Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sigara kullanıyor musunuz?
123 ... 585960   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1

Sigara kullanıyormusunuz?
Evet 29.7%  29.7%  [307]
Hayır 70.3%  70.3%  [726]
Toplam Oy : 1033

muratmuratçelik

10 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 02:42
Sigara kullanıyor musunuz?

Maalesef ben sigara kullananlardanım. Bu güne kadar sigaranın hep sağlığımız üzerindeki zararları anlatılageldi. Belki doğrusuda buydu. Ancak ekonomik açıdanda özellikle son zamlardan sonra ne denli zararlı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Örneğin ben yaklaşık 23 yıldır kullanıyorum. Ortalama günde bir paket ve beş lira hesabıyla 23 yılda 41 400 lira gibi bir servet kaybetmişim. Bu paraya neler yapılabilirdi bir düşünün. Çok güzel bir araba, Yurt dışında eğitim, küçük bir tekne, küçük bir arazi vs vs. Bunlarıda düşünerek kendi örneklerimizide paylaşarak birbirimizi motive ederek bu zarardan dönelim. En azından çaba gösterelim. Herkese selamlar.

Sedat Altıntaş
10 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 02:54

malesef içiyorum ama şu kadar servet kaybettim lafına katılmıyorum.Sigara içmeseydim belki o dediniz para abur cubura gidicekti.

can3435
10 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 02:55

25 yaşındayım, daha ağzıma sürmedim. İnşallah ta geldiği gibi gider. Büyük konuşmak istemiyorum çünkü ne zaman büyük konuşsam başıma gelir

zali44

10 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 03:03

Neden Sıgara Kullanayım ki??
Kendimi zehirleyecek kadar daha kafayı yemedim
Bir sigara içeni öptüğüm zaman sanki bir küllüğü öpüyormuşum gibi hissettiyorum, o yüzden evlilik hayali kuran genç arkadaşlarıma tavsiyem eğer bu zıkkımı kullanıyorsanız hemen terk edin,eşinizin sizden tiksinmesini engelleyin...
Eğer müslümanım diyorsunuz ve sigarayı kullanıyorsanız;sizin dininizden şüphe ederim.... birazcık düşünün;
1-sigara dinimizce mekruh sayılır,
2-Mekruh dinimizce yapılması istenmeyen hareketler;
3-EE o zaman Harama giriyor,
4-Peki bilerek haram işleyerek ne yaparız;Allah(c.c.) Şirk koşarız,
O zaman bu dört madde bile bu illeti bırakmanıza iyi bir sebebtir,bence....
İşallah bu örneklerle birkaç arkadaşımı sigaradan kurtarırım....
Buz dağının öteki yüzünü hiç anlatmak bile istemiyorum;bu aldığınız sigara parasının kimin ceplerine gittiği veya sen dumanını nefesine çekip rahatlarken hangi mazlum ülkeye bomba olarak düşdüğünü söylememe gerek yok sanırım....

Turan_86
10 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 03:04

Kullanmıyorum Hem Kullanmam için bir sebep yokki Sigara Hem para olarak zarar Hemde Sağlığıma Zarar ve çevreye zarar Bu kadar zararı kullanmam için sebep yok

hakan merdivensoy
10 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 03:05

İçen kişiler belki şu anda hissetmiyorlar ama paradan daha önemli olarak organları çok zarar gördü belkide bu hasar geri dönüşemeyece bir hasar orası bilinmez ama yaşlanınca çıkar acısı !
Dünya istatistlik kurumunun araştırmasına göre ameliyat olanların %75 i sigara yüzünden olduğu ortaya çıktı !
ayrıca beyine kalıcı hasar veriyor ...

Namik CAKAR

10 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 03:07

Nerdeyse evde kalacaktım bu sigara yüzünden!

Bütün kızlar sigara kullanıyor, bende çok karşıyım .( Bu da sigaranın başka bir zararı bence. )

Neyse ki o zamanları beğendiğim bir kız "bir paketi 5-6 günde bitiriyorum" dedi de, neyse evde kalmaktan sa katlanırız atık dedik ve evlendik.

Verhasıl, hanım bebek planlaması yaptığımızda, sorumluluk gösterdi de bıraktı sigarayı!

Erkekler daha rahat bırakıyor bence. Kadınların Erkeklere oranla çok zorlanıyorlar.

En azından ben böyle gözlemliyorum!

Bence yanından bile gecmeyin!

ugurbey90

10 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 22:42

1 yıldır kullanıyorum ama fazla içici değilim.

KTLS

10 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 22:50

Evet kullaniyorum ve severek iciyorum...

Erlik Han
10 yıl önce - Pzr 10 Oca 2010, 22:52

11 yıllık aktif içiciliğime son vermenin arefesindeyim

sayfa 1
123 ... 585960   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET