Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ülkelerin kişibaşı milli gelirine göre oranlarsan, en zengin milletvekilleri bizimkiler
« önceki   123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Efe Kahraman

8 yıl önce - Prş 21 Oca 2010, 13:59

Maaş'lar normal de. 'Kıyak Emeklilik'çok saçma ve adil değil!

mehmet mendoza
8 yıl önce - Prş 21 Oca 2010, 16:14

Alıntı:
Maaş'lar normal de. 'Kıyak Emeklilik'çok saçma ve adil değil!

Ama %15imiz adil demiş ne garip dimi ? Bu %15 tek iarkadaşlar, diğer %85 gibi açıklamalarını da yazsalardı şuraya da bizde olayın adilliğini , ya da mantığını anlayabilseydik.

Ha sıkı/saf partizanlar var ise aramızda ben belirteyim bunun partilerinizle alakası yok.

Ahmet YILDIRIM23

8 yıl önce - Prş 21 Oca 2010, 16:40

Kıyak Emeklilik kesinlikle adil değil bunu tartışmak bile abesle iştigal. Ben şunu belirtmek istiyorum. Bizim vekiller zaten doğuştan zenginler. Siz hiç maddi durumu iyi olmayan bir vekil gördünüz mü? Sistem öyle bir şekilde işliyorki neredeyse maddi durumu iyi olmayan birine vekil aday adaylığı için bile izin vermiyor. Özellikle bizim bölgenin (Doğu-Güneydoğu) vekilleri ya Aşiret çocuğu ya Şeyh ya Ağa Çocuğu ya Sanayici-İşadamı vesaire, vesaire... Adamlara zaten doğuştan kıyak geçilmiş bu yetmezmiş gibi birde milletin parasıyla ve millet adına bunlara kıyak geçiliyor.

mehmet mendoza
8 yıl önce - Prş 21 Oca 2010, 16:47

Alıntı:
Kıyak Emeklilik kesinlikle adil değil bunu tartışmak bile abesle iştigal. Ben şunu belirtmek istiyorum. Bizim vekiller zaten doğuştan zenginler. Siz hiç maddi durumu iyi olmayan bir vekil gördünüz mü? Sistem öyle bir şekilde işliyorki neredeyse maddi durumu iyi olmayan birine vekil aday adaylığı için bile izin vermiyor. Özellikle bizim bölgenin (Doğu-Güneydoğu) vekilleri ya Aşiret çocuğu ya Şeyh ya Ağa Çocuğu ya Sanayici-İşadamı vesaire, vesaire... Adamlara zaten doğuştan kıyak geçilmiş bu yetmezmiş gibi birde milletin parasıyla ve millet adına bunlara kıyak geçiliyor.

Dedikleriniz doğru elbette. Zengin olmalı ki seçim döneminde 50-100 milyar harcayarak reklamını yapabilsin. Bu maalesef kendi içinde tezatı da getiriyor, garibanın halinden anlayan milletvekili sayısı iyice azalıyor. Yani milletin vekili olmaktan çıkıyorlar.

Şu da var, 550 tane gariban seçiliyor olsa milletvekilliğine, varsın onlar kıyak emekli olsun ömürleri boyunca 6 milyar emekli maaşı alsın gıkımı çıkartmam.

NCakır
8 yıl önce - Prş 21 Oca 2010, 16:48

kaçakçılıkları artistlikleri yolsuzlukları davaları yetmiyor ceylan derisi koltuk üzerlerinde oturmanın keyfi yetmiyor üstüne bide bu milletin emeklisi sürünürken kendilerine emeklilikte kıyak geçiyorlar
oh ne ala be

yazıklar olsun!!!

mehmet mendoza
7 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 15:12

Bugün haber sitelerinde şöyle haberler dolaşıyor:

Alıntı:

AKP 200 milletvekili ile yollarını ayırıyor

Haberin doğruluğu yanlışlığı değil benim ilgimi çeken. Başka bir detay geldi aklıma.

Şimdi bu haber doğruysa 200 milletvekilinden bir kısmı başka partilere zıplayacak. Ama ağırlığı boşa çıkacak. YANİ KIYAK EMEKLİ!. 200 tane hemde. Gel buna diğer partilerden ayrılacakları da ekle.

Bu insanlar milletvekili olacaığım diye işinden gücünden ayrılıyor birilerine göre. Aslında çoğu serbest meslek öyle birşey yok ama varsayalım doğru olsun.

Allah için şu işe bir adalet yahu. Bu işin siyasetle şu partiyle bu partiyle ilgisi yok. Bu iş vicdan, ahlak işi. O da bu ülkeden çok isviçrede var ne acı.

ibrahim alıcı
7 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 15:21

Valla ben kendi tanıdıklarım'dan biliyorum.Geçen dönemler'de milletvekilliği yapmış birkaç tanıdığım var,adamlar'ın meclis'de ki bürolarına günde en az 70-80 kişi tayin,terfi vs. işlemleri için geliyor.

Bu adam 15 kişi'ye yemek ısmarlasa kişi başı 10 lira'dan hesapla(meclis yemekhanesi ucuz olduğundan yoksa 10 lira'ya öğle yemeği olayı yok) günde 150 lira eder.

2002-2007 arası AKP yada CHP'den bir milletvekili tam hatırlamıyorum hangi parti'den olduğunu,televizyon'da ana haber bülteni'nde makamında bu tür işlere yaptığı harcamaları çıkarmıştı,adam'a hak vermiştim yani.

Bence milletvekili maaşları çok fazla değil.

Burç

7 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 15:26

AK parti iktidarında geçen seçimlerde de 170 civarı milletvekili değiştirildi.
Diğer partiler gibi koltuğa sonsuza dek yapıştırma usulü çalışmıyorlar.
Başbakan Erdoğan'ın kendisi bile bu sene son defa seçimlere girecek ve milletvekilliği bitecek.

ibrahim alıcı
7 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 15:40

Alıntı:
AK parti iktidarında geçen seçimlerde de 170 civarı milletvekili değiştirildi.

340 Milletvekili sayısı haliyle fazla olunca bu değişim miktarı dikkat çekiyor.Aslında yarısı ediyor bu miktar.

CHP'de kendi sayısal oranına göre baya değişim yapmıştı.Hakkını yememek lazım.

Burç

7 yıl önce - Sal 11 Oca 2011, 15:44

İktidardaki bir partinin değişim yapması ile, bir türlü iktidar olamayan bir partinin yeni milletvekilleri arayışı içine girmesi çok farklı. Başbakan Erdoğan'ın son seçimi bu seneki seçim. Resmen çişini tutamayana kadar başbakanlık yapanları da gördük maalesef bu ülkede, hala daha 80'inden sonra şahlanmaya çalışanlar da var.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET