Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya - Otoyol ve Çevreyolu
123 ... 303132   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
fatih civelek
9 yıl önce - Cum 08 Oca 2010, 01:41
Antalya - Otoyol ve Çevreyolu

fatih civelek demiş ki:
Ben Antalya Limanı'ndayım ve Aksu - Alanya sapağına gitmek istiyorum, çünkü orada expo organize ediliyor. Her çeşit toplu taşıma aracını kullanabilme şartıyla bu noktaya varabilmeliyiz. Nerlere uğramak durumundayız, nasıl ulaşırız ?

Kisaca en verimli proje fikirmizi harita üzerinde bir çizimle destekleyerek Antalya'nın çevreyolu tam olarak nerden en verimli şekilde geçebileceğini belirleyeceğiz. Bu durumda kritik noktaları da ele almış olacağız. Ya da çevreyolunun tam olarak hangi istikameti takip edeceğine dair elimizde veyahut internette elle tutulur bilgi mevcut mudur ? Eğer yoksa o zaman kendimiz bu konuda ilk birikimlerimizi bir araya getirelim. Az sonra kendi çevreyolu çizmimi buraya akaracağım.

Teşekkürler
fatih civelek

setra
9 yıl önce - Cum 08 Oca 2010, 02:45

Çağrı

9 yıl önce - Cum 08 Oca 2010, 03:08

berk okul
9 yıl önce - Cum 08 Oca 2010, 19:40

onurnazliaka
9 yıl önce - Cum 08 Oca 2010, 23:49

berk okul
9 yıl önce - Cmt 09 Oca 2010, 00:49

Mutu07
9 yıl önce - Cmt 09 Oca 2010, 03:14

Alıntı:
http://www.haberler.com/chp-li-collu-antalya-daki-trafik-kazalarini-sordu-haberi/
CHP Antalya Milletvekili Hüsnü Çöllü'nün Antalya-Alanya yolu ve özellikle Gazi Bulvarı'nda meydana gelen kazalarla ilgili soru önergesini, İçişleri Bakanı Beşir Atalay cevaplandırdı.

Son 5 yıllık verilerin incelenmesi sonucu Antalya genelinde 66 bin 901, Gazi Bulvarı'nda ise 2 bin 265 trafik kazası meydana geldiğini belirten Atalay, "Gazi Bulvarı'nda 20 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 500 yaralamalı, bin 765 hasarlı kaza meydana geldiği anlaşılmıştır.

Bu kazalarda toplam 501 vatandaşımız yaralanmıştır. Antalya sınırları içerisinde meydana gelen toplam 66 bin 901 trafik kazasının yüzde 3.25'nin Gazi Bulvarı üzerinde meydana geldiği anlaşılmıştır. Kazaların genellikle yaya ve sürücü hatalarından kaynaklandığı da tespitler arasında yer almaktadır" dedi.

En son Mutu07 tarafından Cmt 09 Oca 2010, 03:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

fatih civelek
9 yıl önce - Cmt 09 Oca 2010, 11:44

Alıntı:
Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Yapımı yarım kalan Batı Çevre Yolu. Projenin asıl amacı Kepez-Liman bağlantısını sağlamak ama mevcut çevreyoluyla birleşince havalimanına da limandan kesintisiz bir ulaşım sağlanıyor. Projenin en önemli noktaları olan köprüler bile inşa edildi ama 1.5 km'lik bölümde yaşanan sorun projeyi kitledi. Belediye bu bölgede Karayollarının kamulaştırma yapmasını istiyor, Karayolları ise bölgenin imara açılarak bu sorunun çözülmesini istiyor. En son Vali işe el koydu ve tarafları buluşturarak anlaşma yolu aradı. Antalya için ulaşım anlamında belki de en önemli proje Batı Çevreyolu olacak. İnşaatın bitmesiyle de Konyaaltı sahil yolu Konyaaltı Belediyesine devredilecek ve bu yol trafiğe kapatılarak yayalar için düzenlenecek. Konyaaltı sahilinin değerine de değer katacak. Yani her yönden çok önemli bir yol aslında.

Cağrı bey .. sizin aktardıklarınızı, eğer kabul ederseniz sizin ürettiğiniz haritada bir işaretledim.

(+) Batı Çevre Yolu

Uydu haritasında gördüklerimi işaretledim.

- Kırmızı noktlar = burda boydan boya toprak bir yol görünüyor .. burası hala böylemi acep.
- Kırmızı küçük daireler = 2 adet köprü ayakları belli oluyor dediğiniz gibi. (ırmak ismi nedir?)
- Kırmızı büyük uzun daire = Burada orman içinde geniş bir şerit görünüyor .. ağaçlar kesilmiç görünüyor .. burası bir yol projesi için mi hazılandı, yoksa yangın söndürme çalışmaları için mi yapılmıştır? Neticede çoğrafyayı uydu görüntüsüyle gördüğümüz için buranın yüksekliğini bilmemekteyim.

(+) Batı Çevre Yolu Köprü Ayakları

Dediğiniz gibi köprü ayakları yapıldı. Ama yolun istikameti tam olarak nerde bağanacak bilemiyoruz ve muallakta kalıyor. Son olarak sormak istediğim ise bu ortalama 7- 8 km'lik çevreyolunun hangi 1,5 km'lık bölümü problemli ? Bu konuda yüzeysel bilgiye mi sahibiz, yoksa daha fazla bilgi mevcut mudur bu konuda. Interneti biraz taradım ama bu konuda adam akıllı bir bilgiye rastlayamadım

Teşekküler
fatih civelek

berk okul
9 yıl önce - Cmt 09 Oca 2010, 12:18

Çağrı

9 yıl önce - Cmt 09 Oca 2010, 13:07

Alıntı:
- Kırmızı noktlar = burda boydan boya toprak bir yol görünüyor .. burası hala böylemi acep.

Evet hala toprak olarak duruyor. Yüklenici firma yasal sorunlar çözülmeden asfaltlama işlemini başlatmıyor.

Alıntı:
- Kırmızı küçük daireler = 2 adet köprü ayakları belli oluyor dediğiniz gibi. (ırmak ismi nedir?)

Deniz tarafından başlayan Boğaçayın ayrılan kolları oluyorlar.

Alıntı:
- Kırmızı büyük uzun daire = Burada orman içinde geniş bir şerit görünüyor .. ağaçlar kesilmiç görünüyor .. burası bir yol projesi için mi hazılandı, yoksa yangın söndürme çalışmaları için mi yapılmıştır? Neticede çoğrafyayı uydu görüntüsüyle gördüğümüz için buranın yüksekliğini bilmemekteyim.

Dediğiniz gibi o yollar sadece orman yolu. Çevre Yolu güzergah olarak benim işaretlediğim şekilde yerleşim birimlerinin yanından devam edecek.

Alıntı:
Dediğiniz gibi köprü ayakları yapıldı. Ama yolun istikameti tam olarak nerde bağanacak bilemiyoruz ve muallakta kalıyor. Son olarak sormak istediğim ise bu ortalama 7- 8 km'lik çevreyolunun hangi 1,5 km'lık bölümü problemli ? Bu konuda yüzeysel bilgiye mi sahibiz, yoksa daha fazla bilgi mevcut mudur bu konuda. Interneti biraz taradım ama bu konuda adam akıllı bir bilgiye rastlayamadım

Çakırlar olarak bilinen tarım arazilerinin olduğu bölge sorunlu aslında. Yani Berk'in de dediği gibi köprüler arası bölüm sorunlu. Belediye bu bölgede tarım arazilerini imara açmak istemior ve Karayollarının kamulaştırma yapmasını istiyor. Karayolları da ödenek yetersizliğini öne sürerek belediyelerden imar çalışması yaparak bu sorunu çözmesini istiyor. En son Akaydın sadece yol kenarı için çok düşük ölçekli bir imar planı(0,10 emsal) önerisiyle gitti. Ama sonuç ne oldu bilinmiyor.

Şu haber videosunu izlerseniz güzergah ve bağlantılarla ilgili belki daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz...
http://www.kanalvip.com.tr/haber_detay.asp?ID=214 ...aslik_id=3

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 303132   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM