Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir ESHOT Şikayetleri
123 ... 9899100   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 1
burak_gultekin
10 yıl önce - Pzr 17 Oca 2010, 00:13
İzmir ESHOT Şikayetleri

Arkadaşlar sitede ulaşımla ilgilenenlerin açıkçası çoğunun dikkatini çektiğini düşünüyorum bu konunun. Bugün sabah da yağmur yağmış ve otobüsler yine kayıptı. Öğlen 11:30 civarı yani otobüslerin normal zamanlamalarda 2-3dk arayla gelmesi gereken bir saatte ve yağmur da yağmıyorken(ama eshot'a o gün şehre bikaç düşmesi yetiyor) İnönü Caddesi gibi önemli bir bölgede 25dk içinde sadece 2 tane otobüs geçti ve haliyle tıka basaydı. Bu kurumun insanlara işkence etmeye ne hakkı var? Acaba yağmur yağınca şoförlerimiz otobüs içinde ıslanmakta mıdır, otobüslerin şoför koltuğunun üstünde delik falan mı var, akıtıyor mu? Şoförler ıslak zeminde araç kullamayı mı bilmiyor veya? Kimin sorumsuzluğu bu? Belediye şirketi olup da belediye aleyhine ancak bu kadar çalışılır... akp adam soksa içeri anca bu kadar başarılı olabilir... Zaten otobüsleri küçültüp sefer sayısı da da artmadı adam akıllı, bir de yağmur yağıp bunlar gelmeyince durakta dakikalarca ağaç oluyoruz. Otobüs gelmiyor gelen de ağzına kadar dolu. Eshot'a atılan maillere zaten bir cevap yok. Nedir bu Eshot'tan çektiğimiz. Yetti artık!!!

Özkan Özçınar
10 yıl önce - Pzr 17 Oca 2010, 01:32

Eshot'u bilemeyeceğim ama İzulaş'a bağlı 34 Esentepe-Gümrük hattında Cumartesi günü arabalar her zamanki gibi sorunsuz çalıştı. Bugün hesapladım; her 20 dakikaya 1 adet arabası vardı. Ama Gümrük'te otobüsler hep çalışıyordu. Ben bir sorum göremedim.

emincan_35
10 yıl önce - Pzr 17 Oca 2010, 03:33

Bugün İzotaş'tan kalkan araçlara da hiçbir sorun yoktu.Benim oturduğum yerden geçmesi gereken zamanlarda hem Eshot hemde İzulaş otobüsleri tam saatlerinde geçtiler.

ali_35
10 yıl önce - Pzr 17 Oca 2010, 14:47

Arkadaşlar. Bazı hatlarda otobüs eksikliğinden dolayı veya şoför hatalarından dolayı gecikmeler veya aksaklıklar olabilir. Bunun yağmurla ESHOT'la alakası yoktur. Ben deli gibi yağmur yağdığı zamanları bilirim. O zamanlarda hiç aksaklıklar olmuyordu. Hatta tam tersi otobüs sayısı artıyordu. Sadece bazı hatlara yolcusu fazla olmadığı için pek önem verilmiyor. Örn bi 501 hattıyla 361 hattını karşılaştıralım. Daha önce Çağdaş ve Haci adlı arkadaşlarımızda birçok kez yazmıştı. 501'de çok aksaklıklar oluyor otobüs gelmiyor şoförler önemsemiyor. Çünkü bu hattın fazla yolcusu yok. Ancak 361 hattı öyle mi? Ben Mercedes 345K marka araçlar bozulmadıkça 361'de pek aksama görmedim. Hep aynı saatinde geliyor. Bunun biraz arz-talep ilişkisiyle bağlantısı vardır.

tolga24
10 yıl önce - Pzr 17 Oca 2010, 15:11

Bana da tam tersi, ne zaman yağmurda durakta otobüs beklesem Sanos gelir. Otobüsün yarısı zaten tavandan akan sulardan ıslandığı için oturulamaz.

Murphy Kanunları ile alakalı bir durum sanırım.

H.Bayraklı
10 yıl önce - Pts 18 Oca 2010, 18:45

yağmur nedeniyle sefere çıkmamak bence mümkün değil. ama şöyle olabilir; yağmurlu havalarda neresi olursa olsun mutlaka trafik sıkışık olur. otobüsler trafiğe takıldığı için geç geliyor olabilirler.

Alıntı:
Bana da tam tersi, ne zaman yağmurda durakta otobüs beklesem Sanos gelir. Otobüsün yarısı zaten tavandan akan sulardan ıslandığı için oturulamaz.

arkadaş güzel tespit etmiş. bende ne zaman yağmurlu havada durakta beklesem hep sanosları görürüm.

ali_35
10 yıl önce - Pts 18 Oca 2010, 22:24

Alıntı:
Hatta tam tersi otobüs sayısı artıyordu.

Acaba bu yüzden heryerde Sanos görülüyor olabilir mi?

0ğuz Lemi Tuna

10 yıl önce - Pts 18 Oca 2010, 23:11

Alıntı:
Acaba bu yüzden heryerde Sanos görülüyor olabilir mi?

Gerçekten öyle. Bugün yağmurlu bir hava vardı ve Sanos'tan başka bir otobüs görmedim. Yağmurlu havalarda daha yeni ve daha konforlu otobüsleri koymalılar bence.

Başlıktaki konuya dönelim..
Bugün İnciraltı'ndaydım.. Cidden de bütün otobüsler Sanos'tu. Benim gideceğim istikametin arabası durağa gelen ilk otobüstü ve 35 dk. bekledik. Niye böyle cidden? İnciraltı tarafı çok yoğun oluyor bazen ama gündüz P.tesi günü olmuyor da olabilir..

Barış_AMD
10 yıl önce - Sal 19 Oca 2010, 00:09

Özellikle şiddetli yağmur yağdığında ortalıkta conecto ve procity görmüyorum genellikle sanos görüyorum ve seyrek olarakta 0345,belde vs. Bu araçlar alçak taban oldukları için sefere çıkartılmıyor su basmasın diye ileride bütün araçlar alçak taban olduğunda eshot sefere otobüs koymaz aşırı yağışlı havalarda.

GeDiZ

10 yıl önce - Sal 19 Oca 2010, 01:39

Benim her zaman korktuğum 3 şey vardır.
1. YAĞMUR: Yağmur damlamaya başladığı an şoförler mecburen yavaşlıyorlar yoksa yolda öyle bir kayıyorki otobüsler... İster körüklü olsun ister solo ister midibüs, yağmur yağınca yavaşlamaya başladı da trafik hiç mi yavaşlamadı? Eshot'un şoförlere verdiği süreler hatların %60'ında anca 5dk artıyor, diğerlerinde ya ucu ucuna ya da 10dkdan fazla zaman artar, yağışlı hava hesaba katılmadan! Herkesin haberi vardır; trafik kurallarını çok benimsedikleri için hız sınırı 50km oldu, şoför ve yolculara işkence amaçlı! Bu durumda güneşli havada saatine gidemeyen adam nasıl yağışlı havada gitsin... Daha neler neler söyleyeceğim de zor tutuyorum kendimi...

Şu kadarını söyleyeyim. 86'da süre tek yönde 63dk! Trafik, yolcu derken 80 hatta 90dk içinde giden otobüs nasıl saatine girsin! 270'e 95dk 670'e 105dk süre verip kanatlanarak saatine yetişeceğini ümit ediyorlar ama 1,5 yıldır ne otobüsler kanatlandı ne de köstebek oldu... Özveri ile çalışan hareket memurları ve şoförler de var, lütfen kamu kuruluşu olan Eshot'a hakaret derecesinde eleştiri yapacağımıza yapıcı-önerilerin bulunduğu bir eleştiri yapalım. Yıllarca Eshot'u şoförleri eleştiren beni bile savunur hale getirdiniz ya pes... EĞER AKTARMAYI DÜZGÜNCE HAYATA GEÇİREBİLSELERDİ NE BU KADAR ZARAR YAPILIRDI NE DE SABAH-AKŞAM BU KADAR ÇİLE ÇEKİLİRDİ!.. ŞOFÖRÜNÜ KÜSTÜRMÜŞ, SİYASETİN DÖNDÜĞÜ, MİNİBÜSÇÜ KORKUSU İLE ADIM ATILAMAYAN ORTAMDAN NE BEKLENİRKİ!..

2. KAR: "İzmir'de kar ne arar?" diyeceklere karşılık olarak "Onca tepe, yüksek yere otobüs çalışıyor; yağmurda zorlanırlarken karda ne yapacaklar?" diyorum. Abartmıyorum; ne şefler müdürler bunu düşünüyordur ne de genel müdür Evka 1 - İzkent - Narbel'de otobüslerin saatlerce tepede mahsur kaldığını bizzat tanıklarından dinlemiş biri olarak gerek bu belirttiğim yerler gerekse Evka 3-4-5-7, Egekent gibi yerlerde çok büyük problemler olur. Zaten bu olay da ya 2000'de ya 2002'de olmuştu. "Yugoslav İkarusların motorları dondu" deniyordu bilmem ne kadar doğru, o soğuklarda araçlar sabaha kadar motorlar çalışır vaziyette bekletilmiş! Bu kadar fazla soğuk hava sık olmaz ama yine de biraz hatırlatalım...

3. FIRTINA: 121-361 eksenli olup İzmir'deki sık çalışan hatlardan araçları etkiler.
*Karşıyaka-Bostanlı-Alsancak-Konak vapurları çalışamadığı an; 169-70-104-79-63 gibi sık hatlardan(ilk 169'u seçerler, 18 araç yetmezken en az 2 otobüs çekerlerse 169'a hiç yetmez!) araç çekilir. 121'de 13 araç çalışırken olur size 35 araç! Eh be kardeşim; "Neden Bostanlı İskele-Konak şeklindeki araç sayısı azdır?", "Bu aracın 121'e göre tek yönde 15dk kazandığını göremezler mi?" Fazla yorum yapmama gerek yok...
*Çok olmasa da azımsanamayacak Alsancak-Konak-Göztepe vapuru yolcusu hiç mi düşünülmez! 269'un Halkapınar parçalıları verilmezken 169'dan 2 araç çekilmesi ile yolcular konserve kutusu gibi paket halde yolculuk ediyorlar. Tabi binebilenler!.. Neyseki 121 ile Konak'a gelenler oradan haftaiçi ise akşamları 269'a aktarma yaparlar. Yoksa 209lar Hindistan treni gibi olur
*Üçkuyular Feribot İskelesi'ne yüzlerce dersten çıkmış üniversiteli getiren 460-480 de cabası! Bostanlı'dan önemli miktarda gelen yolcuyu unutmayalım KRİZ YÖNETİMİNDEN SINIFTA KALAN BİR MİLLETİZ!..

Şu Alsancak'daki trafik kentin tüm geneline doğrudan ve de dolaylı olarak etki etmektedir(Bunu yazarsam yine o uzun mesajlardan biri ortaya çıkar). Şu ring hatlar ve hatlarda iptaller/kısalmalar başarı ile uygulanırsa bir nebze olsun rahatlayacağımızı düşünüyorum.

Saygılar...

sayfa 1
123 ... 9899100   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege