Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir ESHOT Şikayetleri
« önceki   12345 ... 9899100   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 4
emin ksk
9 yıl önce - Cmt 27 Ksm 2010, 04:22

Kentkartçı bayilerin çalışma felsefesini bilmiyorum ama bizim buralarda bir adet kentkart bayiisi var ve ne ilkokul ne lise hayatım boyunca kalmadı lafını duymamıştım sanırım iyi dolum yaptırıyor takip ediyor vs . Bir akşam geç kaldığım bir yere yetişmeye çalışırken kalmadı lafıyla karşılaşınca farkettim tek olduğunu yakınlarda kentkartçı yoktu. Çiğli santral'den egekent girişine kadar yürümek durumunda kaldım mecburen.

O yüzden bu işle ilgilenen bir kentkartçı olması önemli.Hatta daha da mantıklısı izmirinde artık istanbul gibi kredi kartı,kağıt parayla kentkart yükleyen otomatlar çıkarması.

toygar35
9 yıl önce - Cmt 27 Ksm 2010, 04:30

Alıntı:
Hatta daha da mantıklısı izmirinde artık istanbul gibi kredi kartı,kağıt parayla kentkart yükleyen otomatlar çıkarması.

Bu makinelerden Bornova İstasyonu'ndan yayılım başlangıcı göstermek üzere hizmete alınmaya başladı.

H.Bayraklı
9 yıl önce - Cmt 27 Ksm 2010, 13:33

Alıntı:
O yüzden bu işle ilgilenen bir kentkartçı olması önemli.Hatta daha da mantıklısı izmirinde artık istanbul gibi kredi kartı,kağıt parayla kentkart yükleyen otomatlar çıkarması.

KENTKARTINI KENDİN DOLDUR makinelerinden şu an tespit ettiğim kadarıyla;
BORNOVA, STADYUM, HALKAPINAR ve BASMANE metro istasyonlarında var.
(Diğer istasyonlarda da varsa gören arkadaşlar yazsın buraya bilelim.)

Bozuk para ve 20 TL'ye kadar kağıt para kabul ediyor. İlk gördüğünüzde "kullanımı zor", "dolduramam param içinde" kalır gibi düşünsenizde sonralarında alışıyorsunuz. 30 SANİYE'de kent kartınızı kendiniz dolduruyorsunuz.

İZBAN istasyonlarına ve vapur iskelelerine de (Bayraklı İskelesi hariç) bu makinelerden
takılması dileğiyle...

emin ksk
9 yıl önce - Cmt 27 Ksm 2010, 20:05

duymuştum ama izmire uzak olduğumdan görmek nasip olmadı (: Öncelikle Karşıyaka İskele'ye konulması gerek şu yaşıma kadar ne zaman 12'den sonra kentkart sorunu yaşasam hep kentkartçı aramalarım boşa çıkıyor.

İskele ve izban olursa zaten fazlasıyla karşılar ihtiyacı nitekim karşıyaka konak alsancak iskelelerinde yükleme olsa başka ne ister insan (: birde kocaeli kentkar mıydı neydi internet üzerinden kredi kartıyla dolum olabiliyor oda güzel birşeymiş kentkart firması sağladığına göre çokta zor değil

H.Bayraklı
9 yıl önce - Cum 17 Arl 2010, 21:55

TEK VASITA ile ulaşımı seven çok sayıda İzmirli var.

Yukarıdaki EVKA 5'te oturan vatandaş 246 EVKA 5 - GÜMRÜK otobüsüne binip;
Manavkuyu Tekel'de inip 515 veya 330 numaralı E.Ü. Kampüs otobüslerine neden aktarma yapmak istemiyor?

Aslında biraz da ESHOT'tan kaynaklanan sorunlar var. SALHANE'yi aktarma merkezi olarak planladılar fakat İZBAN açılmış olmasına rağmen otobüs hattı açmadılar?

Örneğin;
... SALHANE AKT. M. - E.Ü. KAMPÜS şeklinde bir hat açılabilir.

EVKA 5'te oturan vatandaş şu şekilde E.Ü. Kampüs'e ulaşabilir;
1- EVKA 5'ten otobüse binilir
2- Herhangi bir İZBAN İstasyonunda inilir, İZBAN'a ÜCRETSİZ (90 dakika içerisinde) aktarma yapılır
3- Salhane'den XXX numaralı E.Ü. Kampüs otobüsüne ÜCRETSİZ (90 dakika) aktarma yapılır.

Mesafe uzun olduğu için 3 VASITA değiştirmeye üşenmesinler...

Ayrıca XXX numaralı SALHANE AKT. M. - E.Ü. KAMPÜS otobüs hattı Bayraklı halkı tarafından da kullanılır...

nazım35
9 yıl önce - Cmt 15 Oca 2011, 02:06

Dün elimde yazdan çıkarttığım öğrenci kentkartım vardı.İzban'a binmek istedim.Ama kartımın vizesinin süresinin dolduğunu biliyordum.İstanbul'da öğrenci akbilleri kaldırıldığında basmak istediğinizde tam ücret kesmeye başlamıştı.Bende süresi dolmuş kartımı normal kentkart gibi kullanabilip kullanamayacağımı sordum görevliye.Kullanabilirsiniz diyip kartıma yükleme yaptım ve turnikye geldiğimde süresi dolmuş kart diye uyarı verdi neye uğradığımı şaşırdım.Kartıma yüklediğim parayı geri almak için Konak'a gitmem gerektiğini öğrendiğimde de sinirden kudurdum.Doğma büyüme İzmirliyim hatta bir İzmir aşığıyım ama yeri geldiğinde yerden yere vurmasınıda bilirim. Malesef İzmir'de yapılan işler çok dandik, sadece yapılmış olsun diye yapılıyor. Bu kartları bu sisteme göre ayarlamak bu kadar mı zor hadi beceremedin en azından yüklemeye izin vermesin kart. ESHOT bazı konularda İETT'yi örnek al (sadece iyi olduğu konularda ama )

H.Bayraklı
9 yıl önce - Pzr 23 Oca 2011, 01:47

501 Çiçek Mahallesi halkı sonunda sesini medyada duyurabildi

Alıntı:
Bayraklı Çiçek Mahallesine hizmet veren 501 ÇİÇEK MAH.-H.PINAR METRO otobüs hattının seferleri yoğun talebe karşılık yetersiz kalıyor.

Çiçek Mahallesi sakinlerinden Çağdaş ÖZTÜRK gazetemizi arayarak sorunlarını bildirmesi üzerine reklam_link Bayraklı Temsilciliği olarak ilgili mahalleye gittik. Vatandaşın sorunlarını dinledik.

Çiçek Mahallesi’ne hizmet veren 501 numaralı Çiçek Mahalle-Halkapınar Metro otobüs hattının seferleri sabah saatlerinde yetersiz kalıyor.

Saat 08:00’da Çiçek Mahallesinden kalkan araç; daha ilk durakta tam kapasitesini dolduruyor. Toplam 5 durağı bulunan Çiçek Mahallesi’nin 4 durağından yolcu alınamıyor ve vatandaşlar mağdur oluyorlar. Sabah saatlerinde işine, okula gitmek isteyen Çiçek Mahallesi sakinleri 501 numaralı otobüslerine binemeyerek; 1 saat sonraki otobüsü yani saat 09:00 seferini beklemek zorunda kalıyorlar.

SEFERLER ARTTIRILSIN
Açıklamalar Kaynakta...

“SOLO ARAÇ İSTİYORUZ”
Mahalle sakinlerinden Çağdaş ÖZTÜRK, 501 numaralı otobüs hattının kurulmadan önce 101 numaralı Çiçek Mahalle-Gümrük hattının var olduğunu söylüyor ve şöyle diyor; ...

Açıklamaların devamı kaynakta...

LÜKS HAT: 506
Açıklamalar Kaynakta...

504 + 506 + İZBAN
Açıklamalar Kaynakta...

Haberin ayrıntılı detaylarını okumak isterseniz haber kaynağına giriniz...
Haber Kaynağı: http://www.reklam_link.com/index.php?option=c ...d=49:manet

Özkan Özçınar
9 yıl önce - Pzr 23 Oca 2011, 03:25

Ya özür dilerim ama verdiğiniz sayfadaki yazılar, sizin bu sitede yazdığınız mesajların neredeyse toplanmış ve derlenmiş hali. Sanki oturmuş, kendiniz yazmış gibi, hepimizin bildiği klasik yazı ve şikayetler.

BuğraTokmakoğlu

9 yıl önce - Pzr 23 Oca 2011, 16:47

Haber biraz "kendin çal kendin oyna" tarzında olmuş. Sitedeki insanlar dışında verilen kaynağın çok hiti olduğunu sanmıyorum. Wow içinden üyenin mesajlarının derlenerek, "medya" adına gazetenin mahalleye gitmesi gibi bir kurgu yapılmaya çalışılmış.

Bizlere Gazetecilik Bölümleri'nde bu tarz haberleri masaya koyup üstüne koskoca bir çizik attırıyor hocalarımız; habercilik, dil ve teknik açılardan değerlendirmeye alınamayacak bir yazı. Keşke herkes bildiği, uzman olduğu işi yapsa bu ülkede.

çağdaşizm
9 yıl önce - Pzr 23 Oca 2011, 18:13

Alıntı:
Ya özür dilerim ama verdiğiniz sayfadaki yazılar, sizin bu sitede yazdığınız mesajların neredeyse toplanmış ve derlenmiş hali. Sanki oturmuş, kendiniz yazmış gibi, hepimizin bildiği klasik yazı ve şikayetler.

Tamam işte,demeci bizzat ben verdim.Taleplerimiz,önerilerimiz ve şikayetlerimiz umarım bu sefer kaide alınır.

sayfa 4
« önceki   12345 ... 9899100   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege