Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Gürkan A

6 yıl önce - Sal 15 Şub 2011, 15:23

Ne kadar da seviniyorsunuz ama gelecekte bu üniversitelerde okuyacak ve işsiz kalacaklar yine sizin çocuklarınız olacak.Hepiniz oğlum kızım üniversite okusun diyorsunuz ama evlatlarım bir meslek sahibi olsun bir zanaat öğrensin demiyorsunuz.Bu memlekette 72 üniversite vardı ve yüzbinlerce mezun boşta geziyordu, şimdi 140 üniversite var bu daha fazla işsiz demek..Bir üniversiteden mezun olmuş 22-23 yaşındaki insandan artık ne fırıncı, ne elektrikçi, ne ayakkabıcı, ne de terzi olabilir sadece okuduğu bölümle ilgili bir işte çalışabilir tabii bulabilirse.Ama bir zanaatı olsa dünyanın hiçbir yerinde işsiz kalmaz tabii çalışmak isterse.Zanaat ile ilgili söylenen Altın Bilezik lafı sanırım herşeyi özetliyor.

ultrhasan42

6 yıl önce - Sal 15 Şub 2011, 20:22

Alıntı:
Bu memlekette 72 üniversite vardı ve yüzbinlerce mezun boşta geziyordu, şimdi 140 üniversite var bu daha fazla işsiz demek.

Üniversite okumayınca hazır iş mi var ki okumasınlar? üstelik ben ülkemizde öyle abartıldığı gibi bir işsizlik sorunu olduğuna inanmıyorum ülkemizdeki sorun vasıfsızlıktır .Bunu çözmenin en iyi yolu da insanları eğitmektir.

Yusuf Esengül

6 yıl önce - Çrş 16 Şub 2011, 09:22

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ BÖLÜNÜYOR
Alıntı:
Uzun bir süredir Konya kamuoyunda tartışılan Selçuk Üniversitesi'nin ikiye bölünmesi konusuyla ilgili en yetkili ağızdan açıklama yapılacak. Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan, üniversitenin bölünmesine ilişkin gerçekleştirilen çalışmaları değerlendirmek ve senatonun bölünme ile ilgili aldığı kararı açıklamak amacıyla yarın bir basın toplantısı düzenleyecek.

Edinilen bilgilere göre, Türkiye'nin en büyük üniversitelerinden biri olan Selçuk Üniversitesi'nin ikiye ayrılmasıyla oluşturulacak yeni üniversitenin isminin Meram Üniversitesi olması planlanıyor. Meram Üniversitesi'nin ana damarlarını ise Meram Tıp, Eğitim ve İlahiyat Fakülteleri'nin oluşturması öngörülüyor.

Selçuk Üniversitesi yönetimi 1 yılı aşkın bir süredir bu konu üzerinde çalışma yapıyor. Senato gündemine de birçok kez gelen konuyla ilgili çalışmaların önümüzdeki günlerde daha da hızlandırılması bekleniyor..

Beklediğimiz bir şeydi bu bölünme. Yine beklendiği gibi adı da Meram Üniversitesi. Meram ilçesi sürekli üniversiteye talip oluyordu. Nihayet oldu.

KAYNAK: http://www.hakimiyet.com/haber/22182/Selcuk_unive ...nuyor.html

Yusuf Esengül

6 yıl önce - Cum 09 Eyl 2011, 11:51

Kaynak veremeyeceğim ama geçen hafta görüştüğüm bir Selçuk Üniversitesi hocası bana şu bilgileri verdi:

Konya Üniversitesi, Selçuk'a ait bazı fakültelerin kendisine devredilmesini istiyormuş. Ancak Selçuk Üniversitesi bu devir işlemine karşı çıkıyor ve bölünerek Meram Üniversitesine devretmek istiyormuş.

Bana göre doğrusu da bu. Konya Üniversitesi kendi yapılanmasını kendi yapmalı.

Meram Üniversitesi ise, Selçuk üniversitesine ait Meram Tıp Fakültelesini, Akşehir veya Beyşehir İşletme fakültelerinden birini, Ereğli Eğitim Fakültesini ve Seydişehir Mühendislik Fakültesini devralmalı.

sedat karahallı
6 yıl önce - Cum 09 Eyl 2011, 12:56

Alıntı:
Konya Üniversitesi, Selçuk'a ait bazı fakültelerin kendisine devredilmesini istiyormuş.

Konya, yine oyuna getiriliyor.
Bir kazanılmış hakkımız daha göz göre göre elimizden alınıyor.
Üniversitemizi böleceksiniz, sonra da size üniversite yaptık diyeceksiniz.
Dilerim, Selçuk'un direnci başarı kazanır. Yoksa Konya için büyük kayıp olur.

Yusuf Esengül

6 yıl önce - Sal 06 Arl 2011, 11:11

KANDIRILDIĞIMIZIN RESMİDİR

Konya Üniversitesi bağımsız bir üniversite olacaktı. Meram Üniversitesi ise Selçuk'un bölüğnmesi ile teşekkül edecekti. YÖK aldığı tavsiye kararı ile Selçuk Üniversitesinin bölünerek Konya Üniversitesine bazı fakültelerin devrinin yapılmasını istedi.

Bu şu demek. MERAM ÜNİVERSİTESİ HAYAL OLDU.

cilgin1turk
5 yıl önce - Pts 13 Şub 2012, 21:28

http://www.konya.edu.tr/tapu_devir.asp
Konya Üniversitesi web sayfasındaki duyuruya göre :
Meram Belediyesi Encümen Kararı ile teklif edilen ve Konya Büyükşehir Belediyesi Encümen kararı ile nazım imar planı değişikliği sonucu Üniversite Alanı olarak tahsis edilen Köyceğiz-Akyokuş arası, Huzurevi üst tarafında yer alan cemiyet-i hayriye vakfından Meram Belediyesince takas karşılığı devralınan arazinin tapusu Konya Üniversitesi rektörlüğüne tescil edilmiştir.

Ana Kampüs yerleşkesi olarak kullanılacak alanın belirlenmesinde ve tapu devrinde emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ederiz.

kenan kaldırımcı
5 yıl önce - Pts 13 Şub 2012, 21:37

Üniversiteler kenti bilim yuvası Konyaya da bu yakışır. Şehrin imajının düzelmesine çok katkı sağlayacak hamleler. Artık üniversiteleriyle kendinden söz ettirecek Konyamız.

Misafir 287

1 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 16:44

Karatayda ,kaşınhana giderken karaman yolu üstünde solda kalıyor,yeni bir kampüs kuruluyor,yeni bir vakıf üniversitesiymiş sanırım,adını bilen varmı.

turkoman
1 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 17:17

Alıntı:
Karatayda ,kaşınhana giderken karaman yolu üstünde solda kalıyor,yeni bir kampüs kuruluyor,yeni bir vakıf üniversitesiymiş sanırım,adını bilen varmı.

Şu anda bildiğim kadarıyla yeni bir üniversite projesi yok Konya'da. Yani Konya Teknik Üniversitesi ve Uluslararası İslam Üniversitesi Davutoğlu döneminde dile getirildi. Bunlar da zaten devlet üniversitesi.

Yalnız Diltaş Üniversitesi adı altında yeni bir vakıf üniversitesi kurulacağı haberleri dolanıyordu ya daha resmi bir haber almadık faaliyetle ilgili.

Ama Karaman Yolu üzerinde böyle bir duyumu ilk defa sizden aldım.

sayfa 3
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET