Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sigara kullanıyor musunuz?
« önceki   1234 ... 585960   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 3

Sigara kullanıyormusunuz?
Evet 29.7%  29.7%  [307]
Hayır 70.3%  70.3%  [726]
Toplam Oy : 1033

Güzel fatih

10 yıl önce - Pts 11 Oca 2010, 01:09

Sigarayı bırakalı sekiz seneyi doldurdum,içmemenin keyfini çıkarıyorum.
En önemlisi de özgürüm.
Tiryakileri çok iyi anlıyorum....

Kazım Arslan

10 yıl önce - Pts 11 Oca 2010, 02:07

25 sene çok severek içtim.. Birakmayi bir ihtiyaç olarak görmedim..

Bir psikologun videosunu seyretmeye basladiktan 30 dakika sonra, sigara kariyerime "severek" son verdim..

Ayda yaklasik olarak 500 TL tutan sigara parasini, mesela yeni DSLR Fotograf Makinasi almaya, izinlerde çatir çatir yemeye, ailemle daha farkli yerlerde daha uzun süre otelde kalmaya harciyorum.. Süper oluyor, tavsiye ederim..

KemalAkel

10 yıl önce - Pts 11 Oca 2010, 02:11

49 yaşındayım, bu zamana kadar yanan sigarayı tutmuş değilim.

Yağmur_06
10 yıl önce - Pts 11 Oca 2010, 15:00

Alıntı:
İçmeyeceğim buradan bütün arkadaşlara sesleniyorum, sizler şahidim olunki Yağmur kardeşiniz artık sigara içip bu adamları zengin etmeyecek,

Afedersiniz ama sigara dediğiniz şey nedir??? Bırakalı ne kadar zaman geçti artık hatırlamıyorum, bu kadar kolay ve basit bir şekilde bırakacağımı bilsem bunu inanın çooook uzun yıllar önce yapardım, tek kelime Nalet olsun içmiyorum artık,,,

Ne içeceğim ya, artık hayatımda yalnızca Ailem var ve çook Mutluyum onları kendi keyfim için yavaş yavaş zehirleyemem, biliyorsunuzki pasif içiciler daha fazla zarar görüyor.

Darısı diğer içici arkadaşların başına, inanırmısınız aynı saatte yatıp kalkmama rağmen uyku düzenim bile acayip rahatladı, güne zihinde rahat başlıyorum,

İnşallah günün birinde hiç kimse sigara içmez,,,,

nurullah coşkun
10 yıl önce - Pts 11 Oca 2010, 15:10

Sigara kullanıyorum. Kişiden kişiye değişmekle birlikte günde üç sigara içilmesi durumda vücudun bunun etkilerini tamamen vücuttan attığınıda okumuştum. Ayrıca sigara vücutta bir hormon salgılanarak beyin aktivesinin artmasına neden olmaktatır.

Latife Koc
10 yıl önce - Pts 11 Oca 2010, 15:49

Kullanmıyorum. 1-2 defa tadına baktım, beğenmedim, nasıl millet içiyor anlamıyorum.
Bence; kadınlara sigara yakışmaz (kimseye de yakışmazda, ama kadınlara hiç yakışmaz yani). Bizde derlerki; sigara içen kadını öpmek kül tablasını öpmeye benzer
Evde de sigara içilmesine müsade etmiyorum, eşim de bir süre önce bıraktı, hep balkona ya da tuvalete gidip zıkkımlanmaktan bıktı sanırım

Aksit Ozkural

10 yıl önce - Pts 11 Oca 2010, 16:28

- Hic kullanmadim.

-Kullanmaya da niyetim yok.

-Uluslararasi tekeller, kendi ulkelerinin insanlarinin sigaraya bagli hastaliklar nedeniyle tedavileri icin
astronomik fonlari devletlerine ( tazminat ) adi altinda oduyorlar, bunun acisini da ( az gelismis!!!! )
toplumlarin ceplerindeki paralari yuruterek aliyorlar.

- Akilli insan sigara icmez ( bagimli forumdaslarimdan cok ozur dilerim ) ama bu konudaki kanaatim
degismez.

- Saglam kafa saglam vucutta bulunur oz degisine yurekten inanirim.

- Kisi basina sigara tuketimi toplumlarin gelismislik duzeyine gore azalir veya cogalir.

- Ulke severlik sozle degil icraatle olur. O halde icra edelim. Sigara icmiyelim. Icenleri usulunce caydir-
maya gayret edelim. Insanlarimiz saglikli ve mutlu olsunlar. Sigara tekelleri Turk insanlarinin ducar
olacagi ( olumcul hastaliklar ) sayesinde ( servetlerine servet katmasinlar ).

- Sigaraya bagli hastaliklar ayni zamanda kamu butcelerine de yuktur. Devlet, bunun icin bir servet
odemektedir. Bunun yerine alt yapi yatirimlarina, egitime veya erozyon ile mucadeleye, agaclanma-
ya harcansa daha iyi olmazmi?

- Ebeveynleri sigara kullanan cocuklarin ciger hastaliklarina, kalp ve damar hastaliklarina tutulmalari
kesindir. Peki, bu gunahsiz evlatciklara yazik degilmi?

- Bu is bir tutku degil bagimliliktir. Tedavi gerektiren cok ciddi bir hastaliktir. Sigaranin icinde sadece
tutun degil bagimliligi arttiran kimyasallar da vardir. Siz tutun ile beraber kagit ve yaniciligi kolaylas-
tiran kimyasallari da soludugunuzun farkindamisiniz?

Degerli forum uyeleri;
Size sadece ( sigarayi kesinlikle kullanmayin ) demiyorum. Bu, cok pasif bir taraf olmak demektir.
Evinizde ve cevrenizde bu ( ortak dusman ile ) mucadeleyi bir ( insanlik ve yurtseverlik ) olgusu
olarak ele almanizi ummak isterim.

Son olarak yineliyeyim, dedesi bu yuzden olen bir insanim. Tiryakileri elestirmek niyeti tasimiyorum.
Ulkem cok gelismis ulkeler duzeyine erissin ( hic degilse bu kriter acisindan ) istiyorum. Insanlarimiz
mutlu olsun, saglikli olsun istiyorum. Baska bir niyetim yok. Cok ictenim.

COK MU SEY ISTIYORUM ?

En son Aksit Ozkural tarafından Pts 11 Oca 2010, 22:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Süha
10 yıl önce - Pts 11 Oca 2010, 16:35

2 defa büyük ameliyat masasına yattım. Son ameliyatımda akciğerlerim söndü ve eğer sigara içmiş olsaydım belki kolumun altından girip o durumu düzelteceklerdi. Fakat acıyı ben çekmiş olacaktım. Ayrıca doktorlar sigara içen hastayı asla ameliyat etmek istemezler durum malum içini açıyorlar. Şimdi ben bu durumları göre göre sigara içmek bana göre ölüme davetiye çıkarmaktır. Bu benim şahsi görüşümdür sözüm meclisten dışarı ayrıca. Böyle şeyler başıma geleceğini bildiğimden içmiyorum.

Burak ÇİÇEK
10 yıl önce - Pts 11 Oca 2010, 18:50

Bir kere kullandım, insana hiçbir yararı yok sağlığa zararları konusunda çevremde birçok örnek görüyorum, kesinlikle içmem...

hakanmoglu

10 yıl önce - Pts 11 Oca 2010, 19:04

Yaklaşık 10 ay oldu bırakalı ve bu zaman içinde hayat benim için yeniden başladı 15 yıldır içiyordum ,15 yaşında başladım şu an 30 yaşındayım ikinci bahar

sayfa 3
« önceki   1234 ... 585960   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET