Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
fatih özgüleç
9 yıl önce - Cmt 16 Oca 2010, 19:35
Gaziantep - Uzay Parkı


Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından 100. Yıl Parkı içerisinde inşa edilen ve toplam 35 bin metrekare alana sahip ‘Uzay Parkı’ başta çocuklar olmak üzere tüm Gazianteplilerden büyük ilgi görüyor.


Uzay Parkı geniş yürüyüş yolları, yetişkinler, çocuklar ve engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla kullanabilecekleri özel tasarımlı çeşme, kent mobilyaları, geometrik tasarımlar yapılmak suretiyle Şehir Parkı konseptinde tasarlanmıştır.


Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Hüseyin Sülü yaptığı açıklamada, “Parkı dizayn ederken sadece normal vatandaşları düşünmediklerini, çocukların ve engelli vatandaşlarında rahatlıkla istifade edebilecekleri çeşme, oturma grupları ve yollarla yepyeni bir konsept oluşturduklarını” söyledi.


Sülü, “İçerisinde 250 adet ağaç, 100 adet çalı, 22 Bin adet süs bitkisi, 90 Bin adet mevsimlik çiçeklerin mozaiklerle kombine edildiğini, 106 adet bank, 45 adet çöp kovası, 3 adet pergola, 30 adet piknik masası ve 127 adet aydınlatma grubu yer alan Uzay Parkı ile Masal Parkı ve Planetaryum’u kucaklayan, bütünlük teşkil eden bir alan oluşturduklarını” ifade etti.

Uzay Parkı’nın devamında Planetaryum çevresini kapsayarak Alleben deresi kenarına piknik alanı düzenlemesi yapıldığını söyleyen Hasan Hüseyin Sülü, “Bu sayede, kente yeni yeşil alanlar katmaya devam ederken, doğaya ve çevreye karşı vatandaşların hassasiyetini artırmaya, her yaştan insanın çevre bilincini kazanmasına yardımcı olmayı hedefliyoruz” dedi.
Kaynak : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi
Gaziantep'e planteryuma gelen insanların rahatça vakit geçirebileceği yeşil alan kazandırılmış oldu.


GİZEM GÜL
9 yıl önce - Cmt 16 Oca 2010, 20:18

Gaziantep'e hayırlı olsun. Bu şehir çok daha güzel şeyleri hak ediyor. Biz ziyaret ettiğimizde planeteryum açılmamıştı. Umarım nisan ayına kadar açılır.

fatih özgüleç
9 yıl önce - Cmt 16 Oca 2010, 20:42

Alıntı:
Biz ziyaret ettiğimizde planeteryum açılmamıştı. Umarım nisan ayına kadar açılır.

Sanırım Büyükşehir Belediyesi birçok projeyi birarada faaliyete geçirerek büyük bir sinerji yaratmak istiyor. Planeteryum aslında hazır daha önceki açılışlarda olduğu gibi açılışı oldu bittiye getirmek istemiyor gibi.Mahmut Göksu
9 yıl önce - Cmt 16 Oca 2010, 22:43

Alıntı:
Sanırım Büyükşehir Belediyesi birçok projeyi birarada faaliyete geçirerek büyük bir sinerji yaratmak istiyor. Planeteryum aslında hazır daha önceki açılışlarda olduğu gibi açılışı oldu bittiye getirmek istemiyor gibi.


Planeteryum 25 Aralık tarihinde açılmak isteniyordu ama yetişmedi.


fatih özgüleç
9 yıl önce - Cmt 16 Oca 2010, 22:49

Alıntı:
Planeteryum 25 Aralık tarihinde açılmak isteniyordu ama yetişmedi.

Benim düşüncem yetişmediği için açılmadı. Belediye kale, müze ve planeteryumu aynı anda açarak büyük bir ses getirmek istiyor. Tabi ki bu benim düşüncem yanılabilirim de!sayfa 1
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP