar. Sozum kimseye degil ama maddi durumu olmayan insanlar herkesin kendisi gibi fakir olmasini ister.

Yilda 114 bin tl kazaniyor bir vekil. Ayni para ust duzey bir banka yoneticisinin aylik maasi. Hala vekil maasi yuksek diyenlere guluyorum

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET