Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Serdar OKAN
10 yıl önce - Sal 12 Oca 2010, 22:07
Malatya'ya özel üniversite kurulması ve eğitim haberleri

Arkadaşlar Malatya'da sık sık eğitim ile alakalı haberler ve yatırımlar olmakta. İşte bunlardan biri ÇALIK Holdingin yaptırdığı Eğitim Kompleksi, Acıbadem Hastaneleri sahibinin yaptırdığı Eğitim kompleksi, Yakınca'da Malatya Eğitim Vakfının yaptıracağı Eğitim Kompleksi ve bunların yanında hayırsever vatandaşlarımız tarafından yaptırılan okullar ile ilgili haber ve görüntüleri bu başlıkta paylaşalım.

Sizlerle ilk paylaşmak istediğim Haber ise, Malatya Eğitim ve Sanat vakfı tarafından Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine yapmayı düşündükleri 102 Milyon TL'lik özel Üniversite başvurusu. 2012 Yılında faaliyete geçecek olan bu Üniversite umarım sorunsuz bir şekilde hayata geçirilir...

Alıntı:
YEŞİLYURT'A ÖZEL ÜNİVERSİTE YAPILIYOR

Malatya`nın Yeşilyurt ilçesine özel üniversite yapılması için başvuru yapıldığı bildirildi.

Malatya Eğitim ve Sanat Vakıfı özel üniversite için başvuru yaptı. Özel üniversite yatırımının toplam tutarının 102 milyon TL`dir ve

projenin 2012 yılında faaliyete geçirilerek 2022 yılında tamamlanması ve 250 kişiye istihdam sağlaması beklenilmektedir" şeklinde konuştu.

En son Serdar OKAN tarafından Çrş 13 Oca 2010, 00:32 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

44hakan
10 yıl önce - Sal 12 Oca 2010, 22:15
12 yıl mı....

Malatyamız adına güzel ve sevindirici bir haber.Fakat 2022 yılına kadar tamamlanacak olması biraz tuhafıma gitti.12 yıl mı sürecek şimdi inşaat.Türkiye'nin en büyük kampüsünü inşa edecek halleri yok ama 12 yılda çok uzun bir süre.

Serdar OKAN
10 yıl önce - Sal 12 Oca 2010, 22:17

Bir başka Eğitim haberi de, yine Yeşilyurt İlçesine Malatya Eğitim Vakfı (MEV) tarafından yapılması düşünülen Eğitim kompleksi...

Alıntı:
MEV'DEN EĞİTİM KOMPLEKSİ
Yeşilyurt Kaymakamı Erkan Bulgan, hizmetlerini slayt eşliğinde sundu.
Bulgan, "Mülkiyeti hazineye ait Yakınca Belediyesinde 39 dönüm alanda eğitim kompleksi yapılmak amacıyla Malatya Eğitim Vakfı'na (MEV) 49 yıllığına bedelsiz irtifak hakkı tesis edildi. Bu eğitim kompleksinde anaokulu, ilköğretim okulu ve lise yapılması taahhüt edilmiştir. Kompleksin yatırım tutarı 15 milyon 490 TL'dir ve 140 kişilik istihdam sağlaması beklenilmektedir.

Serdar OKAN
10 yıl önce - Sal 12 Oca 2010, 22:28

Alıntı:
Malatyamız adına güzel ve sevindirici bir haber.Fakat 2022 yılına kadar tamamlanacak olması biraz tuhafıma gitti.12 yıl mı sürecek şimdi inşaat.Türkiye'nin en büyük kampüsünü inşa edecek halleri yok ama 12 yılda çok uzun bir süre.

Ben ise şöyle anladım. Haberde diyor ki 2012 Yılında faaliyete geçecek 2022 yılında tamamen bitmiş olacak. Yani 2012 yılında belki bir kaç fakültesi ile eğitime başlayacak ancak açılması düşünülen tüm Fakültelerin bitiş tarihi 2022 olacak.

Bugün İnönü Üniversitesi kurulalı 35 yıl olmasına rağmen halen eksik Fakülteleri var ve bunlar bugün kurulmaya devam ediyor.

Serdar OKAN
10 yıl önce - Sal 12 Oca 2010, 23:15

ÇALIK Holding tarafından yaptırılan ve 2012 yılında tamamlanması planlanan Mahmut ÇALIK Eğitim Kompleksi inşaatında son durum.

Alıntı:
YEŞİLYURT KAYMAKAMI ERKAN BULGAN
Çalık Holding tarafından yaptırılan Eğitim Kompleksi’nin (anaokul, ilköğretim okulu, kız/erkek öğrenci yurdu ve spor salonu) kaba inşaatı yüzde 70’ler seviyesinde olup çalışmalar devam etmektedir.

Malatya - Mahmut Çalık Eğitim Kompleksi

(+)

Serdar OKAN
10 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 00:08

Geçtiğimiz haftalarda açılışı yapılan Acıbadem hastanelerinin sahibi Mehmet Ali AYDINLAR tarafından Arapgir İlçesine yaptırılan Kerem AYDINLAR Eğitim Kompleksi...

Alıntı:
'Böylesine Muhteşemi Yok..'

Eğitim araç ve gereçleri, teknoloji sınıfları, deney laboratuarları, okul içindeki sağlık ve ilk yardım odalarının yanı sıra, sinema, müzik ve spor salonları ile göz dolduran okulun Türkiye’de de bir ilk olduğu belirtildi.

Serdar OKAN
10 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 00:24

Malatyalı bir iş adamı tarafından Malatya'ya Anadolu Lisesi yapılması için bugün atılan bir imza haberi.

Alıntı:
Malatyalı İş Adamı Akmercan'dan Anadolu Lisesi

MALATYA - Vali Ulvi Saran, Akmercan Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Akmercan ile valilikte düzenlenen protokol töreninde, Malatya'nın yetiştirdiği değerli iş adamlarından Akmercan'ın, hayırlı bir hizmetin başlangıcını gerçekleştirdiğini söyledi.

Beylerderesi'nde 14 dönüm arazide inşa edilecek Anadolu Lisesinin kentin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması konusunda önemli bir adım olduğunu ifade eden Saran, bu desteğin Malatya'nın hayırsever iş adamları için örnek teşkil edip, geleceğe umutla bakmalarına vesile olacağını düşündüğünü belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut ise ''Eğitime Yüzde 100 Destek'' kampanyası kapsamında hayırsever iş adamlarınca 2003 yılından bugüne kadar kentte 650 derslik yapıldığını, nisanın son haftasında yapımına başlanacak lisenin maliyetinin ise 4.5 milyon lira olduğunu bildirdi.
İş adamı Cemal Akmercan da ''Eğitime Yüzde 100 Destek'' kampanyasıyla doğduğu yere ailesi adına okul yaptırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Akmercan, şunları kaydetti:

''Biliyoruz ki ülkemizde büyük bir eğitim sıkıntısı var. Bunun eksikliğini ve acısını hala yaşıyorum. Eğitime katkı amacıyla Akmercan ailesi olarak doğduğum yerde okul yaptırmaktan mutluluk duyuyorum. İmkanı olan tüm hayırseverlerden eğitime destek bekliyorum. Okulumuz hepimiz için hayırlı olsun.''

Serdar OKAN
10 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 00:44

Alıntı:
Kale ve Darende ilçelerine uygulamalı turizm yüksek okulu

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik, Kale ve Darende ilçelerine uygulamalı turizm yüksek okulu kuracaklarını bildirdi.

Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kale ilçesinde, Karakaya Baraj Gölü sahiline yapılan su sporları merkezinin de bulunduğu yere, Kaleli bir iş adamının 4 yıldızlı otel yaptıracağını söyledi.

Kaleli iş adamları ile İstanbul'da bir araya geleceklerini belirten Çelik, şöyle konuştu:

''Biz de aynı mevkiye Kale Uygulamalı Turizm Yüksek Okulumuzu kurmak istiyoruz. Ancak okulun yapımı konusunda Kaleli iş adamlarımızın katkılarını bekliyoruz. Bu konuya iş adamlarımızla görüşeceğim. Aynı zamanda Darende ilçemizde de uygulamalı turizm yüksek okulu kurma projemiz var. Orada da büyük bir turizm potansiyeli var. Özellikle inanç ve doğa turizmi. Darendeli iş adamları, Darende Belediyesi ve Kaymakamlığı da bu konuda çok çaba sarf ediyor. Onlar da gerekli alt yapıyı sağladığında Darende'de okulumuzu açacağız.''

Doğanşehir'in Sürgü beldesindeki Su Ürünleri Yüksek Okulunun belediyenin verdiği bir binada eğitimine devam ettiğine değinen Çelik, ''Bu beldede bir saygıdeğer iş adamımız, öğrencilerimiz için 200 kişilik bir yurt yaptırdı. Burada üniversitemize ait 100 dönümlük bir arsamız var. Bu arsaya bir bina yaparak Su Ürünleri Yüksek Okulunu oraya taşıyacağız. Böylece öğrencilerimiz daha modern binada eğitim alacak'' dedi.

Su Ürünleri Yüksek Okulunun, birkaç yıl sonra Su Ürünleri Fakültesi yapılabileceğini dile getiren Çelik, ''Bunları yeterli görmüyorum. Daha çok şeyler yapmak mecburiyetindeyiz. Gerçekten refah devleti, toplumu olmak istiyorsak üniversite olarak toplumun önünde daha güzel şeyler yaparak model olmamız gerekiyor. Mezun ettiğimiz öğrencilerimizin dünyanın her tarafında iş bulur hale gelmesini arzu ediyoruz'' diye konuştu.

Serdar OKAN
10 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 00:55

Bugünün bir başka Eğitim haberi.

Alıntı:
Yeşilyurt'a Meslek Yüksek Okulu

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, YİFAŞ Fabrikası alanına meslek yüksek okulu yapılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Serdar OKAN
10 yıl önce - Çrş 13 Oca 2010, 12:18

Alıntı:
Eğitim Babası Abdurrahman Serttaş, 5. okulunu da yaptı

Malatya`nın Yazıhan İlçesinde Eğitime %100 Destek Kampanyası kapsamında İşadamı Abdurrahman Serttaş tarafından yaptırılan Abdurrahman Serttaş İlköğretim ve Ana Okulu düzenlenen törenle açıldı.

Törene Vali Halil İbrahim Daşöz, 2. Ordu İdari Kurmay Yarbaşkanı Kurmay Albay Necdet Tuna, Yazıhan Kaymakamı Sabri Uzun, AKP Malatya Milletvekili İhsan Koca, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Yazıhan Belediye Başkanı Ali Kaya, İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata, davetliler ve kalabalık bir topluluk katıldı. İşadamı Abdurrahman Sertaş`ın Yazıhan`a yaptırdığı 5`ni okul olduğu belirtildi. İşadamı Serttaş`ın rahatsızlığı sebebiyle yerine oğlu Ahmet Serttaş, katıldı. Törende açılış konuşmasını yapan Ahmet Serttaş, babasıyla gurur duyduğunu ifadeyle, `Biz Serttaş ailesi olarak özelikle eğitime çok önem vermekteyiz. Doğduğumuz topraklarda babamın ismiyle yaşayacak. O bir eğitim sevdalısıdır. Sayın Valimize de bize verdiği bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu burada okulun açılışında en çok babam olmak isterdi. Ancak kendisinin rahatsızlığı olduğu için aramızda değil`dedi.

sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET