Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya - 2. Organize Sanayi Bölgesi
123 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Serdar OKAN
9 yıl önce - Cum 15 Oca 2010, 00:37
Malatya - 2. Organize Sanayi Bölgesi


Malatya MİMSAN Isı Teknolojileri Fabrikası


(+)Malatya ANKA Kayısı Fabrikası


(+)


Serdar OKAN
9 yıl önce - Prş 21 Oca 2010, 00:07

Güngör İnşaata ait ALTINDAL Kayısı Fabrikası.(+)AYKA Çelik kapı Fabrikası...

 


Serdar OKAN
9 yıl önce - Prş 21 Oca 2010, 22:40

Öz Nesil Tavukçuluk Fabrikası...

 Serdar OKAN
9 yıl önce - Cmt 06 Şub 2010, 23:28

Ayka Çelik Kapı Fabrikaları...

  (+)


Serdar OKAN
9 yıl önce - Çrş 17 Şub 2010, 23:01

Alıntı:
15 Milyon TL Harcandı

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, 2008-2009 yılları içerisinde 2. Organize Sanayi Bölgesi için 15 milyon lira harcama yapıldığını bildirdi.Erkoç, bir yerel televizyon kanalındaki programda yaptığı açıklamada, 2. Organize Sanayi Bölgesi'nin tüm işletmelere hizmet sunabilecek konuma geldiğini ifade etti.

Organize sanayi bölgesinin yapımına büyük imkansızlıklar içerisinde başladıklarını dile getiren Erkoç, hayal olarak düşünülen hizmetleri sunabilmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.
Bir kentin gelişebilmesinde organize sanayi bölgelerinin büyük önem taşıdığına dikkati çeken Erkoç, şöyle konuştu:

''2008-2009 yılları içerisinde 2. Organize Sanayi Bölgesi için 15 milyon lira harcandı. Kanalizasyon, yol, altyapı, yağmur suyu kanallarını ve doğal gaz çalışmalarını yüzde yüz bitirdik. Aydınlatma direkleri ve ağaçlandırma çalışmalarımız ise devam ediyor. Ciddi anlamda yatırım yaptık. Pırıl pırıl bir organize sanayi bölgesi oluşturduk. Hayal denilen çalışmalarımız güzel hizmetler sunabilecek konuma geldi.''

''ARITMA TESİSİ İLE İLGİLİ 10 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPACAĞIZ''

Arıtmayla ilgili de bir proje başlattıklarını da duyuran Erkoç, şöyle devam etti:
''Türkiye geneline baktığımızda organize sanayi bölgelerinde çok arıtma tesisi yok. Biz yıllar önce buraya bir arıtma tesisi yapmıştık. Bugün yeterli gelmiyor. Kafi gelmediği için de çevre kirleniyor. Hem sanayileşeceksiniz hem de çevreyi kirletmeyeceksiniz. Çünkü doğa bize emanet. Bu bilinçle buranın iki kat daha büyütülmesini arzu ettik. Proje ihalesini bitirdik. Çevre ve Orman Bakanlığın'dan da onay çıkarsa, 10 milyon doların üzerinde olan bu yatırımı bu sene gerçekleştireceğiz.''


Serdar OKAN
8 yıl önce - Cum 26 Şub 2010, 23:25

NURKA Otomatik Kapı Fabrikası...

  (+)Serdar OKAN
8 yıl önce - Pzr 04 Nis 2010, 16:50

Alıntı:
2. OSB'ye Fuar Alanı

Malatya'da 1 yıl önce 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde eski sahiplerinden alınarak yeni yatırımcılara verilen 23 arsa içinde 12'sinde tesislerin bittiği, 9'unda ise inşaatın sürdüğü belirtildi. Bölgede 1 tane de fuar alanı kurulacak.AKP Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde gezi ve incelemelerde bulundu. Milletvekili Fındıklı'ya Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vahap Erdem eşlik etti.

MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç verdiği bilgide, "Teşvikte 4. bölgede yer almamızdan dolayı ciddi anlamda bir arsa talebi yoğunluğu yaşadık. Daha önce tahsis ettiğimiz ve 5 yıl içinde inşaata başlamayan arsalarımızı tek taraflı feshederek, yeni yatırımcılara verdik. 23 tane parselimizi bu şekilde yeni yatırımcıya verdik. Şu anda 12 arsadaki tesis inşaatı bitti. 9 tanesi inşaat halinde ve 3 tanesi de proje aşamasında. 2. Organize Sanayi Bölgemizde boş yerimiz kalmadı. Şu 23 arsayı tek taraflı feshedip, yeni yatırımcıya vermek Malatya'da ciddi bir gelişmedir. 2. Organize Sanayi Bölgesi'nde altyapı olarak ihaleye 2 yıl önce çıktık. İlk ödeneğimiz 5 milyon TL'ydi. Fakat Türkiye'de hiç görülmemiş bir şekilde 6 milyon TL de ek ödenek kullanarak, 11 milyon TL'ye yakın bir harcama yapıldı. Şu anda doğalgaz dahil, onu da kendi imkanlarımız ile yaptık, kaldırımlarda yüzde 5 bir eksikliğimiz var, diğer tüm altyapı çalışmaları bitti. Yine elektrik kesintilerine uğramamak için ring hattını çift hale getirdik. Yol
aydınlatılması ile ilgili çalışma başlatıldı, direkler dikiliyor. Bu yıl yetiştirirsek ağaçlandırmasını da yapacağız. Tüm hava hatları yer altına alındı. Burada ilk yatırımı yapan arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum. Çünkü o dönemde ne yol, ne elektrik ve ne de su vardı. O dönemde çok ciddi fedakarlıklarla yatırımlarını yaptılar. Onların bu cesaretini görenler, gelip yeni yatırımlarını yaptılar. Karşımıza pırıl pırıl bir organize sanayi bölgesi çıktı" dedi.

AKP Milletvekili Mücahit Fındıklı ise, "Ankara'da takip etmemiz ve çözmemiz gereken tüm sorunlarla yakından ilgileniyoruz. Yeni tesislerimiz ile birlikte yaklaşık 4-5 bine yakın bir istihdamı daha sağlamış olacağız. Malatya'daki bütün yönetici arkadaşlarımızın lafa bakmaması lazım. Çok olumsuz haberler ve çok olumsuz laflar, morallerimizi bozabilir, onlara hiç fırsat vermeyeceğiz. Malatya hepimizin. Laf üreten lafını üretsin, lafın Malatya'ya hiçbir önemi yoktur. Üretimin ve yatırımın Malatya'ya faydası vardır. 2. Organize Sanayi Bölgesi'ne başladığımızda binalar çıkmaya başladığı zaman, depo demeye başladılar, daha halen 5 sene geride kalan vatandaşlar var. Bir gün onları da misafir edin de gelsinler fabrika mı depo mu görsünler" diye konuştu.

2. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fuar için ayrılan arsayı gezen Fındıklı, "Burası fuar için çok uygun. Havaalanı ve karayoluna çok yakın. Burayı bir sanayi fuar alanı haline getirmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Fuar alanının düzenlenerek projelendirileceği belirtildi.


Serdar OKAN
8 yıl önce - Pzr 04 Nis 2010, 21:01

Alıntı:
2.OSB Arıtma Tesisi İhalesi

Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesi'nin arıtma tesisi ihalesinin Mayıs ayında yapılacak ve 2010 yılı ödeneğinin de hazır olduğu bildirildi.AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı, 2. Organize Sanayi Bölgesi'ne giderek, burada TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vahap Erdem'den bilgiler aldı.

TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, mevcut Organize Sanayi Bölgesi'ne ait arıtma tesisinin bulunduğu alanın 650 dönem olduğunu ve buradaki 150 dönümlük alanın 2. OSB'ye devredilerek Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na gönderildiğini belirtti. Erkoç, mevcut arıtma tesisinin 24 bin metreküp kapasite ile çalıştığını, ancak bunun Organize Sanayi Bölgesindeki yatırımların hızlı bir şekilde artması ile mevcut potansiyeli karşılayamadığını kaydetti.

Bir taraftan sanayileşirken, diğer taraftan çevrenin kirletilmemesi gerektiğini kaydeden Erkoç, "Yeni arıtma tesisinin proje ihalesini geçen yıl yapıp, bitirdik. Projeleri onay için bakanlığa sunduk. Buradaki sıkıntımız şuydu, 650 dönümlük alan 1. Organize Sanayi Bölgesi'ne ait olduğu için, Bakanlık bizden yeni tesis için 2. Organize Sanayi Bölgesi'ne ait tapuyu istiyordu. Bizde 150 dönümlük alanı 2. Organize Sanayi Bölgesi uhdesine aldık. Bunu bakanlığa gönderdik. 2. Organize Sanayi Bölgesi'nin arıtmatesisi yapımı yatırım programına alındı. Mayıs ayı içinde ihaleye çıkmasını bekliyoruz. Yeni arıtma tesisinde kimyasal ayrıştırmada yapılacak. Günün şartlarına biraz daha uyumlu olacak. Umarım bu sorunumuzu en kısa sürede çözeriz, çevreye karşı olan duyarlılığımızı da ortaya koymuş oluruz" şeklinde konuştu.

2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vahap Erdem ise, proje için 2 milyon TL tutarında kredi ödeneğinin çıktığını belirtti.

AK Parti Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı ise, "Arıtma tesisinin yapımı ile hem Şahnahan bölgesindeki problem ve hem de Karakaya Barajı'nın kirlenmesi ile ilgili problem ortadan kalkmış olacak. Biz milletvekilleri olarak bu sorunun çözümü için her türlü desteği vereceğiz. Çevre ve Orman Bakanlığı'ndaki proje ile ilgili dosyaları takip edeceğiz. Sanayi ve ticaret Bakanımız ile görüşüp, projeyi zamanında ihaleye çıkartamaya çalışacağız. Buranın ihalesini biran önce başlatalım. Projenin bir an öncehayata geçmesi için Ankara'da yapılması gereken tüm girişimlerde bulunacağız. Projenin zaten teknik çalışmaları bitmiş durumda" şeklinde konuştu.


Serdar OKAN
8 yıl önce - Pzr 18 Tem 2010, 22:35

Alıntı:
2.Organize’de Peş Peşe Açılışlar2.Organize’de açılış üstüne açılış

2.Organize’de açılış üstüne açılış.. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yüzde 50 oranında hibe desteği verilen bir soğuk hava deposu tesisinin temeli atılırken, bir kuru kayısı ve bir de yaş kayısı tesisinin açılışı yapıldı.

2.Organize Sanayi Bölgesi'nde düzenlenen törene, Vali Ulvi Saran, Ak Parti Milletvekili Mücahit Fındıklı, Tarım Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürü Mehmet taşan, TSO Başkanı Hasan Erkoç, 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vahap Erdem ile işadamları ve davetliler katıldı.
Vali Saran konuşmada, kayısının Malatya'da tarımsal sektörün en temel unsuru olduğunu belirtti. Saran ayrıca, Malatya'da soğuk hava deposu kapasitesinin olması gereken rakamın çok çok altında olduğunu söyledi.

Milletvekili Mücahit Fındıklı ise, "2. Organize Sanayi Bölgesi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde benzeri olmayan bir organize sanayi bölgesi olmuştur. Malatya, bölgede yatırım yapılabilecek en cazip ildir. Sadece Malatya'da 6 firmanın yaptığı yatırımın tutarı 80 milyon TL'dir" şeklinde konuştu.
TEDGEM Genel Müdürü Mehmet Taşan da bakanlık olarak üretim için çok ciddi destekler verdiklerin söyleyerek, "Destekler sayesinde özellikle bazı ürünlerde son yılarda üretimde çok önemli artışlar sağlandı” dedi.

Tarım İl Müdür Vekili Ramazan Aytekin ise konuşmasında, "Kırsal Kalkınma Yatırımları programı çerçevesinde Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi ile doğal kaynaklar ve çevre korunmakta, kırsal alanda gelir düzeyi yükseltilmekte, tarımsal üretim ve tarımsal sanayi entegrasyonu sağlanmakta, tarımsal pazarlama alt yapısı geliştirilmekte, gıda güvenliği güçlendirilmekte, kırsal alanda alternatif gelir kaynakları oluşturulmakta ve toplu basınçlı sulama sistemleri geliştirilmektedir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında bir soğuk hava deposu tesisinin temeli atılırken, daha sonra bir kuru kayısı ve bir yaş kayısı tesisinin açılışı yapıldı.


ALİ KOCA
sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET