Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
sedat karahallı
9 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 15:04
Konya'ya 4. Üniversite : Nasreddin Hoca Üniversitesi

Habere göre Konyanın Akşehir ilçesine üniversite kurulması için alt yapı çalışmaları başlamış. Selçuk, Karatay, Mevlana Üniversitelerinden sonra güzide ilçemiz Akşehir'e üniersite kazandırılması gurur verici. İşte haber:

Alıntı:
AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem ile birlikte Yunak'a giden Okudan, Kaymakam Fatih Yılmaz, Belediye Başkanı Yusuf Bayat ve Cumhuriyet Savcısı Onur Yiğit tarafından karşılandı.
Birlik Düğün Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan Kaymakam Fatih Yılmaz, ilçeye yüksekokul kazandırılmasıyla ilgili Yunak'a gelen milletvekili Orhan Erdem ve Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan'a teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Süleyman Okudan ise yaptığı konuşmada, Konya'nın bir ilçesi olan Akşehir'in nüfus ve ekonomik gücüyle, il büyüklüğüne ulaştığını söyledi.
Akşehir'e Nasreddin Hoca Üniversitesi'nin kurulması için çalışma başlatıldığını ifade eden Okudan, şunları kaydetti:
''Bu üniversite bünyesinde Yunak'a yüksekokul yapılması teklifi de Nasreddin Hoca Üniversitesi çalışmasının içindedir. Milletvekilimiz Orhan Erdem'in daveti üzerine Yunak'a geldim, daha önce de gelmiştim. Yunak'a yüksekokul yapılması konusunda onay için çalışacağız. Sizler de bağışlarınızla yüksekokulun arsa ve binasını yaparak katkı sağlayacaksınız. Doğanhisar Yüksekokulu bu konuda çok güzel bir örnek. Orada tüm siyasiler ve halk kenetlenerek çok güzel bir bina yaptılar. Yunak'tan da güzel bir bina bekliyoruz.''

Kaynak: www.konhaber.com

mehmet mendoza
9 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 15:08

Bir akşehirli olarak akşehirde üniversite olmasını gönülden isterim. Akşehir de zaten eğitimli, kültürlü insanıyla, gelişen ve birçok ilden büyük nüfusuyla üniversiteyi kaldırabilecek güçte.

Ama ilçeye üniversite yapılmasından çok, Nasreddin Hoca'nın bir üniversite de yaşatılması fikri beni mutlu etti. Bu insan gerçek olsun olmasın türk insanın hicvini, zekasını yansıtması açısından sahip çıkılması gereken bir değer.

Yusuf Esengül

9 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 15:16

Bir Konyalı olarak ben de sevindim.

Sakın ola bu karar ilçeler arası rekabeti kızıştırmasın. Bir gün şöyle talepler gelirse şaşmamak lazım:

Ereğli----Beyaz Kiraz Üniversitesi
Karapınar-----Erozyon Üniversitesi
Çumra-------Şeker Üniversitesi
Beyşehir----Göl Üniversitesi
Kulu-------Tuz Gölü Üniversitesi
Bozkır-----Elma Üniversitesi
Seydişehir---Alüminyum üniversitesi

sedat karahallı
9 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 23:30

Alıntı:
Ama ilçeye üniversite yapılmasından çok, Nasreddin Hoca'nın bir üniversite de yaşatılması fikri beni mutlu etti. Bu insan gerçek olsun olmasın türk insanın hicvini, zekasını yansıtması açısından sahip çıkılması gereken bir değer.

Hoca Nasreddin çok büyük bir değer. Bu değeri tüm dünyayla buluşturmak adına üniversite büyük bir adım. Akşehir halkının bu konuda kamuoyu baskısı oluşturması lazım..

nurullah coşkun
9 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 23:39

Üniversiteler kuruldukları yörenin ekonomik hayatını canlandıran kurumlar olarak önemli ama önemleri bundan öteye gidemiyor. Bir seydişehirli olarak alimünyum üniversitesi düşüncesinin bile dile getirilmesi gerçekten insanoğlunun sınırı olmadığını hatırlattı bana. BEnce bir ilde çok sayıda üniversite olacağına nitelikli bir tane üniversite olsa çok daha güzel olur. Ne yazık ki üniversitelerimiz yüksek lise olmaktan daha öteye gidemiyor. Bilgi üretemiyor. Ama hayırlısı olsun. Bilgi ile dünyayı şekillendireceğimiz günleri ben göremezsem inşallah torunlarım görsün.

can3435
9 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 23:41

Ülkemize bir üniversite kazandırılması çok güzel

Ama diğer üniversitelerde olduğu gibi bu üniversiteden mezun olacaklara da iş imkanı da lazım

şahin tuna
9 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 00:16

Akşehirliler olarak 2 kızıl elmamızdan biriydi Nasreddin Hoca Üniversitesi.Diğeri de il olmak.Tarih boyunca hep bir eğitim ve kültür şehri olan Akşehirimiz bir çok ilden daha büyük ve gelişmiş bir ilçe olarak,kültürel sosyal yönden canlı bir şehir olması nedeniyle bir üniversiteye sahip olmayı zaten çoktan haketmişti.Şu anda Akşehirde Selçuk Üniversitesinin 2 yıllık eğitim veren Akşehir Meslek Yüksek Okulu ve 4 Yıllık eğitim veren Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksek Okulu(ilçeler arasındaki tek 4 yıllık okul) bulunmaktadır .Bu yüksek okullar özelliklede Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulumuz donanımı ve modern görünümüyle kurulacak olan Nasredin Hoca Üniversitesinin altyapısını oluşturacaktır.Diğer tarafdan artık öğrenci sayısı itibariyle şişen ve hantal bir yapıda olan Selçuk Üniversitesinin bölünmesi gündemde olduğu için Doğanhisar Meslek Yüksek Okulu ve Yunakta kurulması planlanan Yunak Meslek Yüksek okulunun Nasreddin Hoca Üniversitesine bağlanması bekleniyor.
http://www.akmyo.com/
http://www.aksehirsyo.com/index.asp

murat93
9 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 00:22

ülkemizde üniversitelerin açılacağını duymak çok güzel bir haber tüm illerimizde üniversite olmalı kısa zamanda

oguzugur

9 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 10:27

Üniversite açılması çok güzel ( Gerçi işssiz bukadar üniversiteli varken iş olanakları sağlanması daha iyi olurdu ya !) Ama isim garip geldi bir masal kahramanı sonuçta.Tabi yaşamış biri ama masallaştırılmış bir insan. Ne bileyim yurt dışında Noel Baba üniversitesi kurulsa kim giderdi aklıma şuan gelmiyor ama anlatabilmişimdir sanırım.Ciddiyetini biraz kaybediyor isim çok önemli benim görüşüm.

Yusuf Esengül

9 yıl önce - Prş 14 Oca 2010, 10:33

Alıntı:
......tüm illerimizde üniversite olmalı kısa zamanda

Tüm illerimizde üniversite var zaten

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET